PZC 'Coffeeshop aan Kleverskerkseweg' Speelgoed Goesenaar bijt agent in de arm almanak WALCHEREN 32 22 en 23 MIDDELBURG Nipte meerderheid kiest voor shop buiten het centrum Domburg geeft Zeeuwse museumnacht een ander jasje I 21 t/m 24 oktober Alleen tijdens de haardenshow: spectaculaire kortingen tot 50% Oeroeg staat centraal in vierde editie van Nederland Leest Zaterdag 24 oktober 2009 Vader Schellings vertelde vaak over de tram 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Een coffeeshop aan de Kleverskerkseweg in Middel burg lijkt haalbaar. De twee een mansfracties van Middelburg, Transparant en PPM-Kraan, ko men met dat voorstel. De fracties van PvdA, SP, Groenlinks en PPM-Akdag, samen een nipte meerderheid, steunen het. Met hun voorstel doorbreken de raadsleden Piet Kraan en Wim Ste- ketee een patstelling die was ont staan omdat er geen meerderheid binnen de Middelburgse raad was te vinden voor een coffeeshop in de binnenstad. Gezien de vele reac ties van inwoners op eerdere plan nen, wilde het duo hen niet opza delen met een coffeeshop in het centrum. Ze vinden echter wel dat Middelburg een coffeeshop moet hebben. Om die reden komen ze nu met het voorstel voor het pand Kleverskerkseweg 17. Dat is eigen dom van de gemeente en in ge bruik door Het Traject. Ze wijzen erop dat Het Traject graag wil ver huizen naar een van de locaties van het ROC. Woordvoerders van PvdA, SP, GroenLinks en Akdag zelf gaven aan dat ze niet echt gelukkig zijn met het bewuste pand, omdat ze feitelijk vinden dat een coffeeshop in de binnenstad thuishoort. Ze beseffen echter dat het de enige mogelijkheid is om een meerder heid voor een coffeesshop te krij gen. Als de gemeenteraad in meerder heid het plan steunt, kan het ech ter nog geruime tijd duren voor er daadwerkelijk daar softdrugs ge kocht kunnen worden. Het Traject moet eerst verhuizen, het bestem mingsplan moet worden aange past en er moet een stichting wor den opgericht die die coffeeshop gaat exploiteren. De raadsmeerder- heid is tegen de komst van een commerciële coffeeshop. Joke van Nieuwenhuizen (GroenLinks) en Baltus lieten gisteren ook nog we ten dat ze nog steeds vinden dat er in Middelburg twee coffeeshops moeten komen. Als de Raad van State de sluiting van Sixty Two de finitief goedkeurt, willen ze op nieuw kijken waar dat kan. Baltus hoopt dat het college dan zijn ver antwoordelijkheid neemt en met een nieuw uitgewerkt voorstel komt. GOES - Een 19-jarige man uit de ge meente Goes heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een agent in zijn arm gebeten. Dat ge beurde op de Grote Markt. De man was aangehouden, omdat hij een agent had beledigd. In de poli tieauto begon hij zich opstandig te gedragen. Toen één van de agen ten de Goesenaar wilde kalmeren, werd hij in zijn arm gebeten. Te gen de "dader is proces-verbaal op gemaakt. Och, wat was de Terneuzenaar trots, toen hij vorig jaar in een tijdsbestek van nauwelijks een paar weken opa werd van maar liefst drie kleinkinde ren. Het trof bijzonder dat zijn echtgeno te, oma dus, niet zo lang daarvoor was gestopt met werken. Dat vonden ook beide dochters, die hun kroost maar wat graag bij de zorgzame opa en oma stalden tenein de even de handen vrij te hebben Tip? redactie@pzc.nl voor onderling vermaak. Nu wil het geval dat de Terneuze naar dagelijks wel even de kroeg aan doet voor enig sociaal contact. Daar vertelde hij somber over al dat nieu we speelgoed van de kinderen van te genwoordig. „Iedere keer als ik langs de box loop, vraagt een stemmetje uit zo'n ding: 'Waargaan wij naar toe?'" Opa krijgt er inmiddels moordneigin gen van. teravond in het Marie Tak van Poortvlietmu- seum in Domburg. De gefotografeerde kon daarna zijn of haar afbeelding in kaartvorm mee naar huis nemen. Het museum was een van de 28 Zeeuwse musea die deelnamen aan de derde editie van de Museumnacht. Thema dit jaar was oorlog vrede. Gezien de collec tie van het Domburgse museum besloot men DOMBURG - Als Nehalennia op de foto 'in' het gelijknamige schilderij van Toorop of als boer tje in een ander schilderij van de kunstenaar. Gewoon een kwestie van poseren, bleek gis- daar een andere draai aan de Nacht te geven. Derhalve muziek van het Zeeuws jeugdorkest en activiteiten als het maken van een kunst werk in klei voor kinderen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23