341 sport SKNWK zakt verder weg Duiveland komt niet in buurt Zelfs penaltykiller kan Zierikzee niet behoeden voor nederlaag piÜüSH! ligg DISTRICTSBEKER Kloetinge plaatste zich zaterdag eenvoudig voor de derde bekerronde. De verliezend finalist van vorig jaar won met 0-5 bij Duiveland. Iflgs maandag 26 oktober 2009 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A leed SKNWK in en tegen Kruinin- gen een gevoelige 3-0-nederlaag. De ploeg van trainer Gerjo Prins zag zo Kruiningen in punten op gelijke hoogte komen, waardoor SKNWK de nieuwe hekkensluiter is. De Kruiningse formatie van trai ner Peter van Poortvliet speelde ook nog twee duels minder. De ploeg staat nu elfde. Collega Prins nam de 3-0-neder- laag als een man en wanhoopt niet. „We kunnen nu alleen maar meer omhoog kijken. De afgelo pen week hebben we twee keer hard getraind en we moeten van onszelf uit blijven gaan. We krij gen de boel heus weer wel op de rails", reageerde Prins na de zesde seizoensnederlaag. De Nieu werkerkers kregen op vreemde bodem voor rust een aan tal goede kansen, maar de overtui ging of het overzicht ontbrak bij de afronding. Zo zag George van Heukelom bij een doelpoging een drietal ploeg genoten over het hoofd, schoot Wesley Goud van dichtbij over en claimde SKNWK ook nog een penalty na een overtreding op die zelfde Goud. Daardoor hield Kruiningen-doel- man Jacco Veerhoek, die eerste keus Edgar Verhage verving, de nul. Dat kon SKNWK-keeper Koen de Jonge na 65 minuten, toen aan voerder Jimmy Fens namens Krui ningen de score opende, niet meer zeggen. Vijf minuten later scoorde Fens uit een afgeslagen corner ook de 2-0. Urvin van Hekelen zorgde daarna voor de derde Kruiningse treffer. In het andere inhaalduel in de der de klasse A won AZW met 4-0 (goals Kana da Rosa Bernardo, Michiel Standaert (2x) en Ben On- genae) van Spui, dat op de rang lijst met 'vier uit zes' slechts één punt boven SKNWK staat. Hoewel Kloetinge een groot veld- overwicht had, kreeg Duiveland evenveel hoekschoppen: 8 stuks. f,2r 1 §s jiÉlilÉy I door Klaas Verspoor 'S-HEERENHOEK - Niet Stefan Smal- heer, maar Patrijzen-doelman Dries Dijkman werd in het beker- treffen tussen Patrijzen en Zierik zee dé grote held. Na een 1-1-eind- stand stopte Dijkman in de nood zakelijke strafschoppenserie twee penalty's. Omdat Smalheer 'slechts' één penalty pakte, is Zie- rikzees bekeravontuur voorbij. Derdeklasser Zierikzee trof in 's-Heerenhoek een op en top ge motiveerde vierdeklasser tegen over zich, dat voetballend met vla gen de bovenliggende partij was. Zierikzee-trainer Marco Groene- veld: „Je hoopt dat je een fatsoenlij ke wedstrijd op de mat kunt leg gen, maar daartoe waren we niet in staat. We speelden onnauwkeu rig. De opbouw was redelijk, maar voorin maakte we verkeerde keu zes. Patrijzen is een redelijke ploeg, maar wij hebben het niet goed gedaan." Voor Groeneveld krijgt het duel nog een staartje, want arbiter De Jong stuurde de trainer na com mentaar op de leiding in de 33e mi nuut met rood naar de tribune. Vanaf daar zag hij zijn ploeg in de slotfase van de eerste helft via Frank van der Helm en Patrick Roggeband gevaarlijk worden. Daarvoor kreeg Patrijzen via Ga- briël Sapulete en Edwin Capello al grote kansen. Na rust kreeg Zierikzee meer grip op het spel, maar een handsbal van Leon Sinke leverde Patrijzen een strafschop op. Vanaf de stip scoorde Capello in de 77e minuut de 1-0. Zierikzee ging op zoek naar de 1-1. Sinke was twee keer dicht bij en via aanvoerder Benjamin Verwest, die een vrije trap in de 81e minuut in de kruising schoot, kwam Zierikzee toch nog aan de barrage. Groeneveld hoopte daarin op een glansrol voor zijn doelman. „Ste fan heeft een reputatie. Vorig sei zoen veroorzaakte hij vijf straf schoppen en pakte hij er vijf." Zelfs de penaltykiller kon zijn ploeg niet meer behoeden voor een debacle. Verwest was de eerste die Dijkman op zijn weg vond en na de misser van Elrnar Verhage bleef Zierikzee, nadat Pascal Zoete- weij de winnende treffer scoorde, verslagen achter. Dijkman: „Het blijft een loterij. Ik zag die laatste bal op me afkomen en kreeg mijn hand er tegen." De Patrijzen-doel man werd vervolgens bedolven on der zijn ploeggenoten. „Als oud-Kloednge man hoop ik nu op Kloetinge", reageerde Patrij zen-trainer Arjo den Dekker. Zierikzee-keeper Stefan Smalheer kiest de verkeerde hoek. foto Ronald den Dekker Patrijzen - Zierikzee 1-1 (0-0). Scheidsrechter: H. de Jong (Goes). Ro de kaart: 33. Marco Groeneveld (trai ner Zierikzee). Gele kaart: Mario Mul der (Patrijzen) en Björn Boot (Zierik zee). Aantal toeschouwers: 140. Strafschoppen: Frank van der Helm 0-1, Edwin Capello 1-1, Benjamin Ver west gestopt, Jeroen Weststrate 2-1, Martijn van Grunsven 2-2, Arjan Ver burg gestopt, Leon Sinke 2-3, Wesley Rokven 3-3, Freek Torensma 3-4, Ma rio Mulder 4-4, Elmar Verhage ge stopt, Pascal Zoeteweij 5-4. __2 Kloetinge-voetballer Etiënne Mallie (links) vecht samen met Marcel Zwager om de bal. De Bevelandse eersteklasser won het bekerduel met Duiveland met 5-0. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40