In Balans 181 zeeland Nieuwe Schouwse partij bij verkiezingen Zorgboerderij Aan de voor Brabant en Zeeland Herfstkransen maken bij Ecoscope Leer Mandala tekenen bij De Driehoek Brouwerij blijft Films voor Bruse prijzen winnen jeugd in De Kazerne „Veel kinderen vinden het heerlijk om buiten bezig te zijn." Kinderbingo in dorpshuis Oosterhof Nieuwe eigenaar Slagerij Polderman Lustrum voor hobbymarkt www.pzc.nl Wilt u deze uitgelezen kans niet missen om uw boodschap over te brengen op uw doelgroep? Bel dan voor informatie of een afspraak: 076-53122 77 maandag 26 oktober 2009 RENESSE ZIERIKZEE Iedereen vanaf een jaar of tien is woensdag welkom bij Ecoscope in Renesse om een 'herfstkrans' te maken. Met natuurlijke materialen maken de deelnemers zelf een krans. De workshop is van 10.30 tot 12.00 uur, bij veel belangstelling is er een tweede workshop van 14.00 tot 15.30 uur. Deelname kost 2 euro, aanmelden kan via 0111-463400 of info@ecoscope.nl. In De Driehoek in-Zierikzee begint woensdag een cursus Mandala teke nen van zes avonden. Een Mandala is een cirkel, waarbinnen je met ei gen tekeningen in beeld brengt wat je onbewust bezig houdt. Tekenervaring is niet nodig. De cur sus is zes woensdagavonden van 19.30 tot 21.30 uur en kost 100 euro. Aanmelden kan via 0111-415499 of j rtekentherapie@zeelandnet.nl. KAMPERLAND BRUINISSE Bierbrouwerij Emelisse in Kamper land is opnieuw in de prijzen geval len bij een blindproeverij. In de ca tegorie 'zwaar bockbier' werd de brouwerij derde in een landelijke proeverij van het biergilde De Dub bele Arend uit Purmerend en Ge heim Genootschap Arendsnest uit Amsterdam. Emelisse scoorde eer der al hoog met Russian Imperial Stout en het Winterbier 2008. YMCA/CJV Bruinisse houdt deze herfstvakantie de inmiddels tradi tionele filmdag voor de kinderen en jongeren in Bruinisse. Woens dag begint om 14.00 uur de film Waar is het paard van Sinterklaas. Om 19.00 uur wordt de film 13 going on 30 vertoond. Beide films draaien in De Kazerne in de Molenstraat. De entreeprijs is 3 euro. MEEST CELEZEN 1. Slagerij Polderman nu Floresteijn 2. Dief aangehouden Zonnemaire 3. CDA eist klaarheid Mondragon MUSEUMN8 Bekijk de video van de Noormannen tijdens de museumnacht in Burgh op www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Op 11 november verschijnt de zorgspecial In Balans verschijnt bij BN/DeStem, PZC, Brabants Dagblad, en Eindhovens Dagblad. door David Ouijnmayer BROUWERSHAVEN - Schouwen-Dui- veland krijgt er een nieuwe politie ke partij bij. Rudolf Degenaar uit Brouwershaven is bezig met de op richting van De Partij voor Schou- wen-Duiveland, een lokale partij die direct verbonden is aan de pro vinciale Partij voor Zeeland. De be doeling is dat de Partij voor Schou- wen-Duiveland al bij de gemeente raadsverkiezingen op 3 maart 2010 meedoet. „Het is een onafhankelijke lokale partij, die het partijprogramma van de Partij voor Zeeland volledig ondersteunt", zegt Degenaar. Hij wil zich inzetten voor 'maximale vrijheid en minimale beperking voor mens en dier'. Speerpunten van de partij zijn diervriendelijk heid, goede sportvoorzieningen, toegankelijke natuurgebieden en minder betutteling. Om mee te kunnen doen aan de gemeenteraadsverkiezingen, moet Degenaar twintig handtekeningen hebben, zijn partij voor 7 decem ber bij de gemeente registreren en de partij inschrijven bij de Kamer van Koophandel. Op 19 januari moet hij (en alle andere partijen) de kandidatenlijst klaar hebben. „De twintig sympathisanten zijn er, en vanuit de Partij voor de Zee land zijn er ook al wat mensen voor de kandidatenlijst." Degenaar hoopt bij de verkiezin gen in ieder geval een zetel te ha len. „Een zetel is een fantastisch begin. Meer is natuurlijk beter, maar met één kunnen we aan de slag." In een flink aantal Zeeuwse gemeenten zijn al satellietpartijen van de Partij voor Zeeland actief OOSTERLAND De dorpsraad van Oosterland houdt dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur een bingo voor kinde ren van 8 tot en met 12 jaar in dorpshuis Oosterhof. Er worden vijf rondjes gespeeld en in elke ron den zijn prijzen te winnen. Mee doen kost 3 euro. BURGH-HAAMSTEDE Slagerij en worstmakerij Polder man aan de Kerkstraat in Burgh wordt overgenomen door Jan en Jeanet Floresteijn, die nu een slage rij in Ouddorp hebben. Zaterdag 31 oktober van 08.00 tot 16.00 uur neemt het echtpaar Polderman af scheid van de klanten. SCHARENDIJKE - Alma uit Scharendijke en Oscar en Lisa uit Delft (vlnr) maken van klei en andere materialen hun eigen sieraden, afgelopen zater dag tijdens de hobbymarkt in dorpshuis de Putmeet in Scharendijke. Het was de vijfde keer dat de hobbymarkt werd gehouden. Naast allerlei workshops was er ook van alles te koop. foto Ronald den Dekker weGGNeR NieuwsMedia In de tuin van Christelijk Begeleidingscentrum Aan de Hand is het goed toeven, vinden ook de basisschoolkinderen die 's middags voor de naschoolse opvang komen. foto's Ronald den Dekker Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34