en kind bevorderen 23 De Schoener krijgt snel nieuwe verwarming Aandacht beloofd voor plek MZI's Twee mannen onderkoeld na val in water Besluit over Zeeuwse steden in Oranjeroute is uitgesteld tot maart Ziekenhuis Walcheren Afscheidsreceptie J.H.Vriesde, uroloog zaterdag 24 oktober 2009 door Piet Kleemans BRUINISSE - Staatssecretaris Frans Timmermans van Europese zaken heeft mosselvoorman Wout van den Berg uit Bruinisse beloofd de mogelijk gedwongen verplaatsing van een viertal mosselzaadinvan- ginstallaties (MZI's) nog eens te gen het licht te houden. Timmermans deed die toezegging tijdens een bezoek aan Van den Berg als onderdeel van zijn fiets tournee door de grensstreek tus sen Nederland en België. Van den Berg maakte van de gelegenheid gebruik om aandacht te vragen voor de MZI's. Momenteel zijn in het Mastgat vier MZI's te vinden. Rijkswaterstaat wil die daar weg- hebben en verwijst naar een alter natieve plek in de Oosterschelde, te weten de Vuilbaard. Volgens van den Berg is die plek niet geschikt voor een MZI. „En dat heeft te maken met de diepte daar en het gebrek aan beschut ting. Het is gewoon absoluut geen goede plek voor MZI's. Dat heb ik geprobeerd de staatssecretaris dui delijk te maken en dat is ook ge lukt. Hij heeft mij toegezegd dat hij er in ieder geval in dë politiek aandacht voor zal vragen en daar ben ik heel blij mee." Staatssecretaris Timmermans heeft zich met zijn fietstocht tot doel gesteld her en der met men sen te praten over het dagelijks le ven en te horen hoe er over de grenzenloze Europese Unie ge dacht wordt. SCHARENDIJKE - Twee Terneuzena- ren, van 45 en 31 jaar oud, zijn donderdagavond even na twaalven naar het ziekenhuis in Goes ge bracht, nadat zij bij de inlaag in Scharendijke in het water waren gevallen. Beide mannen waren door het koude water onderkoeld geraakt. De 45-jarige belandde als eerste door onbekende oorzaak tussen wal en schip. Toen de 31-jarige hem eruit probeerde te helpen, viel hij zelf ook in het water. De 31-jarige wist wel zelf weer op het schip te klimmen, de 45-jarige slaagde hier niet in en moest door de politie uit het water gehaald worden. Grenadierweg 1 7b - Middelburg www.baderie.nl door David Duijnmayer BROUWERSHAVEN - Basisschool De Schoener in Brouwershaven krijgt met spoed een nieuwe verwar mingsinstallatie. Dat was hard no dig, want de kachels zijn al sinds mei stuk. In totaal is met de instal latie 31.002 euro mee gemoeid. De gemeente betaalt hiervan 16.682 euro, 14.320 euro is voor rekening van het schoolbestuur. Sinds de verbouwing en uitbrei ding van de school in 1997 waren er problemen met de verwarming. Die was lastig te regelen en deed het met enige regelmaat gewoon niet. Sommige kinderen hadden last van de luchtwegen. De installatie dateert uit 1977. Vol gens een inspectierapport uit 2002 waren de ketels toen al aan vervan ging toe. „In mei is de verwarming voor de onderbouw helemaal afge sloten, omdat de kachel te onveilig was", vertelt de nieuwe directeur Johan van Westenbrugge. „Vervol gens is er de hele zomer geen actie ondernomen. Toen ik dit school jaar begon bij De Schoener, heb ik gelijk aangedrongen op actie, want het vervangen van de hele installa tie kost een hoop tijd. Alle leidin gen moeten vervangen worden." Installatiebedrijf Deurloo uit Schuddebeurs is gisteren begon nen met voorbereidingswerkzaam heden, en gaat volgende week aan de slag met de installatie. „Ze gaan heel hard hun best doen om alles na de herfstvakantie af te heb ben", zegt Van Westenbrugge. „Dan zitten we toch nog net op tijd in de warmte." SINT-MAARTENSDIJK - De Zeeuwse steden die graag deel willen uitma ken van de Oranjeroute, moeten plaatsnemen in de wachtkamer. Ze krijgen in maart bezoek van de huidige leden en die nemen dan een besluit over toelating van Sint- Maartensdijk, Middelburg, Vlissin- •gen en Veere. Dat hebben de 21 Duitse en 7 Nederlandse leden van de Oranjeroute gisteren beslo ten in het Duitse Nassau. Jan Gel dof, de motor achter de Zeeuwse kandidatuur, had verwacht dat de toetreding een formaliteit zou zijn. „Het licht staat wel op groen." In de leestas zit niet alleen een boek, maar ook spelletjes en een puzzel of kleurplaat. foto Ronald den Dekker r Na 25 jaar als uroloog te hebben gewerkt in Ziekenhuis Walcheren neemt de heer J.H.Vriesde afscheid om zijn praktijk voort te zetten ir> Suriname. U bent van harte welkom op de receptie op vrijdag 6 november 2009 van 16.30 uur tot 18.00 uur in het personeelsrestaurant van Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88,Vlissingen. Cadeautip: M voor een goed doel in Suriname.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 115