Zeeland PZC I 7 Toch veel twijfels over jachthaven Verdachten van autodiefstal aangehouden in Zonnemaire Getuigen gezocht almanak van mishandeling "7 Hamster SCHOUWEN-DUIVELAND 23 18 en 19 BROUWERSDAM Raamplan heeft draagkracht, concludeert college Eenmaal, andermaal De laatste vrijwilligers bij de politie Maandag 26 oktober 2009 Zorgboerderij Aan de Hand wil meer doen met boerenleven Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl HOM» door David Duijnmayer Het raamplan Entree Brouwers- dam Zuid roept hier en daar zor gen en vragen op bij de huidige ge bruikers en omwonenden van de dam, maar wordt in grote lijnen door de meeste belanghebbenden gesteund. Dat is de conclusie die uit de 26 ingediende zienswijzen getrokken kan worden. Veel par tijen onderschrijven de noodzaak en zijn te spreken over het plan. Wel zijn er veel vragen over de Jachthaven van de Toekomst. Men vreest dat het 'een op zichzelf staand gebied' wordt, vergelijkbaar met Port Zélande. Ook zijn er zor gen over het grote aantal ligplaat sen, waardoor het wel erg druk zal worden op het Grevelingenmeer. Dat zou met name de huidige surflocaties kunnen schaden. On der meer Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam, de dorpsraad Scha- rendijke en de VEERO vinden daarom dat een schutsluis aan de jachthaven gekoppeld moet wor den. Dan kunnen zeilschepen van uit de jachthaven direct de zee op en wordt de Grevelingen ontlast. Het college ziet zo'n sluis ook wel zitten, maar vindt niet dat de Jacht haven van de Toekomst niet door kan gaan, als er onverhoopt geen sluis komt. Verder spreken verschillende par tijen hun angst uit voor permanen te bewoning van de geplande re creatiewoningen bij de jachthaven. Volgens het college is in de rand voorwaarden echter voldoende vastgelegd dat permanente bewo ning niet is toegestaan. In het algemeen blijkt uit de reac ties dat de openheid en het huidi ge gebruik van het gebied behou den moet blijven. Vooral water sporters zijn belangrijk en moeten niet afgeschrikt worden door de dam 'vol te bouwen'. De ingediende zienswijzen zijn geen reden geweest om het plan ingrijpend aan te passen. Wel is, op verzoek van de provincie, het gekozen tracé van de rondweg Scharendijke met kaarten in het raamplan vastgelegd. De laatste hoop op een tracé verder van het dorp, dat de voorkeur heeft van de dorpsraad Scharendijke, lijkt daar mee wel erg dun geworden. Het definitieve plan wordt op 26 november ter goedkeuring aan de gemeenteraad voorgelegd. m&smmsgsmm&ismszz BRUINISSE - Jazz, dure sportwagens, blinkende schepen en kunst. Welke hoort niet in het rij tje thuis? Afgaande op de watersportdag die Boating Company Streamwater in Bruinisse za terdag hield, moet dat kunst zijn. Terwijl de bezoekers genoten van de eerste drie, was er voor de kunstveiling, waar onder meer een door Herman Brood beschilderd mantelpakje (foto) geveild werd, vrijwel geen belangstel ling. De opbrengst zou naar Pink Ribbon, en dus naar de bestrijding van borstkanker gaan, maar er werd nauwelijks op de kunstwerken ZONNEMAIRE - De politie heeft don derdagavond in een woning in Zonnemaire een vijfendertigjarige man aangehouden uit de gemeen te Schouwen-Duiveland. In de woning werd oók een negen tienjarige vrouw aangehouden. De man werd door de politie ge zocht in verband met diverse auto diefstallen, die gedurende de afge- ppen maanden werden gepleegd VZeeland. geboden. Een boot uit 1928 van de Zweedse ontwerper Carl Custav Petterson viel meer in de smaak. Voor 5.100 euro ging het teakhou ten schip weg. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl In de woning werden goederen aangetroffen die van diefstal af komstig waren. Bij de aanhouding trof de politie ook een vuurwapen aan. De spullen zijn in beslag geno men. De vrouw van negentien is even eens afkomstig uit de gemeente Schouwen-Duiveland. Ook zij werd gezocht voor diefstal. Beide verdachten zijn ingesloten voor verder onderzoek. OOST-SOUBURG - De politie zoekt getuigen van een mishandeling die afgelopen woensdagavond rond half negen plaatsvond op het station in Oost-Souburg. Een 44-ja- rige Oost-Souburgse werd daar ge slagen en geschopt. De dader, een 55-jarige Vlissinger, is inmiddels aangehouden. De politie zoekt een jongeman en een jonge vrouw die rond die rijd in het wachthokje za ten op het station. De politie wil de twee graag horen als getuigen. Wat is de nachtmerrie van iedere 'dierenoppas'? Juist, dat het beest bij jou het loodje legt. Het gebeurde dat Middelburgse gezin. De kinderen wa ren blij dat ze een week op de ham sters van een vriendinnetje mochten passen. Tot een van de beestjes op eens levenloos in zijn kooi lag. Ma had het idee om hem in te vrie zen, zodat het vriendinnetje hem kon begraven. Maar omdat de vrie zer ontdooit móest worden, zat ma later die week weer met de hamster in haar maag. Tot haar man zei dat ze hem best opnieuw kon invriezen. „We hoeven hem toch niet te eten." Zo gezegd, zo gedaan. Een paar dagen later kwam de moe der vctn het vriendinnetje de ham sters halen. De oppas overhandigde haar een beetje beschaamd het bevro ren beestje. „Oh, gooi maar in de prullenbak", reageerde de moeder. „Het is al de zoveelste."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33