Zeeland PZCL, CDA eist klaarheid over Mondragon Speelgoed Goesenaar (19) bijt agent in arm almanak SCHOUWEN-DUIVELAND 32 22 en 23 VRAGEN Christen-democraten vinden uitblijven herontwikkeling 'buitengewoon jammer' Vikingen in Burgh Alleen tijdens de haardenshow: spectaculaire kortingen tot 50% Oeroeg staat centraal in vierde editie van Nederland Leest Zaterdag 24 oktober 2009 Leestas bevordert 'wij-gevoel' tussen ouder en kind Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse CDA-fractie wil van het col lege van burgemeester en wethou ders van Schouwen-Duiveland klip en klaar weten waarom het maar niet wil lukken met de her- ontwikkeling van het al jaren leeg staande Mondragon-complex. De afgelopen zeven jaar zijn door het college meerdere pogingen on dernomen om het vroegere thea ter Mondragon nieuw leven in te blazen. Het complex werd in 1996 door de toenmalige gemeente Zie- rikzee gekocht voor 1,3 miljoen gul dens. Met enig kunst- en vlieg werk werden theater en aanpa lend restaurant overeind gehou den, maar in 2002 viel het doek en besloot de gemeenteraad tot ver koop van het complex. De zoek tocht naar serieuze geïnteresseer den voor herontwikkeling van het Mondragoncomplex werd gestart. „Tot op heden zonder resultaat. Dat is buitengewoon jammer voor burgers, bestuurders en raad", al dus CDA-woordvoerder Ad Schouw. Zijn fractie heeft op een rijtje ge zet hoe het Mondragon sinds 2002 vergaan is en dat is geen opsom ming om vrolijk van te worden. Meerdere plannen passeerden de revue, werden bestudeerd en be discussieerd en verdwenen weer in de prullenbak. Het herontwik kelingsplan van woningbouwver eniging Zeeuwland - een combina tie van woningen en horeca in het voormalig theater - leek een goede kans van slagen te hebben. Totdat onlangs bekend werd gemaakt dat het Zeeuwland niet is gelukt een commerciële exploitant voor het te realiseren horeca-gedeelte te vin den. Waarmee het plan blijft ste ken op alleen woningbouw en niet de gewenste combinatie met horeca. Jammer, volgens het CDA. De fractie vraagt het college om nauwkeurig - stap voor stap - in beeld te brengen wat de pogingen tot herontwikkeling van Mondra gon de gemeente tot dusverre heb ben gekost. Daarbij gaat het het CDA niet alleen om de kosten ge moeid met de inzet van ambtena ren en bestuurders maar ook het inhuren van 'externen'. Het colle ge moet zich nog over de CDA-vra- gen buigen. BURGH-HAAMSTEDE - Tientalllen kinderen kwa men gisteravond naar de activiteiten van de Burghse Schoole in het kader van de Zeeuwse museumnacht. Na een korte inleiding in het museum zelf, gingen de kinderen met fakkels op pad naar de Karolingische Ringwalburgh, waar ze opgewacht werden door een stel Noormannen, die bij het kampvuur een span nend verhaal vertelden. Daarna begon in De Burghse Schoole het volwassenenprogramma, met lezingen en muziek. Op Schouwen-Duive land waren ook het Brouws museum, Brusea, het Streekmuseum Dreischor, het Waters noodmuseum in Ouwerkerk en Museumha ven Zeeland in Zierikzee gisteravond open. foto Ronald den Dekker GOES - Een 19-jarige man uit de ge meente Goes heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een agent in zijn arm gebeten. Dat ge beurde op de Grote Markt in Goes. De man was aangehouden, omdat hij een agent had beledigd. In de politieauto begon hij zich op standig te gedragen. Toen één van de agenten de Goesenaar wilde kal meren, werd hij in zijn arm gebe ten. Tegen de dader is proces-ver baal opgemaakt. Och, wat was de Terneuzenaar trots, toen hij vorig jaar in een tijdsbestek van nauwelijks een paar weken opa werd van maar liefst drie kleinkinde ren. Het trof bijzonder dat zijn echtgeno te, oma dus, niet zo lang daarvoor was gestopt met werken. Dat vonden ook beide dochters, die hun kroost maar wat graag bij de zorgzame opa en oma stalden tenein- Tip? redactie@pzc.nl de even de handen vrij te hebben voor onderling vermaak. Nu wil het geval dat de Terneuzenaar dagelijks wel even de kroeg aandoet voor enig sociaal contact. Daar vertelde hij somber over al dat nieuwe speelgoed van de kinderen van tegenwoordig. „Iedere keer als ik langs de box loop, vraagt een stemmetje uit zo'n ding: 'Waar gaan wij naar toe?'" Hij krijgt er moordneigingen van. t/m 24 oktober 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 113