361 Sport Fris en fruitig Pechstein betwist waarde paspoort Licht is emotie Occhio Mountainbiketocht in Sas van Gent Driebanders Pearle Citroën Dees naast zijn een punt rijker Inspiratiecentrum La Porte D'or wint ook van De Blauwe Tulp Axel slikt zeven goals in oefenduel met RCS Zaman Sport wint en neemt leiding over BASKETBALTALENT Joey Johnson (16) weet wat hij wil bereiken. Het is zijn droom om over drie jaar in Amerika te basketballen. zaterdag 24 oktober 2009 SAS VAN CENT Toerclub Sas van Gent organiseert morgen voor de vijftiende keer de Cargill mountainbike vrije toer tocht. De mountainbikers kunnen tussen 8.30 en 10.30 uur inschrij ven in de kantine van voetbalver eniging Corn Boys, aan het Suiker plein in Sas van Gent. De afstan den die verreden worden zijn 35 en 48 kilometer, op een parkoers dat zelfs bij regenval goed begaanbaar blijft. Na afloop kan gebruik gemaakt worden van de faciliteiten op het sportpark. De mountainbikers kun nen douchen en eventueel hun fiets schoonspuiten. Meer informa tie via www.tcsasvangent.nl. CAPELLE AAN DEN IJSSEL OOSTBURG De zaalvoetballers van La Porte d'Or waren in de eerste klasse van de Orevo-competitie ook te sterk voor De Blauwe Tulp. De formatie uit IJzendijke was vooral effectie ver dan het team uit Schoondijke en won de topper uiteindelijk met 5-2- La Porte d'Or is na vier duels nog altijd zonder puntverlies. Signtex/ De Sutter heeft drie punten min der dan de koploper. Spitsbroek en M.D. Meeusen deden ook goede zaken. Spitsbroek was met 5-1 te sterk voor Drie Konin gen, terwijl M.D. Meeusen tegen GAOS met 4-3 nipt aan de goede kant van de score bleef. TERNEUZEN Het driebandenteam van Pearle Op ticiens werd in het uitduel met Hoogendoorn Schilders weer een punt rijker. Het duel in de tweede divisie eindigde in 4-4. De Zeeuws-Vlamingen kwamen sterk voor de dag en deden het ei genlijk nog beter dan de thuis ploeg. Toch was de buit uiteinde lijk maar een punt. Dat kwam voor al omdat Leslie Menheer één punt voor de finish strandde. Anders was het zomaar 2-6 geweest. Jens van Dam en Etienne van Damme zorgden voor de winstpartijen van Pearle. Dion Bergmans verloor net als Menheer, al was het verschil ook in deze partij bijzonder klein. Op de zesde speeldag van de be- drijfsvolleybalcompetitie in Ter- neuzen (Bevobo) nestelde Citroën Dees Sport zich naast Inspiratiecen trum 1 op de eerste plaats. Citroën Dees Sport boekte in het duel met Zaman Sport een 2-1-overwinning. In een spannend duel werd het 25"i3» 19-25 en 25-23. Sportkantine Vliegende Vaart bleef in het spoor van de twee koplo pers, dankzij een 3-1-zege op Rabo bank Terneuzen/Sas van Gent. In poule B heroverde het team van De Pooter de eerste plaats, ten koste van De Hoop en NHI Terneuzen. De Pooter versloeg Scheldorado met 3-0. AXEL Zondag-vierdeklasser Axel bleek in een oefenduel een maatje te klein voor RCS. Na een 3-1-ruststand won de Souburgse eersteklasser met 7-1. Axel kwam op eigen veld nog wel op voorsprong, dankzij een treffer van Bart Rijckaert. RCS, dat zonder onder anderen Al- faro Pentury en Gérard de Nooijer speelde, leidde bij rust echter al met 3-1. In de tweede helft werd die voor sprong verder uitgebouwd. Bésar Xhoxhaj scoorde drie keer. De ove rige goals van RCS kwamen op naam van Dennis de Nooijer, Mo- rad Bobouh, André Siereveld en Sa- lim Ben Salem. HULST In de eerste klasse vrouwen van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Hulst verruilde Zaman Sport de tweede voor de eerste plaats, ten koste van Ferket 8t De Maat. Om dat Ferket 8c De Maat een 2-1-neder- laag leed tegen Notaris Stolker, was een 3-0-zege op RAHE Buigwerken voldoende om de leiding over te nemen. Van Waterschoot