TOPDEAL WEKEN! brieven Jagen Rijstijl Westerschelde no De koningin Zeeuwse ziekenhuizen DSB 5 Zeeweringen Greenpeace Duitsers Marleen Blommaert Wilders? RESERVEER ONLINE: TOT 1.000/ EXTRA KORTING Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezers redacteur@pzc.nl August Calon viert zijn 65e jubi leum als jager. Hij viert het feit dat hij honderden dieren de dood heeft ingejaagd. Hij schiet een fa zantenhen neer in plaats van het mannetje. Reden voor dolle pret onder de jagers. Vossen zijn moei lijk te schieten, omdat de jagers geen lichtbak mogen gebruiken. Vandaar dat het vosje op de foto in de buurt van Eindhoven geschoten is. Waarschijnlijk mogen daar wel lichtbakken gebruikt worden. Ik vier het feit dat er mensen zijn die zich inzetten voor een betere we reld zonder geweren. Henny Sterk Noordmede 21, Middelburg Het ingezonden stuk van de heer Roose is mij uit het hart gegrepen. Wanneer je een gemeente hebt die het gedrag van het autoverkeer te zamen met controles van de poli tie aan banden legt, dan kun je mis schien een wat socialere rijstijl ver wachten van een deel van deze ver keersdeelnemers. Maar wanneer je een gemeente hebt die van alles be looft en niets nakomt, dan blijf je wangedrag in standhouden. Zoals in de Werflaan in Goes, waar de bewoners door hun eigen mensen uit de wijk geterroriseerd worden door schandalig rijgedrag. Maar de gemeente geeft niet thuis om dit aan te pakken. Willem Haast Laagewei 2, Goes Antwerpen levert nu zelf, indirect, het bewijs dat de Westerschelde uitdiepen eigenlijk niet nodig is, dus ook het onderwaterzetten van de Hedwidgepolder is niet nodig. In de Antwerpse Loyd laat PSA-HNN weten, twee havens voorlopig niet in gebruik te nemen wegens het achterblijven van la ding. Er is dus nu al overcapaciteit van twee havens met een capaci teit van enkele duizenden Teu's. Momenteel loopt het jaarlijkse top- drukke seizoen af, en het was niet eens druk te noemen. Congestie kwam in geen enkele Europese ha ven voor. Dit wordt niet veroor zaakt door schepen die Antwerpen niet zouden kunnen bereiken, maar omdat er eenvoudig geen la ding aan boord is. Wederom laat de politiek zien met de mensen te spelen en argumenten niet serieus te nemen, terwijl ze weten dat iets geen nut heeft. A. Hermans Gentsevaart 21-4565, ER Kapellebrug Een bank valt om, de ziektenkos- ten gaan weer omhoog, winkeliers in binnenstad Vlissingen kunnen zich nauwelijks in leven houden door het bouwproject De Fonteij- ne (sommige al gesloten), Karla Peijs is haar speech al aan het schrijven, oranjeverenigingen lo pen zich al warm, maar de burge meester van Middelburg weet nog niet wat het bezoek van de oranjes gaat kosten. Dat weet ik ook niet maar ik weet wel wie dat gaat beta len: jullie, inwoners van Middel burg! Besef goed waar jullie vol gend jaar naar staan te zwaaien: een vrouw die midden in de reces sie een loonsverhoging van 80.000 euro krijgt (en aanneemt) en haar zuster helpt met belastingpraktij ken. Leve de koningin? Richard Clarisse Jozef israelslaan 82, Vlissingen Zeer positieve berichten in de krant van 22 oktober over de fusie van de Zeeuwse ziekenhuizen ten aanzien van de psychiatrie. In de gepresenteerde opzet van het Ad miraal de Ruyter-ziekenhuis krijgt Zeeland na vele jaren van plannen maken voor het eerst een psychia trische afdeling in het ziekenhuis in Goes. Walcheren behoudt de psychiatrische afdeling (PAAZ). Dit is een heel goede zaak, want een psychische of psychiatrische ziekte kan immers iedereen overko men. Zo'n 20 a 25 procent van de bevolking overkomt in zijn/haar le ven ook daadwerkelijk zo'n ziekte. Als we daarbij verder in acht ne men dat een psychische ziekte li chamelijke oorzaken kan hebben en ook andersom een psychische ziekte lichamelijke problemen kan veroorzaken, dan kunnen we, lijkt mij, alleen maar blij zijn met deze bundeling van medische kennis. Adri Walhout Magnoliastraat 57A, 's-Gravenpolder Dat de heer Scheringa er megalo mane ideeën op nahield ben ik eens met briefschrijfster