Zeeland PZC 'Hallo, ik zie dus echt helemaal niets' WALCHEREN 23 17 18 en 19 CONTRAST De Nacht van de Nacht kan het licht niet echt verdrijven uit het hart van Middelburg Bijna geen jeugd voor krulbollen Nieuwe politieke partij op Schouwen Motorrijders gewond bij toertocht almanak Hamster De laatste vrijwilligers bij de politie Maandag 26 oktober 2009 Cakes met een prachtige finale na de knallen Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Donkere stegen, duistere figuren en straattheater ga ven de Nacht van de Nacht in Mid delburg zaterdag een eigen sfeer. Een rondje door een stad die maar niet echt donker wil worden. Donker eten; een aparte ervaring volgens eters in diverse duistere restaurants. Zeker als er een rond je 'raad wat je eet' op tafel komt. Er wordt gegokt, gedubd, geproefd en nog eens diepzinnig gekeken naar de hapjes. Tja. de zure papri ka komt me bekend voor, maar de rest. Gepureerde aardpeer? Tja.. Clarry en Danny vinden het 'wel romantisch' en de familietafel van acht in De Vriendschap merkt dat ze meer met elkaar bezig zijn, 'niet afgeleid door anderen, want die zie je toch niet'. Het eten van ge kookte mosselen 'is een uitdaging', zeker als een stukje mossel knof look blijkt te zijn. Een andere uitdaging blijkt de don- kertocht vanaf de Kuiperspoort. Een stel jongeren struikelt over de kinderkopjes in een aardedonkere steeg. 'Hallo, ik zie dus echt hele maal niets', roept een meisje. Het is een toch vol ontmoetingen met duistere figuren. Strijders voor de vrije burger gaan een zwaardge vecht aan met monsters op de Dam en aan de voet van de lange )an voert het lantaarnvolkje (Tuk kers Convention) een verrassende licht- en donkeract op. Maar het blijkt moeilijk om het licht te laten verdwijnen uit een stad vol leven. De Lange Delft bij voorbeeld is een lichte streep met donkere gaten. Gevel- en lichtrecla mes schijnen ook her en der vol op. Maar er is genoeg te doen. In het centrum gebeurt veel. Sterrenkij- ken, muziek, origamitheater en een schaduwdans in een woning aan de Latijnse Schoolstraat. Een straat waar veel gedaan werd. Een open kelder onthult een schilde ring van een liggende, witte vrouw, het zwarte haar uitgespreid over de keldervloer. „Die's dood hoor', grapt een kijker, terwijl de vrouw naast hem verzucht dat ze het een 'griezelig keldertje vindt'. Het Molenwater en duisternis is een ideale combinatie. Speurende kinderen, wandelende volwasse nen luisterend naar gedichten ge ven de nacht daar een stem. Huive ren bij de enge man die vanuit de bosjes een griezelverhaal over ge stolen ogen voordraagt. Als hij dan ook ogen uitdeelt, is het kippenvel gehalte hoog. Connie de Lange van de Vriend schap, die de activiteiten organi seerde, kijkt tevreden terug. Ze hoopt op een herhaling, met als kanttekening dat er toch veel meer licht uit kan dan tijdens deze Nacht. Want het is spannend om de duisternis te beleven, niet we tend wat er nog komt. Het Lantaarnvolkje nam deelnemers aan de Donkere Tocht in Middelburg mee in een theatrale wereld van licht en donker. foto Ruben Oreel OOSTBURG Ondanks de grote opkomst bij het Nederlands kampioenschap krul bollen afgelopen zaterdag in Oost burg is er bij wedstrijdleider Johan Overdam toch enige ongerustheid omtrent het voortbestaan van de sport in Zeeuws-Vlaanderen. „We hebben prima accommoda ties, maar er is bijna geen aanwas van de jeugd. Jongeren komen wel opdagen als we een jeugdmiddag organiseren, maar ze blijven niet komen." BROUWERSHAVEN Schouwen-Duiveland krijgt er een nieuwe politieke partij bij. Rudolf Degenaar uit Brouwershaven is be zig met de oprichting van De Partij voor Schouwen-Duiveland. Een lo kale partij, direct verbonden aan de provinciale Partij voor Zeeland. De bedoeling is dat de Partij voor Schouwen-Duiveland bij de ge meenteraadsverkiezingen in maart 2010 meedoet. In veel Zeeuwse ge meenten zijn al satellietpartijen van de Partij voor Zeeland actief. KLOOSTERZANDE Bij een botsing op de Zeedijk in Kloosterzande raakten gistermid dag rond half negen een 25-jarige vrouw en een 32-jarige man uit Bel gië gewond. Zij zijn met nog onbe kende verwondingen naar het zie kenhuis vervoerd. De vrouw is met een traumahelikopter naar een zie kenhuis in Gent vervoerd. De slachtoffers namen deel aan een motortoertocht en raakten met hun voertuig een geparkeerde mo tor, waardoor zij ten val kwamen. Tip? redactie@pzc.nl Wat is de nachtmerrie van iedere dierenoppasJuist, dat het beest bij jou het loodje legt. Het gebeurde dat Middelburgse gezin. De kinderen wa ren blij dat ze een week op de ham sters van een vriendinnetje mochten passen. Tot een van de beestjes op eens levenloos in zijn kooi lag. Ma had het idee om hem in te vrie zen, zodat het vriendinnetje haar beestje kon begraven. Maar omdat de vriezer ontdooit móest worden, zat ma later die week weer met de hamster in haar maag. Tot haar man zei dat ze hem best opnieuw kon invriezen. „We hoeven hem toch niet te eten." Zo gezegd, zo gedaan. Een paar dagen later kwam de moe der van het vriendinnetje de ham sters halen. De oppas overhandigde haar een beetje beschaamd het bevro ren beestje. „Oh, gooi maar in de prullenbak", reageerde de moeder. Het is al de zoveelste."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19