van Kloetinge sport |35 Wolfaartsdijk bekert verder Mevo verliest van angstgegner ZSC'62 ten onder in rommelig duel Rentree Björn Quartel Björn Quartel maakte zijn rentree bij Kloetin- ge. Zes weken geleden belandde de verdediger in het ziekenhuis met een zware hersenschud ding, opgelopen tegen Schelluinen. Hij viel te gen Duiveland in de slotfase in voor Niels Kole. maandag 26 oktober 2009 door Rudy Boogert OOSTERLAND - Duiveland heeft za terdag een indruk gekregen van het voetbal in de eerste klasse. De koploper uit de tweede klasse was in de tweede bekerronde kansloos tegen Kloetinge. In Oosterland werd het 0-5. Met de geboorte van de eerste presentatiegids uit de clubgeschiedenis beleefde Duive land echter toch nog een novum. „Het is een volgende stap in de ontwikkeling van de club", vertel de aanvoerder Ronald Zwager na de bekernederlaag. Niet alleen op het veld is hij de aanjager van Dui veland, erbuiten is hij dat ook. Sa men met zijn ploegmaats Leen IJ- zelenberg, Rudi Koster en oud-voorzitter Joop van der Laan - het kwartet vormt de sponsor commissie - timmerde hij de gids in elkaar. „We hebben nu een goede genera tie voetballers", onderbouwde Zwager. „In korte tijd zijn we opge klommen van de vierde naar de top van de tweede klasse. En vol gend jaar misschien zelfs de eerste klasse. Daar moeten we zoveel mo gelijk van profiteren. Je hebt spon sors nodig om bijvoorbeeld trai ners, materiaal en verzorging te be talen." De afgelopen tijd schoten langs het veld nieuwe reclameborden, een spiksplinternieuw scorebord en nieuwe kuipstoelen (uit een oude metro) uit de grond. En rond het bekerduel met Kloetinge had den Zwager co. de eigen spon sors én die van de tegenpartij voor een middagje samengebracht. „En nu gaan we weer iets nieuws ver zinnen", zei Zwager. Die ondernemersgeest was zater dag binnen de lijnen niet toerei kend tegen de koploper van de eer ste klasse. „Meteen vanaf het be gin zag je al dat de handelingssnel heid en het baltempo bij Kloetin ge veel hoger liggen dan bij ons", erkende Zwager, tussen 2005 en 2007 speler van Kloetinge. „Eerlijk gezegd stonden we positioneel best goed, maar we kwamen ge woon tekort." Alleen in het eerste kwartier van de wedstrijd en het eerste kwar tier na rust kon Duiveland tegen gas geven, uitmondend in kansjes via Zwager en Barry Steenpoorte. Maar verder was Kloetinge opper machtig. Zelfs zonder een aantal vaste waarden (Corné Schilper- oort, Mark Schuit en Mervin Nie- mantsverdriet) was Kloetinge dege lijk en effectief tegelijk. In de eerste helft zorgde Niels Kole voor 0-1 uit de rebound van een schot op de paal van Etiënne Mal- lie. Die laatste maakte vlak voor rust 0-2 uit een strafschop, gege ven na een handsbal van Koster. In de tweede helft profiteerde Ko le van een misser van doelman Ke vin Verboom (0-3) en maakte Daan Esser subtiel 0-4 met een bal achter het standbeen. Nadat Kloetinge-doelman Jaco van der Schee een grote kans van Zeeuws topscorer Dennie le Com- te had gepareerd, maakte Laurens de Maat, koud een minuut in het veld, in de korte hoek het vijfde doelpunt. Het was De Maats eerste officiële Kloetinge-goal. Een zorge loze overwinning, vond ook trai ner Cees Houtepen. Zijn enige zorgen in de aanloop naar de komende topduels in de competitie zijn de enkelblessures van Schuit en Schilperoort. Duiveland-Kloetinge 0-5 (0-2). 