binnenland 15 stoel voor een tientje waan marathon Hesje voor asielzoeker Zorgen over gebrekkige controle kermisattracties Politieke plagerij in de Surinaamse binnenlanden Grandioze finish op SB oktober om 16.QO uur Serie 'Gooische Vrouwen' wint Televizier-Ring leder zijn woonplezier w o iSl zaterdag 24 oktober 2009 mediabedrijf van Marco Borsato wordt geveild. Cisteren en vandaag waren de spullen te bezichtigen. foto Jorrit Knuvelder/CPD toortjes, trappen en bochtige gan getjes. „Het lijkt wel een doolhof', roept een moeder met twee herfst vakantie vierende meisjes vertwij feld, als ze weer eens voor dezelf de suppoost van veilinghuis BVA Auctions uitkomen. In de hoogtijdagen wist het arties tenbureau van Marco Borsato hier honderdvijftig mensen een werk plek te bieden. „Maar de laatste tijd waren het er ongeveer negen tig", zegt curator Jan Patberg. „De schuldenlast is sowieso meer dan tien miljoen euro. In verhouding is de opbrengst van de veiling een druppel op de gloeiende plaat." Kort voor de start van de kijkdag is het nog erg rustig voor de deur. Veel meer media dan 'echte' kij kers. Een ondernemer in voedings supplementen komt uit Almere voor een kantoorinventaris. „Hip zat, hier." Op de eerste verdieping werkte Borsato in een hoekkamer, ver klapt een veilingmedewerker. De bewuste kamer is stijlvol en chi que ingericht, maar niets verraadt dat dit de stek van de zanger was. De designbureaustoel 'van Marco' staat voor een startprijs van een tientje in de catalogus. Gemiste kans? Commercieel directeur Rob Meijer van BVA Auctions vindt van niet. „Natuurlijk levert zo'n stoel meer op als je erbij vertelt wie erin zat. Maar zo werken we niet. Bij ons staat integriteit hoog in het vaandel. Zo'n failliete boe del, dat ligt uiteraard gevoelig." En laat Meijer dan geld verliezen op Borsato's persoonlijke kantoor meubilair, hij gaat er zonder meer van uit dat de TEG-veiling een suc ces wordt. „Vooraf hadden we al meer dan 220.000 bezoekers op de website." door door Laurens Kok Er is nog zo op Agnes Kant ingepraat, maar de SP wil de weer niet mee op de jaarlijkse reis met de frac tievoorzitters in de Tweede Ka mer. Geert Wilders (PW) even min. Toch jammer, vindt Groen- Links-leider Femke Halsema op de laatste dag van het beozek aan Suri name. „Het kan geen kwaad dat je als fractievoorzitter ook eens een blik over de grenzen werpt." De fractieleiders zijn moe van alle plichtplegingen. Het programma zat behoorlijk vol: het mocht voor al geen snoepreisje worden. En hoe goed sommige het ook met el kaar kunnen vinden, vrienden zijn ze niet. Dat blijkt ook wel uit de politieke plaagstootjes die gedu rende het verblijf worden uitge deeld. Vooral D66-leider Alexander Pechtold, hoogvlieger in de peiling en, moet het ontgelden. Hij laat zich net iets te graag aanleunen dat zijn partij bij de volgende ver kiezingen misschien wel de groot ste wordt, vinden ze. 'Premiertje' wordt hij smalend genoemd, ook al blijft hij zelf herhalen dat hij voor die functie niet beschikbaar is. Echt leuk vindt hij die pesterij tjes overigens niet. Dat de WD het kabinet pas nog met een motie van wantrouwen naar huis wilde sturen, lijkt alweer vergeten. Van Geel en Rutte ma ken gebroederlijk een ommetje in de binnenlanden van Suriname. Ze poseren zelfs voor de pers om aan te geven dat de 'streek' die de WD met name CDA heeft gele verd, Rutte niet wordt nagedragen. Ook Hamer (PvdA) koestert geen wrok, zegt ze. „De motie en de harde toon van de politieke be schouwingen hebben niet boven deze reis gehangen. We gaan hier met een vrij gemoed met elkaar om." Hamer, voor het eerst op fractie- voorzittersreis, kwam een beetje moeilijk op gang. Het leek erop dat de storm van kritiek op haar functioneren haar niet in de kou de kleren was gaan zitten. Aan spe culaties over haar positie wenst ze niet mee te doen, laat staan over de toestand van haar partij. „De crisis waar Nederland in zit, is veel belangrijker dan de resultaten in de peilingen", houdt ze monter vol. Hoewel er veel grappen over wor