M. Sturm. Het is mij echter een (grote) stap te ver om op grond van wat 'ge- google' de term psychopaat in de mond te nemen. Zeker daar, waar Mevrouw Sturm een lijn meent te ontwaren in de richting van de Roemeense dictator, past het, haar een vriendelijk doch beslist: 'Halt, tot hier en niet verder' toe te roe pen. Beter nog ware het indien zij toe zou geven met het vergelijk schromelijk overdreven te hebben. G.J. te Sligte Batenburg 74, Vlissingen 'Afrasteringen en onverharde pa den maken recreatie onmogelijk' (krant 23 okt.). Het blijkt, dat het groene virus ook in het projectbu reau Zeeweringen is geïnfiltreerd. Dijkversterking wordt aangrepen om buitendijkse recreatie onmoge lijk te maken en zo de bewoners van Zeeland en recreanten van de Schelde weg te jagen. Reeds eerder werd het fietspad Baalhoek-Paal op de schop genomen, ondanks een breed protest, en men gaat onver stoorbaar verder. Mede om de re creatie te bevorderen, wil men bin- nendijkse zoute natuur maken door ontpolderen, terwijl bestaan de recreatiemogelijkheden worden verboden. Let wel, ook deze zoge naamde nieuwe natuur mag alleen van achter omheiningen beleefd worden. Als dit zo door gaat zal al le buitendijkse recreatie in de toe komst onmogelijk zijn, bij alle wer ken aan de dijken zal men weer de 'groene leugen' van de Natuurbe schermingswet van stal halen. Zeeuwen let op uw zaak, laat u niet regeren door de milieumaffia. P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen In de krant van to oktober wordt op pagina 6 melding gemaakt dat Greenpeace het onvoorstelbaar vindt dat de kernreactor in Petten wordt vervangen. Als argument noemt Ike Teule dat de reactor niet nodig is om voor kankeronderzoek isotopen te produceren, omdat dit ook op een minder risicovolle ma nier zou kunnen. Dat dit niet juist is weet Ike Teule, want zij kent de twee rapporten die in opdracht van het ministerie van Vrom over dit onderwerp zijn uitgebracht. De rapporten zijn direct op internet te vinden: 'Pallas noodzaak en ont werp in perspectief van januari 2009 en 'Het medisch gebruik van radioisotopen tot 2025' van decem ber 2008. Een nieuwe leugen van Greenpeace, die Nederland ertoe moet brengen om de verkeerde be slissingen te nemen? Hans Codée Spanjeweg 1, Nieuwdorp Duitsers waren niet zo aardig: Bij het lezen van deze kop boven een artikel voelde ik ergernis, wat niet bepaald verminderde tijdens het le zen. Wat in hemelsnaam is de func tie van het vertellen over oorlogs verleden op deze kortzichtige wij ze, daar een ieder in een oorlogsge bied lijdt onder die afschuwelijkhe den. Let wel, ik ben niet voor de ene of de andere 'partij', maar de tijd laat toch duidelijk zien dat de mensheid niet geleerd heeft van vij andige 'activiteiten' jegens elkaar, maar gestaag doorgaat. Als je wat wil bereiken op dit vlak lijkt het mij raadzamer en misschien ook ef ficiënter om het een en ander in een breder perspectief neer te zet ten en de jeugd inzicht te geven in het menselijk brein in plaats van 'niet zo aardig', maar dat een ieder tot de meest gruwelijke daden in staat is wanneer hij/zij niet geleerd wordt voor zichzelf te denken en in de kleur van zijn hart. Marijke Jensma Barkey Wolfstraat 5, Geersdijk Nieuws is bijna per definitie slecht nieuws. In de rubriek brieven wordt gereageerd op het actuele nieuws en is dus ook bijna altijd een klachtenlitanie waavan boos heid, onenigheid en verongelijkt- heid de voedingsbodem zijn. Dat moet voor een keer maar eens an ders. Mijn aanleiding om de lof trompet te steken, vind ik in de we kelijkse column van Marleen Blom maert. Nergens in de krant tref je zo'n zeldzaam evenwicht aan van vorm en inhoud. Haar column is een natuurlijke en vanzelfspreken de combinatie van psychologisch inzicht, mededogen, realisme en gezond verstand, gevoed door een fundamenteel optimisme. En dat allemaal verwoord met een onver valst literaire pen. Nederland is soms een op drift geraakt gekken huis waar het aan voorbeelden van gezond verstand, respect