Sombere vooruitzichten voor Veere Op z'n handen van Middelburg naar Vlissingen zeeland 125 LijnbuschaufTeur krijgt geen hogere straf BEGROTING Gemeente houdt voorlopig geld over, maar verwacht forse tekorten vanaf 2012 Politie zoekt getuigen mishandeling op station Herfstactiviteiten bij Terra Maris Vuurwerkshow sluit het seizoen af zaterdag 24 oktober 2009 door Maurits Sep DOMBURG - De gemeente Veere be reidt zich voor op een financieel sombere toekomst. De komende twee jaar blijft er nog geld over op de begroting, maar daarna belandt de gemeente in de rode cijfers. In 2013 bedraagt het tekort een half miljoen euro. De problemen kunnen nog groter worden als de economische crisis aanhoudt en de gevolgen van die crisis duidelijker worden. Het Rijk moet flink bezuinigen en dat bete kent automatisch dat ook de ge meente minder geld krijgt. Hoe veel minder, kan wethouder van fi nanciën Wim van Tatenhove nu nog niet zeggen. „We zijn niet bij machte de 'min' te kwantificeren. Daarom hebben we in onze meer jarenramingen daarover ook geen bedragen genoemd. Maar zeker is dat we vanaf 2012 vol in de kou ko men te staan door de bezuinigin gen bij het Rijk. Voor ons kan dat een korting betekenen van een tot drie miljoen euro." Dat vraagt om 'heel bijzondere maatregelen', benadrukt Van Ta tenhove. Het huidige college komt echter niet met pasklare oplossin gen. „Volgend jaar zijn er gemeen teraadsverkiezingen. Wij geven nu wel enkele aanzetten, maar het nieuwe college en de nieuwe ge meenteraad moeten de besluiten nemen." Het zittende college (CDA, SGP/CU, PvdA/GL) wil de toe komst niet belasten met voorstel len voor bezuinigingen, maar even min met afspraken voor nieuwe plannen. Daarom worden voorlo pig geen nieuwe verplichtingen aangegaan, zegt Van Tatenhove. Wel komt er een zogenoemd over drachtsdocument voor de nieuwe raad en het nieuwe college. Dat wordt volgens Van Tatenhove door dit college gemaakt, maar pas na de verkiezingen, zodat de te ma ken keuzes ook niet worden belast door de verkiezingsstrijd, en de verkiezingen niet gaan over dat do cument. De begroting voor 2010 sluit nog wel met een overschot van 450.000 euro. Zelfs de lasten voor de inwoners hoeven nauwelijks omhoog. Alleen de inflatie van 1 procent wordt doorberekend en de rioolheffing gaat met 2,50 euro per huishouden omhoog. In 2011 verwacht de gemeente Veere nog klein overschot, van 72.000 euro. Opgeteld bij de 4,5 ton van 2010 is er in ieder geval ge noeg geld om het verwachtte te kort van 2012 (153.000 euro) te dek ken. Maar in 2013 is het geld echt 'op', dan staat Veere voor 448.000 euro in de min. door Emile Calon MIDDELBURG - Morgen is het zover, dan is Willem Griep honderd. ']e rustig houden en je niet ergeren', is zijn geheim om die mijlpaal te bereiken. En natuurlijk een spor tief leven leiden. Dat laatste, dat heeft hij beslist gedaan. Hij was in zijn jonge jaren een zeer actieve turner die, zo vertelde hij gisteren in zijn kamer in Zorgcentrum Swerfrust, op het allerhoogste ni veau gesport heeft. Foto's in zijn kamer getuigen van dat sportieve leven. Hij was goed aan de ringen, de rekstok en de brug. Een polsbreuk, opgelopen bij een val tijdens het turnen aan de hoge rekstok, betekende het ein de van sporten op het hoogste ni veau. Die botbreuk betekende ech ter niet dat hij de turnsport vaar wel zei. Hij werd gymnastiekleider en trainde honderden jongeren. Met een zekere trots vertelde hij ook dat hij ooit eens op zijn han den van Middelburg naar Vlissin gen liep. En zijn zoon Ton weet dat zijn vader tijdens een gekostu meerde voetbalwedstrijd van 't Zand, verkleed als aap, een hele wedstrijd op zijn handen speelde. Willem Griep is een geboren en ge togen Middelburger. Daar moet echter wel bij aangetekend worden dat hij nog een tijd