41 binnenland Mexicaanse griep: milde epidemie Marco's Computer met emoties Miljoen euro schade door mogelijke sabotage douche 4 Gerechtelijk onderzoek naar maagchirug ziekenhuis Emmen peter van straaten Ouders krijgen inzage filmpjes zwemleraar o J IK "2-1E HET al NOU, ÖÊEF- ^1) DAM OOK MAAfKEE-N GLAASJE- WjjAt VACCINS Inenten kan niet worden vervroegd y 4 :tz GEZOCHT: - ALLROUD P&O'er - LASHERS HAVENWERKERS - MAGAZIJNMEDEWERKERS zaterdag 24 oktober 2009 NIJMEGEN De Nijmeegse Radboud Universi teit heeft aangifte gedaan bij de po litie van mogelijke sabotage van een douche in een pas gerenoveerd universiteitsgebouw. Een overstro ming richtte er voor bijna een mil joen euro schade aan, meldde de universiteit gisteren. De overstroming leidde in de nacht van 12 op 13 oktober tot scha de aan technische installaties, mu ren en de plafonds in het gebouw Mercator 3. De overstroming werd Beheermaatschappij Karreman B.V. in liquidatie Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden door een (ontbin- dingsjbesluit van de aandeelhou dersvergadering d.d. 15 oktober 2009 en wel per 15 oktober 2009. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling liggen ter inzage voor een ieder tot en met 21 december 2009 ten kantore van het Handelsregister van Kamer van Koophandel en Fabrieken te Terneuzen en ten kantore van de rechtspersoon, Serlippensstraat 13, 4532 LP Terneuzen. De vereffenaar A. Karreman veroorzaakt door een douche in een laboratium. Die wordt ge bruikt om mensen in noodgeval len snel af te kunnen spoelen. On derzoek wijst uit dat de nood- douche geen technische manke menten vertoonde en niet spon taan open kon gaan. De universi teit houdt daarom rekening met sa botage. Dat de douche per ongeluk open is blijven staan, noemt een woord voerder ondenkbaar. DEN BOSCH Ouders en verzorgers van kinderen die zwemles volgden bij de van on tucht verdachte Bossche zwemle raar Benno L. mogen in december het beeldmateriaal bekijken waar op hun kind is te zien. Een woord voerster van het Openbaar Ministe rie (OM) heeft dat gisteren beves tigd. Het gaat om de ouders en ver zorgers van wie het kind is her kend op het beeldmateriaal. Zij krij gen eerst een beschrijving van het foto- of filmmateriaal te lezen. Na overleg met politie en OM kunnen zij het beeldmateriaal bekijken. EMMEN - Het Openbaar Ministerie (OM) start met een gerechtelijk vooronderzoek tegen een maagchi rurg van het Scheper Ziekenhuis in Emmen. De chirurg wordt ver dacht van het (meerdere keren) veroorzaken van dood door schuld en zwaar lichamelijk letsel door schuld. Het onderzoek wordt uitge voerd door de regiopolitie Dren the. Aanleiding voor het onder zoek zijn vijf aangiftes tegen de chi rurg door de nabestaanden van overleden patiënten en door pa tiënten die letsel overhielden aan een maagoperatie bij de chirurg.. Ook de bevindingen van de Inspec tie voor de Gezondheidszorg (IGZ) zijn aanleiding voor dit on derzoek. In een rapport meldde het IGZ dat de chirurg 'technische fouten' maakte. DEN HAAG - Minister Ab Klink (Volksgezondheid) betreurt de twee sterfgevallen die de Mexicaan se griep deze week heeft geëist. „Mijn medeleven gaat uit naar hun families", zei Klink. „Ik hoor de dat het meisje kerngezond was voordat ze griep kreeg. Heel triest dat dit haar is overkomen." Toch komen gezonde mensen niet in aanmerking voor