28. Niels Kole 0-145+1Etiënne Mallie 0-2 (strafschop), 63. Niels Kole 0-3, 65. Daan Esser 0-4, 72. Laurens de Maat 0-5. Scheidsrechter: A.L. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Albert Verhoek (Duiveland), Maarten van Rosevelt (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. Een speler van Mevo (I) verliest een kopduel in de wedstrijd tegen Vosmeer. foto Ronald den Dekker door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Evenals vorig sei zoen leed Mevo in de vierde klasse B een thuisnederlaag tegen Vos meer, dat zich zo langzamerhand als angstgegner van de Zierikzeese ploeg gaat ontpoppen. In Zierik- zee werd het zaterdag 0-2. WIK'57 verloor met dezelfde cijfers van koploper SPS, terwijl Brouwersha ven in het restant tegen Chrislan- dia nog een keer het net vond. Daardoor werd het 3-0 voor de ploeg van trainer Ed van Lent. Brouwershaven - Chrislandia 3-0: Op 6 september 2009 werd het duel in de 67e minuut gestaakt na een beenbreuk van Chrislan- dia-speler Marco Polak. Op dat mo ment leidde Brouw door doelpun ten van Clement van Splunder en Peter van Mourik al met 2-0. In het restant van het duel kreeg Brouw zaterdagmiddag direct na de aftrap via Dennis van Gruns- ven en Marijn de Boer kansen op de 3-0, maar de thuisspelers kre gen de bal er niet in. In de tien mi nuten die volgden, scoorde Chris landia twee keer, maar scheidsrech ter Heijt keurde beide treffers af In de 83e minuut scoorde Clement van Splunder met een achterwaart se kopbal, uit een vrije trap van Lars Johansen, de 3-0. In de slotfa se was Nicolai Vos nog dicht bij de vierde goal. Mevo - Vosmeer 0-2: Mevo speel de zonder de geblesseerde topsco rer Thomas Vos en dat had zijn weerslag op het elftal. Vosmeer, dat attenter speelde en technisch vaardiger bleek dan Mevo, boekte een verdiende overwinning. Voor rust kwam Vosmeer door Mona Bousaksaki al op een o-i-voor- sprong. Na de hervatting lieten Ro bin van Welt en Marijn Berrevoets het namens Mevo na om voor 1-1 te zorgen. Rachid Bouhoudane van Vosmeer zorgde voor de beslis sing in het duel, dat door scheids rechter Bruijnooge zonder proble men naar het einde werd geleid. WIK'57 - SPS 0-2: WIK'57 maakte het de koploper knap lastig. In de eerste speelhelft kwam SPS door een afstandschot van Jeroen Elen- baas toch op 0-1. Na rust verzuim de SPS de wedstrijd vroegtijdig te beslissen, waardoor de ploeg uit Kerkwerve naar het einde toe alles op alles zette om de gelijkmaker te forceren. Waar de thuisploeg geen uitgespeelde mogelijkheden wist af te dwingen, deed SPS dat wel. In de allerlaatste minuut kopte Willem Bevelander uit een hoek- schap nog de 0-2 binnen. ZPR'84 - Smerdiek 3-3 (1-3). Souli man El Bazzaoui 0-1, Hilbert Brink man 0-2, Erik van Haaften 0-3, Gaily Jacobs 1-3, Mourad Gücün 2-3, Fouad Talhaoui 3-3. MIDDELBURG - De tweede ronde van het districtsbekertoernooi is dit seizoen het eindstation voor het reserveteam van Hoek. De Zeeuws-Vlamingen, die vorig sei zoen pas in de achtste finale wer den uitgeschakeld door Kloetinge, verloren na strafschoppen van Wolfaartsdijk. Dauwendaele haal de uit bij Heinkenszand (0-6). Wolfaartsdijk - Hoek 2 1-1: Na vier minuten kwam de koploper van de vierde klasse A al aan de lei ding. Op aangeven van Erik Rijke tekende Tom Kloet voor de 1-0. De thuisclub had in de openings minuten het beste van het spel, maar daarna namen de gasten het heft in handen. In de 51e