had zich naast Ferket en Stolker op de twee de plaats kunnen nestelen, maar moest een winstpunt afstaan tegen SC Morres 1: 2-1. In de eerste klasse mannen vergrootte Party Max zijn voorsprong op Outokumpu tot twee punten dankzij een 4-0-over- winning op Traiteur Nico. liII 'I IMIWIIIliillWlil Advertentie Aan de rand van het prachtige vestingstadje Sluis hebben Freddy en Marion Bogaard hun fraaie licht- showroom. Bezoekers ontdekken hier alle facetten van licht. Licht wekt een ruimte tot leven, licht spran kelt en maakt sfeer. De mogelijkheden zijn legio, ont dek ze bij Bogaard Lights. Doordacht lichtplan Een ruimte sfeervol verlichten is een vak apart en ver eist een professioneel, goed doordacht plan "Te veel licht, te weinig licht of harde contrasten; dit zijn veel voorkomende problemen in tal van huiskamers", ver telt Marion. "In plaats van naar de woon- en dan in het bijzonder de lichtwensen te kijken en naar het gewenste gebruik van een ruimte, kiezen mensen een lamp op het uiterlijk. Natuurlijk speelt dit een rol maar mag dit niet het uitgangspunt zijn voor de keuze van een armatuur". Zij wijst erop dat verlich ting bijzonder veel invloed heeft op de sfeer in een interieur. Een professioneel lichtplan houdt rekening met alle wensen kortom, hoe bereik je een sfeervol en gelijktijdig functioneel verlicht huis Keuze te over Uiteraard nemen Freddy en Marion, indien wenselijk, de situatie ter plaatse op. Voor nieuwbouw of reno vatie aan een woning adviseren zij om de tekening mee te nemen teneinde samen te bepalen wat een juiste plaats is voor de armaturen. Verder is een bezoek aan de sfeervolle showroom absoluut de moeite waard. Laat u inspireren, kijk, proef sfeer en ontdek wat je aanspreekt. De lampen van Bogaard Lights kenmerken zich door de exclusieve vormge ving. in het assortiment o.a. Artemide, Flos, Luce Plan, Lumina, Delta Light, Tobias Grau, Oligo, Prandina. "Wij hebben zowel binnen - als buitenverlichting", legt Marion uit. "Verder kan men bij ons terecht voor een lampenkap op maat. Er is keuze uit honderden kleuren en het model kan naar eigen wens gemaakt worden. Uiteraard pas na een duidelijke prijsopgave." Naast verlichting kunt u ook bij Bogaard Lights terecht voor spiegels, design klokken, kapstokken en interieuraccesoires. "Dit alles om van het geheel een mooi plaatje te maken." door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Zo jong nog en toch al zo stellig. Joey Johnson uit Zierik- zee laat zich door niets en nie mand van de wijs brengen. De zes tienjarige basketballer van West-Brabant Giants heeft maar één grote droom. Ooit acteren op het hoogst mogelijke niveau, als NBA-speler in het basketbalwalhal la Amerika. De boomlange tiener heeft het druk. Het maken van een afspraak voor het interview valt zodoende niet mee. Uiteindelijk lukt het 'se cretaresse' moeder Marga een gaat je te vinden tussen school en trai ning. „Ik moet op maandag, dins dag, woensdag en donderdag met de bus naar Bergen op Zoom om te trainen. Anderhalf uur heen en anderhalf terug. Dus veel tijd voor andere dingen heb ik niet", vertelt Joey Johnson, relaxed onderuit hangend op de bank in het ouder lijk huis aan de Moggestraat. De ROC-scholier weet waarvoor hij het allemaal doet. „Basketbal len in de NBA in Amerika, dat is mijn grootste droom. Geld verdie nen met je hobby, dat is toch dril len man. Het liefst wil ik over drie jaar of zo naar Amerika en voor een collegeteam gaan spelen." Momenteel neemt Joey Johnson echter nog genoegen met wat voet balland Nederland hem te bieden heeft. Hoewel dit met de nodige moeite gepaard gaat, stapt hij fris en fruitig dag in, dag uit, de bus in voor het zoveelste ritje naar