zeeland 123 vaak over de tram Middelburg 1940 foto's blijven welkom Sportweek voor jeugd in de herfstvakantie bad Coffeeshop moet stijgend bezoek terugdringen High tea er ie do GOUDEN VAKANTIE GESLOTEN van 26 t/m 31 okt. min mil mil! Ziekenhuis Walcheren Afscheidsreceptie J.H.Vriesde, uroloog zaterdag 24 oktober 2009 iü iÜ door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b Middelburg www.baderie.nl Via de Langeviele reed de tram naar het eindpunt op de Markt. oude ansichten collectie familie Gillissen-Schellings Rok&Rol en theeschenkerij Ho- neyPie en op de plaats van de schuur achter de tram is nu Albert Heijn. Vanaf Achter de Houttuinen reed de tram verder via de Langeviele de digitale beeldbanken van het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Bi bliotheek. Beide beeldbanken en nog veel meer informatie zijn ook terug te vinden via de website ge- schiedeniszeeland.nl. Maar u kunt ook foto's sturen die dan op de website worden gezet. Heeft u zelf nog foto's gemaakt in het Middel burg van de jaren dertig? Stuur ze op naar de PZC. Ook verhalen uit die tijd blijven welkom. U kunt ze (hierboven rechts) naar het eind punt op de Markt. In de oorlogsja ren bleef de tram doorrijden. Juist de bevrijding van Walcheren in ok tober 1944 betekende het einde van de tram. De laatste rit was op sturen naar PZC-Middelburg 1940, Postbus 91, 4330 AB Middelburg of via email: middelburg1940@pzc.nl. Op de website staan ook: het com plete adresregister van Middelburg in 1940 (wie woonde waar en wat was het beroep); een toelichting op het virtueel nabouwen van het vooroorlogse Middelburg; reacties van lezers en de verhalen die in de ze serie eerder in de krant versche nen. 11 oktober. Die middag kwam de net uit Middelburg vertrokken bomvolle tram voor altijd tot stil stand bij de halte Ijsbaan aan de Nieuwe Vlissingseweg. De gealli eerden waren begonnen met hun bombardement op de dijken bij Veere om Walcheren onder water te zetten. Onmiddellijk na het val len van de eerste bommen, klonk het luchtalarm in Vlissingen en werd voor de veiligheid de span ning van de bovenleiding van de tram gehaald. De tram stond stil en heeft daar een jaar lang ge staan, overgeleverd aan eb en vloed. Pas toen de dijken waren ge dicht en het water was gezakt, kon de tram worden opgeruimd. Er bleek toen zoveel van de tramlijn en het materieel beschadigd, dat het van wederopbouw nooit meer kwam. Door de komst van de bus was dit ook niet meer rendabel. Jeanne Schellings en haar vader hebben de tram vanuit de Zacha- rias Jansenstraat nog wel gevolgd, maar vader Schellings bleef het jammer vinden dat hij niet meer vlakbij het tramspoor woonde. De vader van Jeanne was timmer man. Hij had zijn werkplaats in de Kuiperspoort. Jeanne speelde daar vaak. Ze zat op de katholieke lage re school op de Wal. In mei 1940 is de school, met de rest van de Wal, verwoest. Ze zat toen in de derde klas. De klassen van de ka tholieke school werden tijdens de oorlogsjaren ondergebracht op an dere plekken in de stad. Ook ande re scholen stonden ruimten af Zo is Jeanne nog naar school geweest in de Nederstraat („Dat noemden wij daar de kakschool.") en in de Nieuwstraat. Na de oorlog ging ze naar de huishoudschool aan het Molenwater. TERNEUZEN - Coffeeshop Miami in Terneuzen moet het aantal klanten terugdringen. Burgemeester Jan Lo- nink praat daarover volgende week met de eigenaar van de shop. Afgelopen voorjaar kwamen maan delijks 470 bezoekers softdrugs ko pen bij Miami. Een enquête wijst uit dat dit is gestegen naar 600 per maand. De sluiting van coffeeshops in Bergen op Zoom en Roosendaal heeft: volgens Lonink maar een be perkt aandeel in de toename. Maar zes procent was klant van de Bra bantse coffeeshops. Als Miami en kel zou voorzien in de lokale Ter- neuzense behoefte, dan moet reke ning worden gehouden met 300 tot 400 bezoekers per maand, aldus Lonink. „Daar willen we toch naar toe. Wij vinden dat Miami een in spanning moet leveren om de stij ging een halt toe te roepen." De hele maand oktober: voor 2 personen incl. glaasje prosecco 35,— euro RESERVEREN NOODZAKELIJK: 0118-617484 open: dinsdag t/m zaterdag voor meer info: www.degoudenbock.nl £eo Cjccóóe Iweewielers Dorpsplein 14 Aagtekerke T 0118-581306 wwwleojoos® etw eew ielersril MIDDELBURG - Middelburgse jonge ren die herfstvakantie hebben, maar niet op vakantie gaan, kun nen elke dag sporten bij Middel burg in Beweging. Maandag wordt in de gymzaal Rot terdamse Kaai I van 14.00 tot 16.00 uur een frisbeetoernooi gehouden voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar. Eerst worden de regels uitge legd en daarna worden de teams samengesteld. Dinsdag zijn er clinics rope skip ping, een ingewikkeldere vorm van touwtjespringen, in de gym- zaak aan de Mosselkreekstraat in de Stromenwijk. Van 13.00 tot 14.00 uur kunnen 6- tot 9-jarigen er terecht, van 14.30 tot 15.30 zijn 10- tot 14-jarigen welkom. Woensdag is in gymzaal Het Palet in de Magistraatwijk een ha-tref- toernooi (combinatie van handbal en trefbal). Ook dat wordt in twee blokken gespeeld (13.00-14.00 uur voor 6- tot 9-jarigen, 14.30-15.30 uur voor 10- tot 14-jarigen). Donderdag is het Zeeuws Kam pioenschap Panna in het racketcen trum in Kapelle. Dat duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Vrijdag zijn op het schoolplein van de Vossenburch in Dauwen- daele BMX- en mountainbikeles- sen (13.00 tot 16.00 uur). Iedereen van 9 tot 14 jaar mag meedoen. Na 25 jaar als uroloog te hebben gewerkt in Ziekenhuis Walcheren neemt de heer J.H.Vriesde afscheid om zijn praktijk voort te zetten in Suriname. U bent van harte welkom op de receptie op vrijdag 6 november 2009 van 16.30 uur tot 18.00 uur in het personeelsrestaurant van Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88,Vlissingen. Cadeautip: ET1 voor een goed doel in Suriname.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25