Zierikzeese scout mag naar Europees congres zm land 25 Coffeeshop buiten centrum Middelburg maakt goede kans Coffeeshop Miami in Terneuzen moet stijgend bezoek terugdringen Kabeldieven aangehouden nin Pailadio uit buitenmeubelen buitenverlichting Zorgverzekeraar Alle aandacht SCOUTING Verschillende landen kampen met dezelfde problemen. makelaar zaterdag 24 oktober 2009 s door Emile Calon middelburg - Een coffeeshop aan de Kleverskerkseweg in Middel burg lijkt haalbaar. De twee een mansfracties van Middelburg Transparant en PPM-Kraan ko men met dat voorstel. De fracties van PvdA, SP, Groenlinks en PPM-Akdag, samen een nipte meerderheid, steunen het. Met hun voorstel doorbreken de raadsleden Piet Kraan en Wim Ste- ketee een patstelling die was ont staan omdat er geen meerderheid binnen de Middelburgse raad was te vinden voor een coffeeshop in de binnenstad. Gezien de vele reac ties van inwoners op eerdere plan nen wilde het duo hen niet opza delen met een coffeeshop in het centrum. Ze vinden wel dat Mid delburg een coffeeshop moet heb ben. Daarom komen ze nu met het voorstel voor het pand Klevers kerkseweg 17. PvdA, SP, Groen links en Akdag zijn niet echt geluk kig met het bewuste pand omdat ze vinden dat een coffeeshop in de binnenstad thuishoort. Ze besef fen echter dat het de enige moge lijkheid is om een meerderheid voor een coffeesshop te krijgen. Als de gemeenteraad in meerder heid het plan steunt, kan het ech ter nog geruime tijd duren voor er daadwerkelijk daar softdrugs ge kocht kunnen worden. Het be stemmingsplan moet worden aan gepast en er moet een stichting worden opgericht die die coffees hop gaat exploiteren. De raads- meerderheid is tegen de komst van een commerciële coffeeshop. TERNEUZEN - Coffeeshop Miami in Terneuzen moet het aantal klanten terugdringen. Burgemeester Jan Lo- nink praat daarover volgende week met de eigenaar van de shop. Afgelopen voorjaar kwamen maan delijks 470 bezoekers softdrugs ko pen bij Miami. Een enquête wijst uit dat dit is gestegen naar 600 per maand. De sluiting van coffeeshops in Bergen op Zoom en Roosendaal heeft volgens Lonink maar een be perkt aandeel in de toename. Maar zes procent was klant van de Bra bantse coffeeshops. Als Miami en kel zou voorzien in de lokale Ter- neuzense behoefte, dan gaat het volgens Lonink om 300 tot 400 be zoekers per maand. „Daar willen we naartoe. Wij vinden dat Miami een inspanning moet leveren om de stijging een halt toe te roepen." THOLEN - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee mannen aangehouden op verdenking van diefstal van elektri citeitskabel. Agenten zetten rond twee uur op de Nieuwe Postweg in Tholen een personenauto aan de kant om de ze te controleren. Achter het stuur zat een 35-jarige man uit Bergen op Zoom, naast hem zat een 23-ja- rige man uit de gemeente Tholen. Op de achterbank lag een flinke hoeveelheid elektriciteitskabel, deels afgedekt met een doek. De politie vond het verhaal van de twee, dat ze de kabel hadden ge vonden op de Oesterdam, onge loofwaardig en nam het duo mee naar het politiebureau in Tholen. Daar bleek de 35-jarige man niet in het bezit van een rijbewijs. In de auto werden een stroomstoot wapen en inbrekerswerktuigen aangetroffen. Deze goederen zijn in beslaggenomen. Niels Mulder (20) uit Zierik- zee gaat naar een congres in Praag, om met scouts uit heel Europa kennis en erva ringen uit te wisselen. door David Duijnmayer Volgende week woensdag begint het vijf dagen du rende congres Scout Aca demy '09, een bijeen komst voor jonge, Europese scouts. Het congres, georganiseerd door de World Organization of the Scout Movement, heeft als doel om kennis en ervaringen uit verschil lende landen bij elkaar te brengen. Niels Mulder (20) uit Zierikzee is een van de vier Nederlandse deel nemers. Mulder, die in Utrecht natuur- en sterrenkunde studeert, is al zo'n tien jaar lid van de Zierikzeese Mr. Bakkergroep en tegenwoordig ook actief voor Scouting Neder land. „In Zierikzee geef ik nog elke zaterdag leiding, voor Scouting Ne derland organiseer ik een groot ju- Niels Mulder bileumkamp. Dat wordt volgende zomer gehouden ter ere van het honderdjarig bestaan van scouting in Nederland." Daarnaast is Mulder lid van de Ta lent Scouts, een groep talentvolle scouts in de leeftijd van 18 tot 24 jaar. Dat lidmaatschap heeft hem ook aan het reisje naar Praag gehol pen. „Het zijn allemaal jongeren die naar het congres komen. Het doel van de bijeenkomst is het uit wisselen van kennis en ervaring. Er zijn bijvoorbeeld workshops over kennisoverdracht, over om gang met de pers en communica tie met leden." Veel van de work shops en praatgroepjes tijdens het congres houden zich bezig met concrete problemen waar scouts mee te maken hebben. „Er is een aantal problemen dat ei genlijk in alle landen wel speelt", zegt Mulder. „Hoe zorg je voor nieuwe vrijwilligers en voldoende geld? Of hoe zorg je ervoor dat de politiek luistert naar de scouts? Hier in Zierikzee valt ons clubhuis bijvoorbeeld bijna uit elkaar, ter wijl de voetbalclubs wel goed ge holpen worden door de gemeente. In plaats van iedereen zelf het wiel te laten uitvinden, kunnen we tij dens dit congres elkaar helpen met zulke vraagstukken." Naast de praktische problemen, komt ook het imago van scouting ter sprake, volgens Mulder zelf nog weieens een 'stoffig' imago. Tij dens de Scout Academy gaat het verder ook om het leren kennen van de verschillende culturen. Zo wordt er informatie uitgewisseld over studeren en neemt iedere deelnemer iets te eten mee uit ei gen land. Wat dat precies wordt, weet Mul der nog niet. „Maar ik neem in ie der geval de gebruikelijke dropjes en stroopwafels mee." Geniet u al van een mooi verlichte tuin? Ons volledige Havendijk 15, Middelburg Aan de jachthaven van H' I j Middelburg gelegen fraai i j afgewerkte dijkwoning met B, Jtsl zonnige tuin op loopafstand H van het centrum van tB,| Middelburg. Deze sfeervolle II j woning is recent gedeel- telijk gerenoveerd met o.a r niéuw keuken, nieuwe bad- wöttinsaahödd:™eUw mm, nieuwe Serieus bod gevraagd! kamer en nieuwe cv-ketel. Is »rs„n Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 117