and 3 ronddraaiende paddenstoel! Groener Groenst Giro d'ltalia komt ook door Vlissingen "oert commentaar B-norm Haast gevraagd voor ambulances over de grens 4Eneco SPEELCIRCUS BAMBINI Andere speeltuinen zaterdag 24 oktober 2009 Ii i Is het salaris van een lucht verkeersleider af te meten aan dat van de minister president? Sinds de Balken ende-norm opgeld doet voor het salaris van mensen in over heidsdienst, voelen politici zich met enige regelmaat geroepen om appels met peren te vergelij ken. De enige overeenkomst is dat een premier van onschatba re waarde kan zijn en dat een luchtverkeersleider waakt over de veiligheid van honderden mensen. De waarde van die le vens is immers ook niet in geld uit te drukken. Het gaat hier om iets anders. De Balkenende-norm is geen meetlat, maar een goed voor beeld. Het Rijk wil niet mee met de topsalarissen die in geen enkele verhouding staan tot de prestaties. Die steeds weer worden verdedigd met het argument dat er schaarste is, terwijl in werkelijkheid dui zenden kandidaten net zo goed zijn. Zolang de Luchtverkeersleiding Nederland onder de vleugels van Den Haag opereert, zal ze met dit verstandige beleid reke ning moeten houden. GIRO IN MIDDELBURG Middelburg is klaar voor de Giro. Wethouder De Vries trok vast de fi nishlijn: www.pzc.nl/walcheren EN VERDER Kei in rekenen? Doe mee aan het Bartjens Rekendictee: www.pzc.nl rekendictee STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw nieuwsfoto in het album www.pzc.nl/foto door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De wielerklassieker Giro d'ltalia komt volgend jaar mei ook door Vlissingen. De Vlis- singse gemeenteraad heeft beslo ten 90.000 euro uit te trekken om de renners door de Scheldestad te laten rijden. De etappe eindigt die dag in Middelburg. Vlissingen moet aan de organisatie van de Giro 40.000 euro betalen om verzekerd te zijn van een door komst door de stad. De overige 50.000 euro wordt gebruikt om de dag veilig en goed georganiseerd te laten verlopen. De gemeenteraad was wel ver deeld over de deelname. De SP-fractie had liever gezien dat de gemeente dat bedrag gebruikt om de crisisopvang van het Laatste Kans Project in stand te houden. Maar na beloftes van de wethou der over dat project, heeft de SP het voorstel ingetrokken. Het CDA stelde voor om die 90.000 euro in te zetten om de fietspaden in Vlissingen, Souburg en Ritthem beter en veiliger te ma ken. Dat plan kreeg bijval van de RPCU en de SP, maar daarmee was er geen raadsmeerderheid en werd het plan verworpen. Over de route van de renners door Vlissingen is nog niets bekend. DEN HAAG - De ministers Ab Klink (CDA, Volkgezondheid) en Maxi me Verhagen (CDA, Buitenlandse Zaken) moeten haast maken met het grensoverschrijdend ambulan cevervoer. Sinds 2000 bestaat daar voor brede politieke steun. Twee jaar geleden zou er al een samen werkingsovereenkomst tussen de Beneluxlanden worden onderte kend. De Kamerleden Weekers, Hessels (beiden CDA) en Blom (PvdA) willen weten waarom dat nog niet is gebeurd. Ze vinden ook dat provincies als Zeeland niet voor de kosten moeten opdraaien. Stap nu over naar Eneco Windstroom*, één van de groenste vormen van energie. Eneco investeert flink in windenergie. Mede daarom zijn we volgens onderzoek van Greenpeace uitgeroepen tot schoonste energieproducent van Nederland. Wilt u ook overstappen naar Eneco Windstroom? Kijk dan op eneco.nl/windstroom. we gaan vooruit Achterin bevindt zich het speelge- deelte. De topattractie hebben de meiden snel gevonden. Ze klaute ren zich suf op de rubberen klim wand. „Dat klimmen is echt heel leuk!", vindt Amber. Een rond draaiend fietsje dat op en neer gaat, is ook favoriet. Jammer