het Brabantse land. De 1.90 meter lange Johnson gooit zijn eerste bal door de basket als zevenjarig jochie. Thuis in de ach tertuin. Hij krijgt de aanleg en het voorbeeld mee van zijn vader Jay Johnson, die ooit in de eredivisie heeft gespeeld. Het uit Ghana af komstige gezinshoofd heeft zich zo'n twintig jaar geleden op Schou- wen-Duiveland gevestigd, om er vervolgens de geboren en getogen Zierikzeese Marga tegen het lijf te lopen. Zij stichten een gezin en krijgen drie kinderen. Twee meisjes, Jessy (15) en Emmy (9), en Joey. Alle maal hebben ze 'iets' van een do minant Ghanees gen meegekre gen, dat het basketgevoel regelt. De zusjes van Joey spelen name lijk fanatiek korfbal bij All Ready. De eerste kennismaking met het verenigingsbasketbal krijgt Joey Johnson op zijn tiende, bij Volhar ding in Goes. Joey: „Maar dat was niet zo serieus en daar heb ik ei genlijk niet veel geleerd. Eigenlijk leerde ik meer van mijn vader. Tij dens selectiewedstrijden voor het rayon kreeg ik het advies om naar de Giants in Bergen op Zoom te door Eric de Jager DEN HAAG - Iedereen die betrok ken is bij de dopingzaak van schaatsster Claudia Pechstein, snakt naar een antwoord. Maar welk antwoord? In de deze week bij het internationale arbitragehof voor de sport (CAS) in Lausanne begonnen beroepszaak lopen zo veel lijntjes door elkaar, dat het maar de vraag is of dopingjagers, wetenschappers en de schaatswe reld allemaal hun vurig gewenste duidelijkheid krijgen. Pechstein is geschorst, niet omdat ze op doping is betrapt, maar om dat haar bloed aanwijzingen ver toont van het gebruik van verbo den middelen. Met het biome disch paspoort, op grond waarvan inmiddels ook acht wielrenners zijn geschorst, zoeken dopingja gers niet langer naar een verboden stof, maar naar afwijkingen in het lichaam die er op wijzen dat zo'n stof is gebruikt. Dat sporters worden geschorst, ter wijl ze niet zijn betrapt op doping, is niet nieuw. Zes Oostenrijkse langlaufers en biatleten werden na de Winterspelen van 2006 veroor deeld vanwege de vondst van ver dachte medicijnen en apparatuur. Het feit dat de spullen aanwezig waren en de sporters probeerden te vluchten en van alles wilden weggooien toen de politie kwam, woog voor het CAS zwaar genoeg. Het sterke punt van het paspoort is dat het makkelijker is om aan te tonen dat er 'iets' is gebeurd. Het nadeel is dat het niet meteen aan geeft wat er is gebeurd. Van de verschillende stoffen op de dopinglijst is zoveel bekend, dat de kans op een 'vals-positieve' test - een sporter wordt positief bevon den terwijl hij geen dope heeft ge bruikt - ongeveer één op een mil joen is. Het biomedisch paspoort is echter nog te jong om zo'n drempel vast te stellen. De Neder landse chemometricus Klaas Fa- ber, één van de mensen die door Pechstein in haar verdediging wordt aangehaald, betoogt dat ach ter het paspoort geen statistiek zit. Olivier de Hon van de Dopingau- toriteit denkt daar anders over. „Het is juist makkelijker vaststel len hoe groot de kans op afwijkin gen is. Als de computer berekent dat de kans dat we mis zitten bij bepaalde bloedwaarden meer dan één op duizend is, kijkt een panel van experts naar de uitkomst." Volgende week woensdag wordt een uitspraak van het CAS ver wacht. Behalve een oordeel over de methode en procedure zou dan ook een antwoord moeten komen op de vraag waar de zaak om be gon: gebruikte Pechstein doping? m m m 9 Occhio Dtvo light is evolution Occhio Divo - the nicduJar pahting system www.occhio.com Freddy Bogaard lights, Exclusieve Verlichting Industrieweg 14524 JJ Sluis Te! +31 (0)1.17-461S53, infc@bcgaardlights.ni, www.bogaarcHghts.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 110