zeeland 125 Geen enquête nieuwe school VGZ Aanhouder Maurice heeft gewonnen Sportkooi Hulst bijna rond Invasie van motorrijders 7 WIJKRAAD Hulst betaalt niet voor expert i ai Palladio Zorgverzekeraar Alle aandacht zaterdag 24 oktober 2009 door Harold de Puysseleijr men voor de Willibrordusschool. De wijkraad vindt wel dat de ge- HULST - De wijkraad Hulst-Zuid meente haast moet maken met ziet af van de aangekondigde en- nieuwbouw voor die school, quête naar de beste locatie voor de Schreurs heeft een beroepsmatige bouw van een nieuwe basisschool achtergrond als veiligheidsdeskun- in de wijk. De wijkraad wilde voor dat onderzoek een professioneel bureau in de arm nemen, maar de gemeente wil niet opdraaien voor de kosten, aldus voorzitter Twan Schreurs van de wijkraad. De wijkraad kreeg in de recent ge houden jaarvergadering het ver wijt dat haar argumenten tegen de bouw van een nieuwe basisschool aan de Wittebrugstraat niet ge stoeld waren op een peiling onder de ouders in de wijk. De raad is onder meer tegen die lo catie omdat daar een deel van het bos naast Reynaertland moet ver dwijnen. Daarnaast zou de nieuwe school in een uithoek met weinig sociale controle komen te staan. Het terrein van de volkstuintjes aan de Grote Kreekweg of het per ceel landbouwgrond naast de boer derij van Boonman op de hoek van de Van der Maelstedeweg en de Grote Kreekweg is volgens de wijkraad een veel betere plek voor de bouw van een nieuw onderko- HULST - De wijkraad Hulst-Zuid heeft op de valreep de financiering van de sportkooi in de wijk Groote Kreek in Hulst zo goed als rond gekregen. Rabobank Hulst en de Woonstich- ting Hulst dragen ieder zesdui zend euro bij. Door die donaties is nog maar een gat van tweedui zend euro te dichten. De wijkraad gaat daarvoor in de wijk met de collectebus rond op zaterdag 21 no vember. De wijkraad doet verder op een informatiebijeenkomst voor de wijk het hele plan voor de sportkooi uit de doeken. De beoog- KLOOSTERZANDE - Het centrum van Kloosterzande is morgen tus sen 10 en 15 uur afgesloten voor het verkeer. De maatre'gel van de gemeente is bedoeld om zo'n drie duizend motorrijders daar de ruimte te geven. Die strijken neer in Kloosterzande om te pauzeren tijdens de Herfstrit. Dat is een hon derdtachtig kilometer lange toer tocht van motorclub De Hartrij- ders uit het Vlaamse Hamme. Ver traging op de oost-Zeeuws-Vlaam- se wegen is mogelijk door de rit. dige en zegt geschrokken te zijn na een bezoek aan de school. „De brandveiligheid van het ge bouw voldoet niet aan de landelij ke normen", zegt hij. „Er zijn snel maatregelen nodig om de veilig heid te verbeteren, want er zijn verhoogde risico's." Zo zijn de toe gangswegen tot de school volgens de wijkraadvoorzitter minder breed dan de wet voorschrijft en zijn ook aanpassingen nodig om de school in geval van brand snel en veilig te kunnen ontruimen. Hij heeft zijn bevindingen inmid dels ter kennis gesteld van de ge meente. Wethouder Frank van Driessche (Onderwijs) bezweert dat er geen acuut gevaar dreigt op de Willi brordusschool, 'anders zouden wij natuurlijk direct ingrijpen'. Vol gens de wethouder zijn er in elk openbaar gebouw wel kleine veilig heidsmankementen te vinden en worden die onvolkomenheden doorgaans in overleg opgelost. De gerestaureerde Zwartenhoekse Zeesluis wordt onthuld. door Harmen van der Werf WESTDORPE - Aanhouder Maurice Kindt uit Westdorpe heeft gewon nen. Elf jaar geleden begon hij een campagne voor behoud van de Zwartenhoekse Zeesluis in de Sas- dijk bij zijn woonplaats. Gistermid dag was het zover. Het was feest aan de Sasdijk. De Zwartenhoekse Zeesluis uit 1789 is als nieuw gere zen. Kindt liep gistermiddag beschei den rond op de drukbezochte slot bijeenkomst. Met een camera om de nek maakte hij de indruk een toevallige voorbijganger te zijn die graag foto's maakt van feestelijke gebeurtenissen in de streek. Kindt had echter buitenom medestrijd ster Sandra Dobbelaar van stich ting Landschapsbeheer Zeeland ge rekend. Zij riep hem naar voren en overhandigde hem een gedenk waardige steen uit de sluis. „Be schouw het als een hoeksteen", zei Dobbelaar. „Jij bent de hoeksteen van dit project." foto Mark Neelemans Met wilskracht en doorzettingsver mogen wist Kindt alle mogelijke instanties, waaronder sluiseige- naar waterschap Zeeuws-Vlaande- ren, achter zich te krijgen. Voor 710.000 euro is aan het monument vertimmerd. Het is nog niet hele maal af Bij de sluis was een verde digingswerk, een batterij. Een deel daarvan komt ook terug. Vandaag vanaf 13.00 uur kunnen liefheb bers alvast een kijkje nemen bij de sluis én horen waarom die het be waren meer dan waard is. de locatie is de hoek van de Stan- leystraat en de Waterstraat. De bouwkosten van de sportkooi bedragen ongeveer vijftigduizend euro. Tenminste de helft daarvan wordt betaald door het Oranje fonds, de andere helft is bij elkaar gebracht door de wijkraad. Die ontving onder meer een bijdrage van 7500 euro van de gemeente. De gemeente neemt ook het on derhoud van de sportkooi voor haar rekening. „Wij zijn alle dona- teuren erg dankbaar", aldus Otto Vosveld van de wijkraad Hulst-Zuid. buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 105