Ook pensioen in deeltijd is mogelijk ina wordt groen! Jongeman komt om bij ongeval in St. Philipsland PZC O s (LSr S Eenbenige dief steelt één schoen 6 Boek Maidentrip is favoriet bij publiek Ajax is na rust oppermachtig in stadion van AZ 29 Alles over de Giro 2 en 32 INKOMSTEN Minder werken, weinig teruggang Bomaanslagen verwoestend in Bagdad en verder Word ook abonnee! Zacht herfstweer 15° Presentatie parkoers Ciro www.pzc.nl/sport MAANDAG 26 oktober 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 252 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN DEN HAAG - Deeltijdpensioen neemt de komende jaren een hoge vlucht. Dat verwachten de grote pensioenverzekeraars, blijkt uit on derzoek van deze krant. Via deel tijdpensioen kunnen werknemers in de laatste fase van hun loopbaan minder gaan werken.zonder ernsti ge teruggang in hun inkomen. Deeltijdpensioen maakt het moge lijk om bijvoorbeeld op 62-jarige leeftijd twee dagen per week min der te gaan werken. Het gemis aan inkomsten kan dan (gedeeltelijk) worden opgevangen door een deel van het pensioen eerder te laten in gaan. Daar staat dan wel tegenover dat het pensioen na het bereiken van de AOW-leeftijd lager uitvalt. Deeltijdpensioen wordt gefinan cierd uit de 'eigen' pensioenpot van de werknemer. Deeltijdpensioen is nu al mogelijk, maar er wordt nauwelijks gebruik van gemaakt omdat de huidige ge neratie zestigplussers nog recht heeft op vut of prepensioen. Die re gelingen verdwijnen. Aegon, een van de grootste pen sioenverzekeraars van Nederland, komt per 1 januari 2010 met een deeltijdpensioenregeling. Werkne mers van bedrijven die de uitvoe ring van hun pensioenregeling heb ben uitbesteed aan Aegon, kunnen straks snel berekenen of deeltijd pensioen voor hen aantrekkelijk is. Ook andere grote verzekeraars zo als Nationale Nederlanden, Zwit serleven en Achmea werken aan deeltijdpensioenregelingen of heb ben die al- in het pakket. Verzekeraars denken ook dat door de verhoging van de AOW- en de pensioenleeftijd naar 67 jaar be hoefte ontstaat aan nieuwe produc ten, bijvoorbeeld verzekeringen die het pensioen- ernAOW- gat (deels) dichten als werknemers toch eer der willen stoppen. pagina 7: maar het kost wel wat BRUSSEL - Een man en een vrouw zijn zaterdag in het Oost-Vlaamse Maldegem door de politie opge pakt voor het stelen van één heren schoen, zo is gisteren bekendge maakt. De andere lieten ze liggen, Wie kent ze niet? De lekkere verantwoorde tussendoortjes van Sultana! Neem bijvoorbeeld de Sultana FruitBïscuits, die worden gemaakt van de beste granen en heerlijk zongerijpt fruit. Om die reden zitten ze voortaan in een opvallende frisgroene verpakking! Zodat u ze niet kunt missen in het schap van de supermarkt. Ook Sultana Hartig 'f- en Sultana YoFruit zijn te vinden in de nieuwe groene verpakking. Ze zijn gemaakt zonder kunstmatige 1 geur-, kleur- en smaakstoffen. Voor meer informatie zie www.suttana.nl Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik £.6 miljoen lezers; 2.9 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl want de man heeft maar één been. Justitie in Gent besloot het uit Rus land afkomstige koppel, 60 en 61 jaar oud, te laten lopen wegens de armoedige omstandigheden waar in het verkeert. BAGDAD - Een Iraakse soldaat heeft post gevat bij het door een bomaanslag verwoeste gebouw van het Minis terie van Justitie in Bagdad. Twee autobomaanslagen in de Iraakse hoofdstad hebben gisteren aan minimaal 136 mensen het leven gekost. Bijna zeshonderd mensen zijn gewond geraakt. Ook het nabijgelegen gebouw van het provinciaal bestuur van Bagdad werd getroffen door een zware explosie. foto Karim Kadim/AP pagina 8 en 9: Slachting door zware autobommen SINT PHILIPSLAND - Een 19-jarige man uit de gemeente Tholen is in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen toen hij op de Scharreweg bij Sint Philipsland bekneld was geraakt tussen twee voertuigen. Het slachtoffer was samen met een 17-jarige vriend, ook uit de gemeen te Tholen, kort voor middernacht op de Scharreweg van de weg ge raakt. Beiden bleven daarbij onge deerd. Ze haalden een Unimog met een lier om de bestelauto weer op de weg te trekken. Op een gegeven moment begon de Uni mog te glijden en raakte de 19-jari- ge man bekneld tussen de Unimog en de bestelauto. Daarbij liet hij het leven. De 17-jarige is aangehouden en ver hoord. De politie kon zondagnacht nog niet zeggen hoe de bestelauto van de weg is geraakt. Ronald Koeman moet zo snel mogelijk weg bij AZ reageer op www.pzc.nl BQQumBIsK reacties: 599 Ik raak ontregeld door de wintertijd eens 30% oneens 20% Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Extra: 11 en 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 25; Televisie: 26 en 27; Sport: 29 t/m 43 Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1