zeeland 125 Luzac College verkent Goes Dorpsraad valt uiteen in Ellewoutsdijk bin uit Palladio uit buitenmeubelen buitenverlichting makelaar lilt Li woning is recent gedeel- I tl telijk gerenoveerd met o.a Zorgverzekeraar Alle aandacht Papegaai gestolen uit volière in Kattendijke Puzzelrit voor auto's en motoren Goesenaar (19) bijt politieagent in arm Fotoworkshop op een Oosterscheldejacht H9H DE BESTE ZORGVERZEKERING DIE JE KUNT WENSEN M Ons volledige woningaanbod: be M2makelaars.nl Havendijk 15, Middelburg Aan de jachthaven van Middelburg gelegen fraai jC] I afgewerkte dijkwoning met U zonnige tuin op loopafstand r van het centrum van l i Middelburg. Deze sfeervolle nieuw keuken, nieuwe bad- Serieus bod gevraagd! kamer en nieuwe cv-ketel. zaterdag 24 oktober 2009 B door Claudia Sondervan ELLEWOUTSDIJK - De dorpsraad El lewoutsdijk zit sinds deze week zonder secretaris en zonder pen ningmeester. Er resten nog twee le den en een voorzitter. Secretaris Ria Vis besloot gisteren haar posi tie op te geven. Ze zou aanvanke lijk pas op 1 januari vertrekken in verband met een reis. De twee ver trokken bestuursleden hebben kri tiek op het functioneren van de dorpsraad. Penningmeester Robert-Jan Traas gaf zijn portefeuille tijdens de dorpsraadvergadering vorig week vrijdag op nadat hij persoonlijk werd aangevallen door lid loop Roozen over de met sluiting be dreigde school van het dorp. Roozen vond dat Traas als dorps raadslid zijn kind niet mag inschrij ven bij een andere school. Dorps raadslid Coenraad Kik heeft zijn collega's een gesprek voorgesteld waarin gedragsregels worden afge sproken voor de dorpsraadvergade ring. Roozen heeft daarmee inge stemd. Verder wil hij geen com mentaar geven op kritiek dat hij de agenda van de raad beheerst en door andere aangedragen zaken als de vorming van een dorpsplan en de publicatie van de vergaderingen en verslagen op de lange baan schuift. Voorzitter A. Jobse-Griep zou niet zichtbaar zijn in de raad, meent ook Kik. Jobse wilde gisteren niet reageren. „Ik heb niets gehoord over een gesprek. Ik wil dit eerst met de dorpsraadleden zelf bespre ken." Kik en Traas willen een dorpsvisie voor Ellewoutsdijk ont wikkelen en via een platform sub sidies aantrekken. „Maar we willen geen tweede dorpsraad vormen." KATTENDIJKE Tussen donderdagavond zeven uur en vrijdagochtend half negen is bij een woning aan de Monnikendijk bij Kattendijke een grijze rood staartpapegaai gestolen. De vogel zat in een volière, waarvan het gaas werd opengeknipt. Mensen die het vier jaar oude dier ergens hebben gezien, worden verzocht de politie te bellen op nummer 0900-8844. De politie is verder nog op zoek naar getuigen. YERSEKE MAC De Bevelanden houdt van daag de jaarlijkse puzzel- en oriën- tatierit voor auto's en motoren in Yerseke. Er is een wedstrijd- en een beginnersklasse. Tevens is er een aparte klasse voor toeristen. De route is zo'n veertig kilometer. Inschrijven bij Pekaar Bestratings materialen, Kanaalweg 83 te Vlake, tussen 13.30 en 14.00 uur. ww.macdebevelanden.mysites.nl GOES Een 19-jarige man uit de gemeente Goes heeft in de nacht van donder dag op vrijdag een agent in zijn arm gebeten. Dat gebeurde op de Grote Markt. De man was aange houden, omdat hij een agent had beledigd. In de politieauto begon hij zich opstandig te gedragen. Toen één van de agenten de Goese naar wilde kalmeren, werd hij in zijn arm gebeten. Tegen de dader is proces-verbaal opgemaakt. GOES Challengeteam Sailing in Goes heeft fotoworkshops georgani seerd waarbij deelnemers aan boord van een schip met een vakfo tograaf leren kijken naar land schap, water, schip en bemanning. Voor de fotoexcursies wordt drie keer uitgevaren; vandaag, vrijdag 30 oktober en zaterdag 7 novem ber. Inschepen bij 't Goese Sas in Wilhelminadorp: 0113 - 271475. door Lilian Dominicus GOES - Zoals het Luzac College in Goes een nieuw verschijnsel is, zo is Goes een nieuwe stad voor de meeste leerlingen en leraren. En dus werden de eerste weken van het nog verse schooljaar besteed aan het project De geschiedenis van Goes. Gistermiddag was het open dag en konden ouders en andere belang stellenden eens kijken naar de prestaties van de leerlingen, die hun dagen nu doorbrengen in het voormalige Manhuiscomplex, waar ooit de Zwarte Zusters rond liepen. Elke groep had een andere invul ling aan het thema gegeven. En dus kon het gebeuren dat je als be zoeker al bij de voordeur door Tho mas, Tom, Toon, Jaco en Eleonore, gehuld in paarse kerstboomslin gers, kon worden meegesleurd naar de Grote Kerk, Maria Magdale- nakerk of het voormalige Wees huis voor een rondleiding van twintig minuten. Andere groepen hadden een schaalmodel van de Goese stads wallen met Lego gebouwd, of had den de stadsbrand van 1554 in een van de lokalen nagebootst, com pleet met geluidseffecten, vlamme tjes van led-verlichting en een bla zende rookmachine. „Ik ben met mijn groep naar de ha ven van Goes gelopen, om eens te kijken hoe het er uitziet", zegt te ken- en culturele- en kunstzinnige Leerlingen van het nieuwe Luzac College in Goes verdiepten zich de afgelo pen weken in de geschiedenis van de stad. foto Willem Mieras vorminglerares Elise de Boer. „Zelf kom ik van Vlissingen en veel van de leerlingen wonen ook niet in Goes, dus het was voor bijna ieder een compleet nieuw." Het Luzac College heeft op dit mo ment 'dik in de zestig' leerlingen, zegt rector Cees van de Wouw. „Maar dat aantal schommelt nog al. We krijgen nog dagelijks aan meldingen binnen. Voor de exa menklassen nemen we niemand meer aan, dat is nu te laat, maar voor de lagere klassen kan het nog wel. We kunnen ook niet iedereen toelaten. Leerstoornissen als dyslexie kunnen we prima begelei den, maar sommige leerlingen moeten we echt naar het speciaal onderwijs doorverwijzen." Het gebouw, dat in het recente ver leden onder meer dienst deed als museum, kunstuitleen, ROC en muziekschool, bevalt goed. De lo kalen zijn aan de kleine kant. De Boer: „Maar we werken toch in kleine groepen." De rector is met name trots op de twee grote zalen op de zolderverdieping, waar leer lingen onde begeleiding zitten voor zelfstudie en het maken van huiswerk. „Het hart van de school", zegt hij. „Hier spenderen ze gemiddeld drie uur per dag." pfe.'-'l Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 129