zeeland 13 a i InTl LU Sarneel wint PZC-Publieksprijs Middelburgse redt 'madrina' Yolanthe in Milaan Het moet een uniek evenement voor Zeeland worden' 'Vanaf komende maandag ga ik op Italiaanse les' SIG VAN IWAARDEN ook voor het verwijderen van Stichting zoekt kleding in grote maat Rick Mentjox in bestuur Emergis Geen treinen tussen Goes en Kruiningen 1X| ra HOE! Ongeval Sint Philipsland maandag 26 oktober 2009 Cees Priem, Oud-ploegleider en wielrenner Yolanthe Cabau van Kasbergen, presentatrice Wethouder Albert de Vries poseert met 'madrina' Yolanthe voor de routekaart van de Ronde van Italië 2010, in het decor van de Italiaanse X-factor. foto's Frits Bakker door Theo Ciele en Frits Bakker Twee weken geleden nog maakte Rianne van Iwaar- den haar opwachting als 'wijkmanager' in het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland. Za terdag redde de Middelburgse het tv-debuut van Yolanthe Cabau van Kasbergen op de Italiaanse te levisie, door achter de schermen als tolk in te springen tijdens een rechtstreekse uitzending van de presentatie van de Giro 2010. Rianne woonde dertien jaar in het zuiden van Italië. Vorig jaar keerde ze terug naar Middelburg, waar ze een baan vond bij de gemeente. Vanwege haar kennis van Italië en het Italiaans reisde ze dit weekein de met het gemeentelijke project team mee naar Milaan. Yolanthe, de meest besproken 'ex' van 2009 en nu vriendin van voet baller Wesley Sneijder, is door de Giro uitgekozen als 'madrina', zeg maar beschermvrouwe van de Ronde van Italië. Beroemd in Ne derland en in Italië bekend aan het raken als de vriendin van de sterspeler van Internazionale, is mooie Yolanthe de ideale link tus sen patat en pasta. Maar terwijl Yolanthe zich in haar gouden jurkje wrong, kwam Eleo- nere Strazio - communicatiemana ger van mediaconcern RCS - erach ter dat er geen Italiaans-Nederland- se tolk geregeld was. De madrina dreigde met de mond vol - welis waar stralend witte - tanden te ko men staan voor een miljoenenpu bliek. Toen schoot haar die Middel burgse dame tê binnen met wie ze tijdens de lunch Italiaans had ge sproken en met wie ze mobiele nummers had uitgewisseld. Terwijl Rianne nog geen uur voor de uitzending stond te wachten op haar taxi naar de tv-studio's - de Middelburgse delegatie was uit genodigd om de uitzending bij te wonen - rinkelde haar mobieltje. Natuurlijk was ze bereid te tolken. Na aankomst bij de studio werd Rianne meteen achter de scher men geleid. Vanuit de kleedkamer van Yolanthe fluisterde ze de Ne derlandse tv-ster de vertaling in haar oor. Yolanthe vertelde dat ze uitkijkt uit naar haar Giro-avontuur. Ze is van plan om acht etappes bij te wonen, waaronder ook de drie op Nederlands grondgebied. „Vanaf maandag ga ik op Italiaanse les. Dan hoop ik het over een halfjaar fatsoenlijk te spreken." SCHILDERSBEDRIJF Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 VLISSINGEN De Vlissingse Stichting Allijn houdt donderdag 12 november een grote-matenbeurs. De opbrengst is bestemd voor nieuwe initiatieven van Allijn. Voor de beurs is de stichting nog op zoek naar goede, tweedehands dames- en herenkleding vanaf maat 44. Wie kleding beschikbaar heeft, kan die woensdagavond 11 november brengen naar CasAUijn, President Rooseveltlaan 744 in Vlissingen (tussen 19.30 en 20.30 uur) GOES Rick Mentjox (50) neemt per 1 no vember plaats in de Raad van Be stuur van Emergis, naast voorzitter Leen van Leersum. Mentjox wordt vanaf die datum ook geneesheer-di recteur. Mentjox werkt op dit moment als psychiater, manager zorg en waar nemend geneesheer-directeur bij GGZ Meerkanten in Ermelo. KRUININGEN Door een aanrijding met een per soon lag het treinverkeer tussen station Kruiningen-Yerseke en Goes gisteravond tijdelijk stil. Tus sen kwart voor zes en acht uur re den er geen treinen. Vermoedelijk gaat het om zelfdoding. Kantoorinrichting van hoek tot hoek GOES - YERSEKE Showroom T 0113- 57 29 07 Marconistraat 13 info@piethoekman.nl. 4461 HH Goes www.piethoekman.ni Op www.pzc.nl staan actuele video's, onder meer dodelijk ongeval in St. Philipsland en de Giro-presentatie. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg het nieuws van de PZC op uw mobiel via pzc.mobi door Ernst jan Rozendaal MIDDELBURG - De PZC-Publieks- prijs, onderdeel van de Zeeuwse Boekenprijs, gaat naar de roman Maidentrip van Marjon Sarneel. Zaterdagochtend lag het boek nog 44 stemmen achter op 4 keer enke le reis China van Gillian de Bart. Vijf weken lang ging dat boek op kop tijdens de internetverkiezing, maar afgelopen weekeinde stroom den de mails voor Maidenprijs bin nen. Met 760 stemmen nam Sar neel uiteindelijk ruim afstand van De Bart, op wie 642 stemmen wer den uitgebracht. Als derde eindig de het boek De rietdekker van Ri- nus Spruit met 200 stemmen. Het publiek kon kiezen uit 43 ti tels. In totaal werden 2723 (unieke) stemmen uitgebracht. Bij de PZC-Publieksprijs hoort een be drag van 1000 euro. Maidentrip is Sarneels debuut. De Terneuzense volgde een opleiding bij de Schrijversvakschool in Am sterdam, waar ze les kreeg van Tho mas Rosenboom. In haar roman vertelt ze over Helen, die samen met haar moeder het café Havenza- te drijft. Als daar op een avond de Griekse zeeman Dimitris binnen stapt, verandert haar leven. In 4 keer enkele reis China vertelt Gillian de Bart uit Nuenen over de tweeënhalf jaar die ze met haar ge zin doorbracht in Beijing. Het is een bewerking van de verhalen die ze op een website publiceerde om het thuisfront op de hoogte te houden. Vrijdagavond wordt de pu blieksprijs uitgereikt in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg. Dan wordt ook bekendgemaakt welk boek door de jury is uitverkoren tot beste Zeeuwse boek. Kijk voor de complete uitslag van de PZC Publieksprijs op www.pzc.nl/cultuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3