Goese geschiedenis zeeland 123 Trein rijdt met kindjes weg zonder moeder Jongerenraad pakt goede doelen op Gerenoveerd dorpshuis heropend bad e r 1 e Besluit over Zeeuwse steden in Oranjeroute is uitgesteld tot maart stuk aantrekkelijker Ziekenhuis Walcheren Afscheidsreceptie J.H.Vriesde, uroloog zaterdag 24 oktober 2009 OVEZANDE - Onder grote belang stelling is gisteren in Ovezande het grondig gerenoveerde dorpshuis Het Trefpunt op ludieke wijze her opend door wethouder Jan Zan- dee. De verbouwing heeft bijna twee jaar geduurd en is tevens de afsluiting van de eerste fase varr het Masterplan Ovezande. Het is de bedoeling dat nu het pleintje voor het gebouw nog wordt aange pakt. Ook is de gemeente Borsele nog op zoek naar een uitbater voor het dorpshuis dat, samen met de eveneens verbouwde jeugd soos De Klomp, een echte cen trumfunctie moet gaan vervullen. I video: www.pzc.ril/bevelanderi tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Crenadierweg I 7b - Middelburg www.baderie.nl door Luc Oggel KRUININGEN - Dat er nog mensen zijn die iets voor een ander over hebben, bleek deze week bij een opmerkelijk incident in de trein tussen Krabbendijke en Goes. Af gelopen maandagmorgen kwam er bij de politie een melding binnen dat een trein was weggereden met daarin twee kleine kinderen zon der moeder. Een moeder stond op het station in Krabbendijke te wachten op de trein. Haar twee kindjes, van 9 maanden en 2 jaar oud, zaten in de buggy. Het instappen in de trein leverde wat problemen op met de buggy en de moeder werd dan ook geholpen door enkele hulpvaardige burgers. Toen de bug gy net in de trein stond, gingen plotseling de deuren dicht en stond de moeder nog op het per ron. Ze zag de trein met haar twee kinderen wegrijden richting Goes. Tijdens het aanrijden, kregen agen ten de melding dat degenen die hadden geholpen bij het instap pen zich hadden ontfermd over de kindjes en waren uitgestapt op het station in Kruiningen. Daar zou op de komst van de politie wor den gewacht. Daar werden de twee kindjes, die enigszins over stuur waren, opgevangen door de agenten. Na enkele minuten kwam de vader al met de auto aan gesneld, waarna hij met zijn kinde ren herenigd werd. Omdat hij zo blij was, heeft hij de jongen en het meisje die zich tijdelijk over de kin deren hadden ontfermd, met 50 euro beloond. SINT-MAARTENSDIJK - De Zeeuwse steden die graag deel willen uitma ken van de Oranjeroute, moeten plaatsnemen in de wachtkamer. Ze krijgen in maart bezoek van de huidige leden en die nemen dan een besluit over toelating van Sint- Maartensdijk, Middelburg, Vlissin- gen en Veere. Dat hebben de 21 Duitse en 7 Nederlandse leden van de Oranjeroute gisteren beslo ten in het Duitse Nassau. Jan Gel dof, de motor achter "de Zeeuwse kandidatuur, had verwacht dat de toetreding een formaliteit zou zijn. „Het licht staat wel op groen." door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De Jongerenraad van Noord-Beveland wil zich vol gend jaar opwerpen voor goede doelen. Die worden het liefst in de gemeente zelf gevonden; bij indivi duele Noord-Bevelanders of voor algemene voorzieningen. De raad denkt ook aan restauratiedoelen, zoals de molen in Kortgene. De raad wil volgens het werkplan voor 2010 de Noord-Bevelandse jongeren van 12 tot 24 jaar nadruk kelijk op de podia van de streekfes- tivals zetten. In april zijn voorron des voor bands en dj's. De win naar zal later dat jaar op het po dium staan van Peerock in Colijns- plaat en het Molen Muziekfestival in Kortgene. In het werkplan staan verder projecten tegen vandalisme en alcoholmisbruik. Met het Halt bureau en de verslavingszorg van Indigo kijken de jongeren naar ma nieren om vernielingen en alcohol gebruik te weren bij hun leeftijds genoten. De raad concentreert zich verder op vermaak voor de Noord-Bevelandse jeugd: de Mo- vietour, waarbij jongeren voor een tientje naar de bioscoop in Vlissin- gen kunnen met een bus, komt vijf keer langs in 2010. Er komt de ze winter een lasergametoernooi, een discofeest voor acht- tot der tienjarigen en een eenmalige jon gens- en meidendag. Vast punt in het werkplan blijft de nachtelijke uitgaansbus naar Goes: de Jonge renraad zoekt sponsors om een we kelijkse dienst op te zetten. Na 25 jaar als uroloog te hebben gewerkt in Ziekenhuis Walcheren neemt de heer J.H.Vriesde afscheid om zijn praktijk voort te zetten in Suriname. U bent van harte welkom op de receptie op vrijdag 6 november 2009 van 16.30 uur tot 18.00 uur in het personeelsrestaurant van Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88,Vlissingen. Cadeautip; voor een goed doel in Suriname. Achter restaurant Rhodos is nog een stuk van de oude toren zichtbaar. Deze gewelven bevinden zich onder het Griekse restaurant Rhodos. Aquarel van A Brandt, 1819. Op de voorgrond de herberg, met daarachter de resten van de oude toren. Donja Odijk foto's/afbeeldingen Willem Mieras, Zeeuws Archief, gemeentearchief Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 127