in 't Zand woonde, toen die buurt nog onder de gemeente Koudekerke viel. Na zijn schoolopleiding ging hij aan de slag als loodgieter. Eerst bij Jobse, daarna bij De Schelde. In zijn eerste periode moest hij ooit de haan op de Lange Jan repare Rustig blijven en veel sporten is het geheim van Willem Griep, die morgen zijn honderdste verjaardag viert. foto Ruben Oreel ren. „Dat was echt een bijzondere klus. Zo hoog klimmen." Op een paar maanden na werkte hij bijna veertig jaar bij De Schel de. Tal van schepen en duikboten voorzag hij van leidingen. Het was volgens hem daar prettig werken. Zijn volkstuin was, naast de sport, een andere grote hobby van Wil lem. Hij teelde daar alle mogelijke groenten, zodat zijn gezin altijd goed kon eten. Griep en zijn vrouw kregen twee kinderen, die nu ook weer kinde ren en kleinkinderen hebben. Griep heeft zelfs een achterachter kleinkind. Zijn vrouw Maria Hoo- gerland overleed in 1977. Met zijn gezondheid gaat het nog goed. Hij is echter niet meer zo kwiek als toen hij nog turnde. Maar met behulp van een rollator en een invalidenwagentje kan hij zich nog goed verplaatsen. OOST-SOUBURG Een 44-jarige Oost-Souburgse is woensdagavond rond half negen mishandeld op het station 'in Oost-Souburg. De vrouw werd ge slagen en geschopt. Ze heeft aangif te gedaan. De dader, een 55-jarige Vlissinger, is vandaag aangehou den door de politie. De politie is op zoek naar getuigen en dan met name naar een jonge man en een jonge vrouw die in het wachthokje zaten op het station. De politie wil hen graag horen als getuigen. Zij worden verzocht zich zo snel mogelijk te melden op het politiebureau in Vlissingen of via 0900-8844. OOSTKAPELLE Terra Maris in Oostkapelle heeft voor de herfstvakantie een aantal activiteiten op het programma staan. Maandag mogen kinderen tot en met 12 jaar onder begelei ding gratis naar binnen. Er is dan de workshop herfstklankkleuren. Dinsdag kunnen kinderen en fami lie tussen 14 en 15.30 zoeken naar le ven in poeltjes langs de vloedlijn en tussen strandpalen. Woensdag staat een paardentramtocht op het prgramma en donderdag wordt ge zocht naar paddenstoelen. Zaterdag 31 oktober staat in het teken van pompoenen. Van te voren opgege ven moet via telnr. 0118-582620. ZOUTELANDE Een grootse vuurwerkshow luidt vanavond het einde van het zomer seizoen in Zoutelande in. De dijk in Zoutelande is vanavond het toneel van die show. De afslui ting van het seizoen is overigens niet de enige aanleiding, ook de beëindiging van de werkzaamhe den aan de dijk in het dorp zijn re den tot een feestje, meent de Zoute lande Middenstandsvereniging Zo- mid. Daarom krijgt de Langstraat een feestelijk tintje. Er zal tevens een looporkest rondlopen vanaf 20.00 uur. De vuurwerkshow begint om 21.00 uur. DEN HAAG - Het Gerechtshof in Den Haag heeft een 57-jarige bus chauffeur uit de gemeente Borsele geen hogere straf opgelegd, wat de Middelburgse officier van justitie wilde. De man werd in oktober door de Middelburgse rechtbank veroor deeld tot 60 uur onbetaalde arbeid en een geheel voorwaardelijke rij-ontzegging wegens onvoorzich tig rijden. De officier van justitie in Middelburg vond dit te laag en tekende hoger beroep aan. Het Haagse gerechtshof legde ech ter dezelfde straf op als de Middel burgse rechtbank. De veroordeelde kan zich in deze straf vinden. De lijnbuschauffeur week 2007 op de smalle Langevielbuitenbrüg in Middelburg naar rechts uit voor te gemoetkomende auto's. Hij raakte daarbij een fietsster die naast hem reed. Zij brak daarbij een elleboog. De chauffeur hoorde oktober bij de rechtbank Middelburg een werkstraf van 240 uur eisen naast een rij-ontzegging van twee jaar wegens 'roekeloos' rijgedrag, de zwaarste schuldkwalificatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27