2 zeeland pzc Route roze karavaan in potlood getekend viern Meestal laat ik mensen meerijden Oranje AUTO maandag De krant 5 weken voor 15 euro! 'Over de route gaan we komende week nog eens goed praten' ZONDER PZC/? maandag 26 oktober 2009 door Wim Hofman Op dit ogenblik ben ik nog in Californië en er zijn hier opvallend veel dingen oranje. Dat komt door de pompoenen. Ze zijn nodig voor Halloween. De velden liggen vol pompoenen en er zijn bepaalde plekken waar je voor een paar dollar een krui wagen vol pompoenen mag uit zoeken. Er zijn wedstrijden in pompoenen wegschieten en men wil weten wat de grootste pom poen van het jaar is. Hier vlakbij hadden ze er een van bijna zeven honderd kilo. Bij elk huis zie je wel een pom poen. In restaurants wordt pom poensoep geserveerd of pompoen brood. Bij de supermarkten zie je bergen pompoenen en allerlei oranje dingen, cakes, taarten, pompoenijs. Al dat oranje doet wel aan Neder land denken, in de eerste plaats natuurlijk aan het koningshuis. Maar daarvan hebben de Amerika nen geen idee. Ze denken dat een koning of koningin iets uit een Disneyfilm is, maar verder geven COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AP Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neèm aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA 14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 voorletters Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie ze er eigenlijk niks om (they don't give a damn) en ze begrijpen in de verste verte niet waarom wij, Ne derlanders, er een vermogen voor over hebben om de leden van de koninklijke familie een uitkering te geven. Al dat oranje dat je hier ziet, doet je natuurlijk ook denken aan voetbal, maar ons voetballen lijkt niet op het Amerikaanse. Ons voetbal is een sport die in de V.S. graag door meisjes wordt beoe fend. Oranje kan ook een gevaarlijke kleur zijn. Dat heb ik ooit ge merkt toen ik een Ier tegenkwam (dat was niet in Amerika). Hij had een geweer in zijn hand en patro nen om zijn lijf en hij droeg ook een whiskyfles. Ik had een oranje badstof truitje aan en toen hij dat zag, werd hij furieus en hij noem de me een vuil Hollands protes tants varken en hij porde met zijn geweerloop in mijn oranje truitje en ik moest maken dat ik weg kwam. Dat deed ik toen ook maar snel, want laf ben ik ook op z'n tijd. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Albert de Vries, wethouder Middelburg Zaterdag werd in een recht streekse uitzending van de Italiaanse televisie de route van de Ronde van Italië 2010 gepresenteerd. door Theo Ciele Dat was even schrikken voor de Middelburgse delegatie afgelopen za terdag in Milaan, 's Och tends, bij aankomst in het hotel na een zeer vroege vlucht uit Amster dam, hadden ze in La Gazetta del- lo Sport al een grof kaartje gezien van de derde etappe. Niet hele maal de route die Middelburg zelf in gedachten had, maar goed. Bij de presentatie van de Tour de Fran ce eerder deze maand was de rou te door Zeeland ook al met zeer grove penseelstreken geschilderd. Goedgemutst stapte het 'project team Giro' met wethouder Albert de Vries als kopman rond het mid daguur in de knalrode Giro-auto's die hen naar de trattoria brachten. Daar stond een lunch klaar voor al le genodigden: afvaardigingen van de drie Nederlandse Giro-steden, de heren van het mediaconcern RCS, eigenaar van de Giro d'Italia, wielrenners als de winnaar van vo rig jaar Denis Menchov en zijn ploegleider Eric Breukink. Na de torta salata di verdure e ri- cotta en de ossebuco in gremolata con risotto met fromaggi con cas- tagni e miele na, werd keurig het ritschema voor 2010 uitgedeeld. De gedetailleerdheid van de kaart jes van de Nederlanse etappes ver- rastte niet alleen de Middelbur gers. De Amsterdammers misten het Olympsch Stadion als start plaats van de proloog. En de Zeeuwen zagen de etappe naar Middelburg bijna als een rechte lijn richting de Dammenroute gaan. In plaats van de route van 254 kilometer door de Bol lenstreek (langs Leiden), leek er nu een met de tomtom vervaardig de etappe 'kortste route Amster dam-Middelburg mijdt autosnel wegen' afgedrukt in het Giroboek. Een route van 209 km. Lastig voor Middelburg, want de gemeente, verantwoordelijk voor de derde etappe, heeft al lijntjes uitliggen naar gemeenten in de Randstad die mee willen delen in de kosten. Dan is het voor het kloppend maken van de begroting wel prettig als de roze karavaan ook door die plaatsen rijdt. Het binnenhalen van de Giro kost Mid delburg naar verluidt zeven ton. De helft daarvan hoopt de ge meente terug te verdienen, onder meer door afspraken met andere gemeenten. Zo heeft Vlissingen 90.000 euro uitgetrokken voor de passage van de Giro. Tijdens de televisieshow in het de cor van de Italiaanse X-factor kron kelde de rode lijn van de derde etappe op een groot scherm door Grijpskerke! Maar dat wil niet zeg gen dat daar de vlag uit kan. Komende week komt een grote Ita liaanse delegatie onder leiding van Mauro Vegni, de technisch direc teur van de Giro, naar Nederland om over de routes te praten. Want niets is nog definitief De Neder landse etappes zijn in potlood ge trokken. Er kan nog gegumd wor den. Alleen de vertrek- en start plaats van de derde etappe staan vast: Amsterdam en Middelburg. De derde etappe zoals die nu in Giro-boek staat. het In de East End Studios in Milaan was de Middelburgse Rianne van Iwaarden (rechts) tolk voor Yolanthe Cabau van Kasbergen. foto Theo Giele De families Waleson en Mol laten vier weken de auto staan. Hoe be valt dat? Vandaag: de Walesons. Pap, kom je me even van het station halen?', vroeg Thijs Waleson vrijdag aan zijn va der, toen hij vanuit Amersfoort in Zeeland aankwam. Irma grinnikt. „Dat kon, maar wél met de fiets. Het zag er leuk uit: zo'n grote ke rel op de bagagedrager en een weekendtas op het stuur." Irma riep zelf voor het eerst hulptroe- COS'Zeeland pen in. „Ik moest vrijdagavond naar de museumnacht in Veere. Ik vond het niet verantwoord mid den in de nacht alleen terug te fiet sen. Ik moest wel even wennen aan mijn nieuwe rol. Meestal ben ik degene die mensen mee laat rij den." Ondertussen vult Irma trouw de gefietste kilometers van het gezin in op www.fietsen- scoort.nl. „Er ligt een papier in de gang, waarop iedereen z'n kilome ters invult. Óp de site kan je zien of je voldoende beweging hebt ge had. Ik had 34 kilometer gefietst, maar ik haalde de norm nóg niet." jtfiA, www.pzc.nl/autolozemaand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2