dat je daar per rondje nog een euro extra voor moet betalen. Daar staat te genover dat je voor de entreeprijs van 5,50 euro wél een spelletje mag spelen in de gamehal. De Goese binnenspeeltuin Vierlin- den lijkt in niets op de drie ande re. Hier geen 'kooi' of ballenbak, maar houten speeltoestellen met een boomhut-thema. Vanaf het restaurant (met uitgebreide menu kaart) heb je weinig zicht op de speeltuin, maar in het speelgedeel- te zijn wel bankjes. „Leuk, zo'n thema met boomstam men en kabouterdingen", vindt Evy. De meiden zijn niet weg te slaan bij de ronddraaiende padden stoel. Die is 'vet cool!', vindt Evy. Ook de meterslange glijbaan, in boomstamuitvoering, doet het goed. „Ik vind het kabelbaantje leuk. Dan kan je lekker zwieren", zegt Amber. Over de vraag welke binnenspeel tuin nu het leukst is, kunnen de meiden het maar moeilijk eens worden. Evy en Kim gaan voor Speelcircus Bambini. Anne vindt Vierlinden in Goes het leukst en Ambers favoriet is Toversluis. zie www.pzc.nl voor een video Speelboerderij 't Klokuus in 's-Heer Arendskerke Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 21.30 uur. Entree: 5,50 euro, ouders gratis. Zwierelantijn in Aagtekerke Openingstijden: zaterdag 24 en zondag 25 oktober van 11.00 tot 18.00 uur, maandag 26 tot en met zaterdag 31 oktober van 13.00 tot 18.00uur. Entree: 4 euro, ouders gratis. De Afslag in Breskens Openingstijden: woensdag tot en met zondag vanaf 11.00 uur. Entree: 3 euro, ouders gratis. Five Star Farm in Kamperland Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 19.00 uur. Entree: 5,50 euro, ouders gratis. gen is Evy niet te houden. „Ik ga meteen van de rode steile glij baan!", roept ze nog voor ze bij de ingang is. Deze speeltuin is be kend terrein voor de meiden, maar vandaag bekijken ze 'm met een scherp oog. „Bijzonder eigen lijk, dat ze zo'n speeltuin in een zwembad kunnen maken", merkt Evy op. De Vlissingse speeltuin is de groot ste van allemaal. Er zijn aparte speelgedeeltes voor jongere en oudere kinderen. Terwijl Evy en Kim van de steile rode glijbaan 4,80 euro (met vanille-ijs en slagroom) 1,80 euro 3,50 euro (met frikandel mayonaise) 81 decibel 3,60 euro 1,80 euro 1,25 euro 84 decibel Willem Adriaansens grote foto Izaak Verkeste beetje saai. „Een uurtje is precies lang genoeg voor mij. Dit is leuker voor jongere kinderen", zegt ze. „Maar de speeltoestellen zijn leuk, vooral de hobbelglijbaan." Inder daad, er rennen hier ook kinderen van drie en vier jaar rond. Maar Amber en Anne vermaken zich prima. Ut Knienol heeft nóg twee glijbanen. De lange ronddraaiende is Anne's favoriet. „Eerst vond ik 'm een beetje eng, maar later niet meer. Hij draait leuk en gaat niet te hard, maar ook niet te zacht." Bij Speelcircus Bambini in Vlissin- zoeven, proberen Amber en Anne de minder steile gele uit. „Die ro de is veel te eng", vindt Amber. Ze is sowieso niet zo enthousiast over Bambini. Na een half uur ploft ze met rode wangen op een stoel. „Het is hier veel te groot. Ik raak steeds de weg kwijt", zegt ze sip. Kim vindt het juist fantastisch. „Deze speeltuin is héél erg groot. Ik kan hier wel uren spelen!" Ook in Toversluis in Sluis zou je moeiteloos een hele dag kunnen doorbrengen. Er is namelijk ook een gamehal en een bowlingbaan. foto Dirk-jan Gjeltema 5,50 euro, volwassenen gratis 2 euro dagelijks 12.00 tot 19.00 uur, bowling 12.00 tot 00.30 uur www.toversluis.nl Nieuwstraat 83A, Sluis Baskensburgplein 2, Vlissingen baby's (0-1 jaar) gratis, dreumes (2-3 jaar) 3,25 euro, kinderen (2-16 jaar) 6,50 euro, volwassenen 2,50 euro gratis dagelijks van 10.00 tot 19.00 uur www.speelcircusbambini.nl foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3