minuut kwam Hoek 2 op gelijke hoogte via Marco Hamelink. Na negentig minuten was de stand nog steeds gelijk waardoor strafschoppen voor de beslissing moesten zorgen. Wolfaartsdijk opende het"bal via Leon Tavenier, die raak schoot. Ook de negen daaropvolgende strafschoppen leverden een doel punt op. Ferdy de Leeuw nam de elfde strafschop voor zijn rekening en schoot Wolfaartsdijk naar een 6-5-voorsprong. Maikel Krans moest daarna scoren, maar zijn in zet eindigde op de kruising. Heinkenszand-FC Dauwendaele 0-6: In een gelijkopgaande eerste helft opende FC Dauwendaele na acht minuten de score. Jasper Leu-, velink scoorde na voorbereidend werk van Joran Moes. Heinkens zand kreeg enkele kansjes op de ge lijkmaker, maar kort voor rust kwam FC Dauwendaele op een o-2-voorsprong. Een inzet van Francis Langemaire werd door keeper Martijn Simonse in eigen doel gewerkt. Na een uur moest de thuisclub met tien man verder toen een speler geblesseerd uitviel en trainer Ermo Cappon al drie keer had gewisseld. Met elf tegen tien liepen de Middelburgers nog uit naar 0-6. Stefan Joosse zorgde voor 0-3 en Peter van Gorsel en Jorrit Schuurman (tweemaal) kwa men in de boeken als andere doel puntenmakers. Noordhoek-Tholense Boys 1-3: De eerste helft leverde weinig kan sen op. David Abecassis had ech ter aan één mogelijkheid voldoen de om de Tholenaren aan de lei ding te'brengen. In de tweede helft liep Tholense Boys dankzij twee treffers van Reinier de Groen uit naar een 0-3-voorsprong. De 1-3 van Jos van Schendel was al leen nog voor de statistieken. Terneuzense Boys-Zaamslag o-x: Een bekerpoule met daarin Vlissin- gen en Hoek overleven is vooral aardig als je er daarna een positief vervolg aan geeft. Eersteklasser Ter neuzense Boys slaagde daar zater dagmiddag op eigen veld niet in. De enige treffer viel in de 88e mi nuut. Ad Verlinde werd matchwin naar. door Marco Puik MIDDELBURG - Hoedekenskerke was in de vierde klasse A zaterdag te sterk voor ZSC'62. De thuis ploeg won dankzij twee treffers van Niels Otte met 2-1. Wemeldin- ge haalde uit in de thuiswedstrijd tegen Borssele: 6-1. De Bevelandse ploeg klom daarmee naar de derde plaats op de ranglijst. Apollo'69 hield een punt over aan het duel met Bevelanders (1-1), terwijl 's-Heer Arendskerke en Domburg overwinningen boekten. Hoedekenskerke-ZSC'62 2-1: In een rommelige eerste helft waren de beste kansen voor ZSC'62. Na tien minuten opende Niels Otte de score voor de thuisclub, door een vrije trap van broer Yorn Otte tot doelpunt te promoveren. Een ongelukkige uitglijder van de keeper van Hoedekenskerke leidde de gelijkmaker in van Robin Pro voost. ZSC'62 verzuimde om vaker toe te slaan, waardoor een onder maats spelend Hoedekenskerke in de wedstrijd bleef Zeventien mi nuten voor tijd greep de thuisclub de overwinning. Niels Otte kopte de winnende treffer binnen: 2-1. 's-Heer Arendskerke - MZVC 2-0 (1-0). Henry van Gilst 1-0, Michiel Bouwman 2-0. Wemeldinge - Borssele 6-1 (2-1). Pieter Bolle 1-0, Pieter Bolle 2-0, San- der Weug 2-1, Roy Jeremiasse 3-1, Re- mi Bruijnooge 4-1, Roy Jeremiasse 5-1, Arno de Kok 6-1. SVD - Domburg 1-4 (1-2). Ronald Hendrikse 0-1, Sander Willemse 0-2, Jacco Leijdekkers (eigen doelpunt) 1-2, Ronald Hendrikse 1-3, Maurice Bernard 1-4. Bevelanders-Apollo'69 1-1 (1-0). Sander van de Kreeke 1-0, Wim van Dijk 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41