voor slik op de weg Volgens Rinco de Koeijer, voorzitter van Agrarisch West-ZeeuwsVlaanderen, probeert de landbouw het zo goed mogelijk te doen, maar wegen per fect schoon opleveren is moeilijk. Daar is toch regen voor nodig. „Dat is dus een wat grijs gebied. Maar als de boer de weg niet tijdig schoonmaakt, is optreden door het waterschap terecht. Het is uit het oogpunt van verkeersveilig heid belangrijk daar scherp op te blijven." zeeland 123 'Politie treedt wel op bij meldingen overlast' Leren omgaan met slik modder WD Hulst levert alternatieve gemeentebegroting 2010 af Bedrijven gluren bij de buren in de gemeente Hulst Doorgaande weg Magrette gestremd Raadsmeerderheid wil loket van gemeente in Kloosterzande houden Hennepkwekerij in woning Hoek ontmanteld IIP 'Mede dankzij onze campagne besteedt 95 tot 98 procent van de boeren voldoende aandacht aan het schoonmaken van de weg. De meeste modder is tijdig weg' 'l'mm Ziekenhuis Walcheren Afscheidsreceptie J.H. Vriesde, uroloog zaterdag 24 oktober 2009 door Frank van Cooten TERNEUZEN - Rijschoolhouders in Zeeuws-Vlaanderen moeten meer aandacht besteden aan gevaren op de polderwegen, zoals gladheid, het belanden in de berm en slik op de weg. „Veel mensen weten niet wat ze bijvoorbeeld moeten doen als ze in de berm terecht komen. Vaak zie je dat ze in paniek hun stuur omgooien. Dat moet je dus niet doen. Vooral niet sturen en je gas los laten. Dat heb ik van mijn va der geleerd", zegt bestuurder De- "nis Steijaert van waterschap Zeeuws-Vlaanderen. „Rijschool houders moeten hun cursisten foto Peter Nicolai dacht besteedt aan het verwijde ren van de modder op de weg." Dat schoonmaken gebeurt met een borstel of een schuif. Als de weg niet helemaal vlak is, blijft een filmlaag modder achter. Extra veel water haalt deze filmlaag weg. De kantonniers zijn de ogen en de oren van het waterschap in het land. Zij spreken de boeren aan op hun gedrag als zij het slik niet tij dig opruimen. Zij zijn ook be voegd om op te treden. „Het aan spreken van de boeren op hun ge drag is een veel betere methode dan het direct inschakelen van een loonwerker. Zij krijgen dan alsnog de kans de modder op te ruimen. We proberen er altijd op een nette manier uit te komen. Dat lukt meestal ook." De vervuiler is volgens Steijaert ook te achterhalen als de betreffen- Automobilisten op de Zeeuws-Vlaamse polderwegen worden gewaar schuwd voor slik en modder op de weg. foto Peter Nicolai daarom leren omgaan met paniek situaties. Dat kan bijvoorbeeld op een speciaal aangelegd circuit op een afgesloten terrein. Noem het een slipcursus, maar direct bij de rijlessen inbegrepen." Het aantal ongevallen op de pol derwegen, waarbij vooral jonge au tomobilisten zijn betrokken, baart Steijaert zorgen. Uiteraard beseft hij dat gedrag, zoals veel te hard rij den op polderwegen (waar op de meeste een snelheidslimiet geldt van zestig kilometer per uur) moei lijk te beïnvloeden is. „En veel jon geren rijden al direct in een auto zodra ze hun rijbewijs hebben. Vroeger moest je eerst een behoor lijke tijd sparen." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Kritiek van binnen stadbewoners van Terneuzen dat de politie niet optreedt bij meldin gen van overlast, is volgens burge meester Jan Lonink niet terecht. Tot half september werden 229 overlastmeldingen geregistreerd en in slechts drie gevallen is de poli tie er niet op af gegaan, vanwege gebrek aan mankracht op dat mo ment. „Een ongelooflijk laag aantal", con cludeerde Lonink in de commissie bestuur en middelen. Volgens hem zijn door die inspanningen andere politietaken erbij ingescho ten. Dat er een 'ongekende' toena me zou zijn van overlast door met name drugsgebruikers en dealers, zoals binnenstadbewoonster Jo-El Meijer in de commissievergade ring betoogde, klopt volgens Lo nink niet. Ook de wijkraad Bin nenstad deelt die mening niet. Sinds de sluiting van coffeeshop Checkpoint zijn er zo'n 25 klach ten per maand. Dat aantal is lager dan voor de sluiting. Dat wil vol gens Lonink niet zeggen dat er in individuele woonblokken geen overlast is. Met woonstichting Cla- vis heeft de gemeente afgesproken dat niet alle probleemhuurders op één plaats worden geconcentreerd. HULST - De WD-fractie in de ge meenteraad van Hulst heeft een al ternatieve gemeentebegroting 2010 opgesteld. De liberalen presenteer den die begroting tijdens de opi niërende raadsvergadering over de begroting. De WD wil