den gemaakt, zijn nieuwe coalities niet ontstaan. Daarvoor zijn de ver kiezingen nog te ver weg. Maar er wordt wel afgetast. „Zo'n reis, ver weg van Den Haag waar toch alles onder een vergrootglas ligt, is een mooi moment om begrip voor el kaar te krijgen", zegt Van Geel (CDA). „Als fractieleider heb je da gelijks een functioneringsgesprek met de samenleving. Ik klaag er niet over, maar onze positie is kwetsbaar. Nu heb je tijd om din gen uit te leggen. Dat is waarde vol." TIENRAY - Op initiatief van een be wonersoverleg krijgen asielzoekers in het Limburgse dorpje Tienray voortaan een fluorescerend hesje mee als ze 's avonds de straat op gaan. Volgens een woordvoerder van de gemeente Horst aan de Maas, waar Tienray onder valt, zijn don kere mensen 's avonds op straat minder goed zichtbaar. Om onge lukken te voorkomen, kunnen ze bij het verlaten van hun onderko men in het klooster van Tienray een hesje aandoen, aldus deze woordvoerder. De hesjes liggen klaar bij de uit gang en er is geen sprake van moe ten, aldus de woordvoerder. „Net zoals mensen die hier wonen en die in de buurt de hond uitlaten ook vaak een hesje aantrekken." DEN HAAG - De controle van nieu- we kermisattracties is ver onder de maat en moet beter. Dat stelt de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) die vier keuringsinstanties onderzocht. Zij keuren apparaten nog voordat ze op de kermis draaien. Drie van de vier instanties bleken gebreken over het hoofd te zien en essentiële onderdelen hele maal niet te keuren. Zo werd de noodstop niet in alle gevallen gecontroleerd en werd niet opgemerkt dat op verschillen de plekken moertjes ontbraken. De keuringsinstanties onderzoeken re gelmatig in de fabrieken apparaten die onder meer op de TT-kermis in Assen en de Tilburgse kermis ko men te staan. Ook voeren ze de jaarlijkse verplichte keuring van kermisattracties uit. Ons land telt zeven van deze organisaties. De VWA noemt de situatie 'zorge lijk' en heeft de organisaties bevo len keuringen grondiger uit te voe ren. Het is onduidelijk of de instan ties laks waren in uitvoering van de controles of dat ze onvoldoende op de hoogte waren van de regels. De VWA benadrukt dat bezoekers van kermissen zich geen zorgen hoeven te maken over hun veilig heid. Volgens een woordvoerder was de testsituatie niet te vergelij ken met de werkelijkheid, omdat de VWA bewust fouten'had aange bracht in het apparaat, om te con troleren of gebreken over het hoofd zouden worden gezien. De VWA overlegt met het ministe rie van Volksgezondheid of het mo gelijk is in de toekomst ook boetes uit te delen aan keuringsinstanties die niet aan de kwaliteitseisen vol doen. Nu kan de VWA alleen de minister adviseren tijdelijk de ver gunning in te trekken. AMSTERDAM - Gooische Vrouwen heeft gisteravond de Gouden Tele vizier-Ring 2009 in de wacht ge sleept. De dramaserie van RTL4 kreeg de meeste stemmen van het publiek en trok daarmee aan het langste eind. De andere genomi neerde tv-programma's voor de publieksprijs waren Boer zoekt vrouw extra van de KRO en Wie is de Mol? van de Avro. Hoofdrolspeelster en bedenkster Linda de Mol nam de prestigieuze televisieprijs in ontvangst tijdens het 44e Gouden Televizier-Ring Gala in theater Carré in Amster dam. Het was erop of eronder voor Gooische Vrouwen, want de dramaserie was al vier keer geno mineerd en beleefde vrijdagavond op RTL4 de allerlaatste uitzen ding, recht tegenover de Avro-uit- zending van het Gouden Televi zier-Ring Gala, die rechtstreeks werd uitgezonden op Nederland 1. Zondag 25 oktober verloten we elk uur een Morres Wooncheque ter waarde van 420 euro. En om 16.uur verloten we onder de aanwezigen een geheel verzorgde reis naar de Marathon van New York. Kijk voor de voorwaarden en al onze andere andere acties op www.morres.com IM Hulst (Zeeuws Vlaanderen) Alle dagen open van 10 tot 18 uur, ook op zondag Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2 4561 GH Hulst Tel: 0114 - 388 388 Mail info@morres.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5