Aanleg fietspad Sloelijn op lange baan Zeeland Speelgoed Zelfde straf voor almanak buschauffeur UITSTEL Provincie geeft uit bezuinigingsoogpunt voorrang aan projecten die verkeersveiligheid ten goede komen BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 Boemelend de Museumnacht in door LUc Oggel HEINKENSZAND - De aanleg van een fiets-voetpad op het tracé van de voormalige Sloelijn wordt uitge steld tot na 2010. De provincie heeft er geen geld voor. Het voormalige goederenspoor tus sen 's-Heerenhoek en Eindewege is afgelopen maart gesloopt door spoorwegbeheerder ProRail. Van wege de aanleg van een nieuw tra cé naar Vlissingen-Oost had het zijn functie verloren. Een werk groep met onder meer de dorps raad Heinkenszand heeft vervol gens voorgesteld er een fiets-wan- delroute van te maken. Het tracé ligt zowel op Borsels als Goes' grondgebied, maar omdat Goes geen interesse had in overname, heeft de provincie voorgesteld het project op zich te nemen en te fi nancieren. Voorwaarde was wel dat de gemeente(n) en/of het wa [mpÉremmp'iir'ifi1 'iiniiniiiii 1 1 terschap het onderhoud en beheer verzorgen. Daarover wordt mo menteel overlegd, maar het fiets- wandelpad wordt voorlopig hele maal niet aangelegd, zegt gedepu teerde Toine Poppelaars. Hij bevestigt daarmee geluiden die de Borselse PvdA-fractie ter ore waren gekomen. „Gezien de huidi ge financiële situatie (deze week werd bekend dat de provincie vol gend jaar maar twee miljoen euro aan nieuwe plannen kan uitgeven, omdat er 20 miljoen minder van het Rijk komt, red.) moeten we herprioriteren. Infrastructurele projecten die met veiligheid te ma ken hebben, gaan boven projecten met een puur recreatieve functie", aldus Poppelaars. Volgens hem zit de aanleg er voorlopig niet in. „Dat wordt na 2010." Naar schatting is er zo'n anderhalf miljoen euro gemoeid met de aan leg van het fiets-voetpad. De Borselse wethouder Marga Ver- mue is op de hoogte van het stand punt van de provincie, maar vol gens haar 'is de deur nog niet hele maal op slot'. „Op het moment dat er helderheid is over het onder houd, wordt de afweging opnieuw gemaakt, is mij verteld." Het is overigens de bedoeling dat het fiets-voetpad, als verbindings weg, deel gaat uitmaken van een toeristische route langs Borselse molens. Daar is een subsidie voor aangevraagd. Tip? redactie@pzc.nl DEN HAAC - Het Gerechtshof in Den Haag heeft een 57-jarige bus chauffeur uit de gemeente Borsele geen hogere straf opgelegd. De man werd in oktober door de Mid delburgse rechtbank veroordeeld tot 60 uur onbetaalde arbeid en een geheel voorwaardelijke rij-ont- zegging wegens onvoorzichtig rij den. De lijnbuschauffeur raakte in 2007 op de Langevielbuitenbrug in Middelburg een fietsster die naast hem reed. Zij brak een elleboog. Och, wat was de Terneuzenaar trots, toen hij vorig jaar in een tijdsbestek van nauwelijks een paar weken opa werd van maar liefst drie kleinkinde ren. Het trof bijzonder dat zijn echtgeno te, oma dus, niet zo lang daarvoor was gestopt met werken. Dat vonden ook beide dochters, die hun kroost maar wat graag bij de zorgzame opa en oma stalden tenein de even de handen vrij te hebben voor onderling vermaak. Nu wil het geval dat de Terneuze naar dagelijks wel even de kroeg aan doet voor enig sociaal contact. Daar vertelde hij somber over al dat nieu we speelgoed van de kinderen van te genwoordig. „Iedere keer als ik langs de box loop, vraagt een stemmetje uitzon ding: 'Waargaan wij naar toe?'" Opa krijgt er inmiddels moordnei gingen van. Oeroeg staat centraal in vierde editie van Nederland Leest Grootste archeologische project in de Goese geschiedenis Zaterdag 24 oktober 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES - Voor de eerste keer in haar bestaan ment De Nachttrein. Zo'n zestig reizigers stap- en drankje gereed. Reizigers konden in het Ook andere musea in de regio hadden Mu deed de Stoomtrein Coes-Borsele vrijdag- ten in en werden vermaakt door figuranten in plaatsje een kleine oorlogstentoonstelling be- seumnacht-activiteiten. foto Willem Mieras avond mee aan de Museumnacht. historische kledij. kijken. Tegen twaalven waren ze terug in De rit was een onderdeel van het arrange- Bij eindpunt Hoedekenskerke stond een hapje Goes. videoopwww.pzc.nl/bevelanden 21 t/m 24 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 125