minder be zuinigingen op bestaande posten. Zo wil zij onder meer, in tegenstel ling tot het college van burgemees ter en wethouders, de droomtrajec- ten niet schrappen. Daarnaast wil de partij de toeristen- en forensen belasting niet verhogen en de on roerende zaakbelasting niet met drie, maar met twee procent laten stijgen. Voor nieuw beleid wil de fractie twee miljoen euro putten uit de algemene reserve van de ge meente. de boer niet bekend is. Dat ge beurt dan via de eigenaar van het perceel (vaak de boer zelf of de pachter). De regels zijn overigens in samen spraak met waterschap Zeeuwse Eilanden wat aangescherpt. Voor heen kreeg de boer nog vier uur de tijd om de modder op te rui men, nu moet hij dat direct doen. Deze afstemming van regels ge beurt al in het kader van de aan staande fusie tussen beide water schappen tot Scheldestromen. Het waterschap komt overigens ook in actie na meldingen van derden of de politie. „Als de veiligheid in het geding is, wordt direct opgetre den", zegt Steijaert. HULST - De gemeente Hulst houdt dinsdag 24 november de jaarlijkse ontmoetingsavond voor het be drijfsleven. Ondernemers uit de ge meente Hulst bezoeken dan de be drijven van collega-ondernemers. Dit jaar zetten Van de Manacker Transport (Hulst), Caravancen trum Zuid-Nederland (Hulst), Klusbedrijf Neeteson (Kloosterzan- de), Healthcenter Bodyline (Hulst) en Autobedrijf van Putten 8c Zn (Hulst) hun deuren open. Tijdens de avond wordt in de hal van het stadhuis door het Werkservice- punt een informatiestand inge richt. Aanmelden is mogelijk via http://bedrijvenavond.gemhulst. nl. Deelname kost 10 euro per per- MAGRETTE - Nu het meeste werk aan de doorgaande weg in Spui is uitgevoerd, komt vanaf maandag Magrette aan de beurt. De bestaan de asfaltlaag wordt vervangen, de drempel aan de komgrens richting Spui wordt versmald en de ber men worden verhard. De rijbaan wordt tot en met vrijdag afgeslo ten voor doorgaand verkeer. Fiet sers kunnen er nog wel passeren. Snelverkeer richting Axel en Ter- neuzen wordt omgeleid via de Tractaatweg. Magrette is dan al leen bereikbaar vanuit de richting Axel en via de Eglantiersdijk. door Harold de Puysseleijr HULST - De meerderheid van de ge meenteraad van Hulst wil dat Kloosterzande een volwaardig lo ket houdt, waar de burgers terecht kunnen voor paspoorten, rijbewij zen en andere diensten die de ge meente verleent. CDA, Groot Hontenisse en Alge meen Belang Groot Hulst vinden in die mening het college van bur gemeester en wethouders tegen over zich. Volgens het college we gen de hoge investeringen die no dig zijn om zo'n volwaardig ge meenteloket in stand te kunnen houden niet op tegen het beperkte gebruik dat inwoners van voorma lig Hontenisse nog van het loket maken. Met de investering is in de begroting 2010 dan ook geen reke ning gehouden. De instandhouding van een vol waardige gemeentelijke dienstver lening in Kloosterzande is een af spraak die is gemaakt bij de fusie tussen de gemeenten Hulst en Hontenisse begin 2003. „En af spraak is afspraak. Wij zijn bereid daarin ver te gaan", aldus René van den Kieboom (Groot Honte nisse). Wil de raadsmeerderheid toch vol ledige dienstverlening blijven leve ren in Kloosterzande, dan moeten de fracties daar ook de dekking voor aangeven, aldus burgemees ter Jan Frans Mulder. Hij zei tij dens de adviserende bespreking door de gemeenteraad van de ge meentebegroting 2010. HOEK - De politie heeft donderdag in een woning aan het Mau ritshof in Hoek een hennepkwekerij ont dekt. Op het moment dat agenten de woning binnenvielen, was er nie mand aanwezig. Op de eerste ver dieping werd een hennepkwekerij aangetroffen, die in werking was. In de kweekruimte stonden hon derdeenenvijftig potten met daar in negentig hennepplanten met nagenoeg oogstrijpe toppen. Door medewerkers van de gemeente Ter- neuzen werden alle planten afge voerd en later vernietigd. Ook de apparatuur werd in beslag geno men. De politie stelt een onder zoek in naar de woningeigenaar. Na 25 jaar als uroloog te hebben gewerkt in Ziekenhuis Walcheren neemt de heer J.H.Vriesde afscheid om zijn praktijk voort te zetten in Suriname. U bent van harte welkom op de receptie op vrijdag 6 november 2009 van 16.30 uur tot 18.00 uur in het personeelsrestaurant van Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88,Vlissingen. Cadeautip: 12! voor een goed doel in Suriname.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 103