i8l aeland ISSZT8 hebben een over onderhoud cv In Balans Zeedag in Vlissingen trekt veel publiek VUURWERK Een professionele vuurwerkshow vergt veel voorbereiding Fietskijkavond op politiebureau Jeugd-Deltaband naar Eerste Divisie voor Brabant en Zeeland www.pzc.nl door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - Het was een mooie dag voor het Vlissingse MuZeeum. Ruim 1100 mensen bezochten gis teren de vierde editie van de Zee dag. Gratis entree en tal van activi teiten binnen en buiten maakten van de open dag een welbesteed herfstvakantie- uitje. Pol Verbeeck, museummedewer ker, toonde zich verheugd over het fraaie herfstweer. „Het is de vierde keer dat we deze open dag houden en ook de vierde keer dat het mooi weer is." Dus konden de op tredens van de Zeeuws-Vlaamse bluesband Vage Klachten, het Scheldeloodsenkoor en het leerlin genorkest van Ons Genoegen bui ten eveneens op veel publiek reke nen. Binnen konden de bezoekers luisteren naar verhalen van een oud-visser en van twee oud-lood sen van het Nederlands en Bel gisch Loodswezen. Daarnaast was er maritieme kunst te zien van amateurkunstenaars. Spannend was een tweeënhalf uur durende boottocht met een loods boot vanaf de Koopmanshaven naar Vlissingen-Oost en terug. „Dat is best een eindje, je moet een stuk over de Westerschelde", vertelde een tevreden Verbeeck. MEEST CELEZEN 1 Mediamarkt alle zondagen open 2 De Giro ook in Vlissingen 3 Walstraat-Zuid nieuw bestraat EN VERDER Vandaag in de krant een spannend rondje in een duister Middelburg tij dens de Nacht van de Nacht STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto maandag 26 oktober 2009 Op 11 november verschijnt de zorgspecial I WGGGNeR NieuwsMedia door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Het onderhoud van een cv-installatie komt voor reke ning van een verhuurder. Dat is de uitspraak van de kantonrechter in Middelburg in de rechtszaak die een Walcherse verhuurder had aangespannen. De Huurdersvereniging Middel burg, bij de zitting aanwezig, toon de zich erg verheugd over de uit spraak, omdat 'nu voor het eerst een uitspraak door een rechter is gedaan over wie kosten van het on derhoud van een cv-installatie moet betalen'. Het gaat hier over huurders die bij particuliere verhuurders woon ruimte huren. Bij de meeste wo- ningbouwcoöperaties komt onder houd van cv-installaties al voor re kening van de verhuurder. De rechtszaak werd aangespannen door een verhuurder naar aanlei ding van een uitspraak van de Huurcommissie in Den Haag. Die commissie stelde een huurder in het gelijk toen hij bezwaar had ge maakt tegen de servicekosten die hij moest betalen voor onderhoud van de cv-installatie in zijn huur woning. De betreffende huurder was naar de Haagse commissie gestapt en die stelde hem in het voorjaar van dit jaar in het gelijk. De verhuur der was het niet eens met deze be slissing en schakelde de kanton rechter in. De rechter kon zich ech ter niet vinden in de argumenten van de verhuurder en stelde de huurder in het gelijk. Volgens de Middelburgse Huur dersvereniging is er nu eindelijk duidelijkheid over een zaak die voor veel problemen zorgt. In veel gevallen is het niet duidelijk wie die servicekosten betaalt. Anneke de Vries van de Huurder Vereni ging Middelburg: „Er zijn ook ver huurders die zover gaan dat ze hun huurder op laten draaien voor kosten van reparatie van de cv-in- stallatie als ze geen serviceabonne ment via de verhuurder nemen en dat abonnement ook betalen." Het argument van de kantonrech ter is dat 'onderhoud van een cv-installatie niet onder de lijst kleine herstellingen valt'. Die zoge noemde lijst kleine herstellingen bevat eenvoudige reparaties die een huurder zelf kan uitvoeren. Volgens de kantonrechter wordt 'voor het onderhoud van een cv-ketel gewoonlijk een monteur ingeschakeld, zodat niet gezegd kan worden dat de werkzaamhe den eenvoudig zijn en geen specia listische kennis vereisen. Het on derhoud staat dus niet op die lijst van kleine herstellingen en hoort daar ook niet onder te vallen. De kosten van het onderhoud komen daarom voor rekening van de ver huurder'. Anneke de Vries: „Als je een paar keer op de resetknop hebt gedrukt en de cv doet het nog niet, moet je als huurder een monteur inschake len. Een verhuurder moet ook niet willen dat iedere huurder zelf aan zo'n installatie gaat zitten hanne sen. Dat is echt specialistisch werk. Wij zijn dus heel erg blij met die uitspraak en we hebben de huur commissie in Den Haag daarvan op de hoogte gesteld. We gaan nu kijken wat we hier verder landelijk mee gaan doen." VLISSINGEN VLISSINGEN In Balans verschijnt bij BN/DeStem, PZC, Brabants Dagblad, en Eindhovens Dagblad. Op het politiebureau in Vlissingen is vanavond tussen 19.00 en 20.00 uur weer een fietsenkijkavond. Het politiebureau is dan toeganke lijk via de ingang aan de Molen straat Op het bureau staan alle fiet sen die zijn aangetroffen op Wal cheren. Iemand die zijn of haar fiets her kent, kan die terugkrijgen na over legging van een aangifteformulier of de fietssleutel. De Jeugd-Deltaband van Koninklij ke Harmonie Ons Genoegen in Vlissingen is zaterdag gepromo veerd naar de Eerste Divisie. Tijdens het Nationaal Federatief Mars- en Podiumconcours in Dom melen behaalde de band de eerste prijs. De 25 jongeren tussen de 8 en 21 jaar deden mee aan het onder deel marswedstrijd (Tweede Divi sie). De Jeugd-Deltaband is een op leidingsorkest. Wilt u deze uitgelezen kans niet missen om uw boodschap over te brengen op uw doelgroep? Bel dan voor informatie of een afspraak: 076-53122 77 Het publiek stroomde zaterdagavond in groten getale toe voor de vuurwerkshow in Zoutelande. Even dreigde de wind roet in het eten te gooien, maar de show verliep toch als gepland. foto's Ruben Oréel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20