en on voorwaardelijke vertrouwen lijkt te ontbreken. Om dit land weer een beetje op de rails van de medemen selijkheid te krijgen zou Marleen Blommaert in ieder Nederlands dagblad en elke dinsdag haar co lumn moeten kunnen publiceren. Het zal er nooit van komen, want in een tijd van banaal massa-amu sement is het woord en de ruimte aan de laagdrempelige leuteraars. Cees Wiersma Kievithof 31, Middelburg Steeds meer Nederlanders (politi ci) maken zich zorgen over de groei van de PVV. Agenten krijgen speciaal les in omgaan met alloch tonen. Geweldig, mijn broer woont in Duitsland, hij spreekt Duits en is lid van de vrijwillige brandweer. Mijn zus woont in Ier land spreekt Engels en is lid van de ouderraad op school. Als je als Ne derlander de grens overgaat, pas je, je aan. Het lijkt erop dat de Neder lander zich in éigen land aan moet f passen aan de allochtonen (een minderheid), die zich hier willen vestigen. Misschien is dit de omge keerde wereld? Een heleboel men sen die deze kant opkomen, pas sen zich moeiteloos aan, maar om nu agenten speciale lessen te laten volgen om de cultuur van allochto nen te leren begrijpen? Blijkbaar hebben we niets geleerd van het tijdperk Fortuijn. Die stond in de peilingen op circa 50 zetels! A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht JAN HOP CHRYSLER JEEP DODGE GOES B.V. Amundsenweg 37, Goes. Telefoon 0113 - 25 08 58. www.goseethedeoler nl/goes Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 9 00 - 17.00 uur. Deze actie is geldig tot 31 oktober 2009 of zolang de (beperkte) voorraad strekt. Op=Op. De extra 'tot 1.000,- korting' geldt op bepaalde modellen en is enkel van toepassing indien u de auto online re. wwwgoseethedealer.nl. Aan de online reservering kunnen geen rechten worden ontleend. De hoogte van de 'onlinekorting' is per model verschillend en kan oplopen tol 1.000.-. Het gepubliceerde aanbod is uitsluitend vrijblijvend en ter informatie. De specificaties, omschrijvingen en illustraties in deze publicatie zijn gebaseerd op de beschikbare informatie op het moment van drukken. Foto's en autobeelden zijn enkel ter illustratie, waaraan geen rechten kunnen worden ontleend. Aan een aanvraag tot meer informatie of contact als reactie op ons vrijblijvende aanbod kunnen geen rechten worden ontleend. Een transactie '/an eenTOPDEAL kornt eerst tot stand door wederzijdse ondertekening van een door de dealer uitgebrachteTOPDEAL offerte/order. In de advertentie vermelde prijlén zijn indicatief, inclusief BTW/B PM en exclusief kosten rijklaarrnaken. Raadpleeg uw dealer voor het acluele leasetarief. Gemiddeld verbruik afhankelijk van het type voertuig, gemiddeld gecombineerd verbruik: 9,0 -10.5 !/100krn (11,1- 9,5 km/1). C02-uitstoot: 242 - 272 g/krn (Prijs-) wijzigingen voorbehouden. Kijk voor meer informatie en de actievoorwaarden op www.goseethedealer.nl. Chrysler, Jeep Dodge are registered trademarks of Chrysler Group LLC. Onze showroom staat vol met nieuwe auto's, die moeten de weg op. Auto's verkopen, dat willen we. Daarom gaan we een deal sluiten, een TOPDEAL. Een nieuwe Chrysler, Jeep of Dodge die nu zeer voordelig de showroom uit mag. Gun uzelf de beste deal: reserveer nu online en ontvang nog eens tot 1.000,-' extra korting. KIJK VOOR ONZE T0PDEALS OP WWW.GOSEETHEBEALER.NL/GOES Chrysler 300C 2.7 V6 Limited Edition Rijk uitgerust met o.a. metallic lak en lederen bekleding Luxe en stijlvol soft-touch interieur Standaard automatische transmissie van €-56:4607- vanaf 43.760,- Uw voordeel 12.700/ Dodge Nitro 2.8 CRD SXT Limited Edition Stoere en indrukwekkende looks Slimme gadgets en standaard 4x4 Rijk uitgerust met o.a. lederen bekleding en automatische transmissie van €-62r720/ vanaf 42.820,- Uw voordeel 9.900,-* Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD V6 Limited Edition Luxueus, stijlvol en uiterst capabel Standaard automatische transmissie Offroader van wereldklasse va n vanaf 67.869,- Uw voordeel 15.769,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17