inenting te gen de griep, omdat de kans op overlijden klein is. RIVM-direc- teur Coutinho: „]e maakt een af weging wie wel en wie niet te vac cineren, omdat er altijd een risico op bijwerkingen is." Alleen bepaalde groepen chro nisch zieken, zwangeren, 60-plus- sers en zorgpersoneel krijgen van af november een prik. Volgens Coutinho kan de inentingscampag ne niet worden vervroegd. „Vac cins zijn niet eerder voorradig." Klink overlegt nog met de Gezond heidsraad en het RIVM of hij over tollige vaccins aan het buitenland kan verkopen. Van de 34 miljoen Dit jaar al meer griepgevallen bestelde vaccins (700 miljoen eu ro) zijn er waarschijnlijk maar 10 miljoen nodig. Meer dan 12.000 Nederlanders heb ben momenteel Mexicaanse griep onder de leden. Het RIVM spreekt van een 'milde' epidemie. Pas bij 50 zieken per 10.000 inwoners is sprake van een 'grote' epidemie. Het aantal ziekenhuisopnamen als gevolg van Mexicaanse griep is sterk gestegen. Tot half oktober werden in totaal 151 mensen met zware griepverschijnselen in het ziekenhuis opgenomen, in een week tijd kwamen daar 54 opna men bij. Zes op de tien van deze ziekenhuispatiënten waren al ziek of zijn zwanger. Hart- en longpa tiënten vormen de grootste groep. Tot deze week moesten 24 patiën ten naar de IC, inmiddels zijn het er 31. De piek van de griepgevallen ligt bij 0- tot 4-jarigen en 15- tot 24-jarigen. Ook in België en ande re omringende landen stijgt het aantal griepgevallen. www.allesoverdegriep.nl Aantal geregistreerde griepachtige ziektebeelden per 100.000 inwoners 160- 2009-2010 2008-2009 120 ---- - basislijn* Verdeling griepsoorten week 42 Andere 80- 76 inwoners griep- jL variant 67,5% gT|eP n Mexicaanse 40 rJt V 40 45 50 1 5 10 weeknr. 20 gemiddeld niveau gedurende zomer en groot deel winter infographic: ANP bron: Nivel, RIVM DELFT - Een computer kan de basis emoties angst, woede, walging, blijdschap, verdriet en verbazing herkennen. De Delftse onderzoe ker Gragos Datcu heeft een sys teem ontwikkeld waarmee het ap paraat dat voor elkaar krijgt. De techniek is mogelijk in de toe komst bruikbaar in robots die ouderen helpen en kunnen reage ren op hun emoties. Datcu promo veert dinsdag aan de TU Delft op zijn 'uitvinding'. Zijn collega Zhen- ke Yang volgt donderdag zijn voor beeld. Datcu heeft een prototype ontwik keld dat in 95 procent van de geval len de gemoedstoestand juist signa leert. Elke emotie heeft invloed op veranderingen in de contouren van mond, ogen en wenkbrau wen. Daardoor ontstaan vaste pa tronen die een computer kan her kennen. Ook de wijnvoorraad van het failliete door Henk Runhaar Mooie inrichting, heel mooi. jammer dat ze het niet konden beta len.' Een lichtelijk te leurgestelde kunst- en antiekhan delaar slaat met zijn opmerking de spijker op zijn kop. Dit is de wereld van Marco Borsa- to en Guus Meeuwis, zie je bezoe kers denken. De entree is prachtig, hoog plafond, marmer, kroonluch ters. Maar de villa zelf - een voor malig jongensinternaat - is een rat jetoe van kantoren en vooral kan- Interlashing B.V. is een nieuw havenbedrijf waar je volop kansen krijgt je talenten te ontwikkelen. (in combinatie met havenwerk) Kijk voor meer informatie over de vacatures op onze website www.interlashing.com of mail naar pz@interlashing.com t.a.v. Chantal Tuhalauruw, PZ Afdeling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4