Vader Schellings vertelde 22 Staatssecretaris belooft aandacht voor MZI's Zeeuwse steden mogen nog niet in Oranjeroute Walstraat-Zuid krijgt nieuwe bestrating Verhalen en HAAR VAN BOVEN Gelderland ENDLESS, ZIJ VAN BENEDEN Fotoworkshop op Oosterscheldejacht MORGEN OPEN BADKAMER TEGELSHOW SUPfcBj Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Aanbieding tot eind 2009 Alle elementen 15% korting zaterdag 24 oktober 2009 BRUINISSE - Staatssecretaris Frans Timmermans van Europese Zaken heeft mosselvoorman Wout van den Berg uit Bruinisse beloofd de mogelijk gedwongen verplaatsing van een viertal mosselzaadinvan- ginstallaties (MZI's) nog eens te gen het licht te houden. Timmermans deed die toezegging tijdens een bezoek aan Van den Berg als onderdeel van zijn fiets tournee door de grensstreek tus sen Nederland en België. Van den Berg maakte van de gelegenheid gebruik om aandacht te vragen voor de MZI's. Momenteel zijn in het Mastgat vier MZI's te vinden. Rijkswaterstaat wil die daar weg- hebben en verwijst naar een alter natieve plek in de Oosterschelde, te weten de Vuilbaard. Volgens van den Berg is die plek niet ge schikt voor een MZI. „En dat heeft te maken met de diepte en het ge brek aan-beschutting. Dat heb ik geprobeerd de staatssecretaris dui delijk te maken en dat is gelukt. Hij heeft mij toegezegd dat hij er in ieder geval in de politiek aan dacht voor vraagt, daar ben ik heel blij mee." Staatssecretaris Timmer mans heeft zich met zijn fietstocht tot doel gesteld met mensen te pra ten over het dagelijks leven en te horen hoe er over de grenzenloze Europese Unie gedacht wordt. door Maurits Sep MIDDELBURG - De Zeeuwse steden die graag deel willen uitmaken van de Oranjeroute, zitten in de wachtkamer. Ze krijgen in maart bezoek van de huidige leden en die nemen dan een besluit over toelating van Middelburg, Veere, Vlissingen en Sint Maartensdijk. Dat hebben de 21 Duitse en 7 Ne derlandse leden van de Oranjerou te gisteren besloten op hun verga dering in het Duitse Nassau. „Alle vier de Zeeuwse steden zijn nog niet definitief toegelaten, maar het licht staat wel op groen", duidt Jan Geldof uit Vrouwenpolder het be sluit. Geldof is de drijvende kracht ach ter opname van Zeeland in de Oranjeroute. De provincie heeft de Oranjeroute inmiddels ook om armd als een middel om het toeris me in Zeeland te stimuleren en daarom geld uitgetrokken voor deelname van Middelburg en Veere aan de Oranjeroute. Vlissin gen en Sint Maartensdijk hebben van het provinciebestuur geen geld gekregen. Toch hebben ook die twee plaatsen zich aangemeld. Hoewel hij denkt'dat het licht dus wel op groen staat, is Geldof 'diep teleurgesteld' over het besluit. Hij had er een rotsvast vertrouwen in dat als de aanmeldingen van de Zeeuwse steden op tijd binnen wa ren, hun toelating een formaliteit zou zijn. Dat is dus niet zo. „Ze willen kennelijk toch eerst zelf zien wat Zeeland te bieden heeft." Bovendien kreeg Geldof te horen dat er onduidelijkheid bestond over de aanmeldingen. Die van Middelburg zou niet tijdig ontvan gen zijn. Bij de inschrijving van Vlissingen was sprake van twijfel of die stad wel voldoende geld wil de investeren in de Oranjeroute. Deelname kost tweeduizend euro en daarna 500 euro per jaar. Geldof was gisteren met onder an deren Ons Boeregoed en het Koks- gilde Zeeland in Nassau om Zee land te promoten. VLISSINGEN - De Walstraat-Zuid in Vlissingen wordt begin volgend jaar heringericht. De huidige be- tontegels worden vervangen door een granieten loopstrook in het midden en roodbruine sierranden langs de gevels van de woningen. Tussen de sierstroken en de min- nenloper komt een goot van na tuursteen, net als op de Nieuwen- dijk. Ook het straatmeubilair wordt hetzelfde als bij de Nieuw- endijk en het Spuiplein. Gepro beerd wordt de werkzaamheden voor het begin van het toeristensei zoen (half april-mei) af te hebben. Als dat niet lukt, wordt het project in fasen uitgevoerd. De tram Vlissingen-Middelburg komt vanuit de Zandstraat de hoek om naar Achter de Houttuinen. door Carla van de Merbel Op 17 mei 1940 werd een groot deel van Middelburg door oorlogsgeweld ver woest. De serie Mid delburg 1940 en de website op www.pzc.nl laten de vooroorlogse stad herleven. Jeanne Gillissen-Schellings uit Mid delburg brengt deze rubriek, met een herinnering aan haar vader én enkele oude ansichten uit haar col lectie, weer even op het spoor van de Middelburgse tram. „Mijn va der vertelde vaak over de tram. Hij vond dat prachtig. Hij was een echt stadsmens." Jeanne Schellings werd in 1931 ge boren op de bovenverdieping van een pand aan Achter de Houttui nen, daar waar nu BD Store (Bram- metje Dump) is. De ingang van de bovenwoning zat om de hoek, aan het Domburgs Schuitvlot. De tram reed in die tijd vlak voor de woning van de familie Schellings langs. Toen Jeanne twee was, moest het groeiende gezin verhuizen, onder meer ook omdat de moeder van Jeanne ziek werd. Vader Schellings had er moeite mee zijn stek in het centrum en in de nabijheid van de tram te verlaten. Notabene ook nog voor een woning in de nieu we Zacharias Jansenstraat, die toen nog doodlopend was. Van 1910 tot 1944 reed een elektri sche tram tussen Vlissingen en Middelburg. Daarvoor was er een stoomtram op Walcheren. De elek trische tram reed vanaf de Vlissing- sesingel (toen Tramsingel ge noemd) Middelburg binnen. Op één van de oude ansichten (hierbo ven links) van Jeanne Gillis sen-Schellings komt de tram van uit de Zandstraat de hoek om naar Achter de Houttuinen. Op de plek van het gebouw rechts op de foto zitten nu de stoffenwinkel Meer foto's van het voor oorlogse Middelburg zijn te zien op de website www.pzc.nl/middelburg1940. Op de site staat een kaart van Middel burg waarop verschillende plek ken in de stad kunnen worden aangeklikt. Er verschijnt dan een oude foto, genomen op die plek. Zo is er ook een foto van de tram die door de Langeviele rijdt. De meeste foto's op de site komen uit GOES - Challengeteam Sailing in Goes houdt fotoworkshops waar bij deelnemers aan boord van een schip met een vakfotograaf leren kijken naar landschap, water, schip en bemanning. Er wordt drie keer uitgevaren; vandaag, vrij dag 30 oktober en zaterdag 7 no vember. Inschepen bij 't Goese Sas in Wilhelminadorp: 0113 - 271475. MEEST GELEZEN 1. Medisch Centrum gaat dicht 2. Eerherstel voor Dokje van Perry 3. Nieuw ziekenhuis in Mortiere EN VERDER Middelburg wil coffeeshop buiten het centrum houden en heeft een lo catie aan de stadsrand gevonden. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl van 11.00 tot 17.00 uur Altijd volop acties! Gastelseweg 152 4705 RB Roosendaal Tel: 0165 555 502 www.badentegeltrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24