22 Onderzoek toekomst 0™™* hjv Rozenhof Kloosterzande Speelgoed almanak Tip? redactie@pzc.nl Goesenaar bijt agent in de arm 'We proberen de overlast zo veel mogelijk te beperken, maar slik op de weg is soms Soundmixshow, les zumba en knutselen Zwemvierdaagse in centrum De Eenhoorn Concert Terra Sancta met jarige dirigent Stevig stappen door Margarethapolder Kermis met dansen en speciale schietingen Straks weer één tijd op rondje door stad zaterdag 24 oktober 2009 O, wat was de Terneuzenaar trots, toen hij vorig jaar in een tijdbestek van nauwelijks een paar weken opa werd van liefst drie kinderen. Het trof dat zijn echtgenote, oma dus, net was gestopt met werken. Dat vonden ook beide dochters, die hun kroost maar wat graag bij de zorgzame opa en oma stalden tenein de even de handen vrij te hebben voor onderling vermaak. Nu wil het geval dat de Terneuzenaar dagelijks wel even de kroeg aandoet voor enig sociaal contact. Daar vertelde hij somber over al dat nieuwe speelgoed van de kinderen van tegenwoordig. „Iedere keer als ik langs de box loop, vraagt een stemmetje uit zo'n ding-, "Waar gaan wij naar toe?"' Hij krijgt er moordneigingen van. MEEST GELEZEN 1. Stekker uit parkeersysteem Hulst 2. Sluiskillenaar moet naar Argentinië 3. Miami moet minder bezoekers EN VERDER Een raadsmeerderheid van de ge meente Hulst wil loket van gemeente in Kloosterzande houden. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto SLUISKIL OOSTBURG De soos van het Meulengat in Sluis kil biedt vandaag vanaf 14.00 uur onderdak aan de Zeeuwse sound- mix-, dance- en playbackshow. Toe gang en deelname zijn gratis. In schrijven kan twee uur vantevo- ren. In de soos kan maandag vanaf 13.30 uur worden geknutseld, kos ten twee euro, en dezelfde dag kan vanaf 19.00 uur een proefles zumba worden gevolgd a drie euro. In sportcentrum De Eenhoorn in Oostburg vindt volgende week van maandag tot en met donderdag de zwemvierdaagse van zwemvereni ging Scheldestroom uit Breskens plaats. Tussen 18.30 en 20.00 uur kan 250 of 500 meter worden ge zwommen. Aan de vierdaagse is een sponsoractie gekoppeld voor Unicef. Deelname 3,50 euro, inclu sief toegang zwembad en medaille. door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De gemeente Hulst onderzoekt de kosten voor renovatie van verenigingsgebouw Rozenhof in Kloosterzande. Er is sprake van achterstallig onder houd, maar de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) wil de leeg staande ruimte in het gebouw bo vendien inrichten als biljartzaal. Het college van burgemeester en wethouders is geadviseerd Rozen hof volledig te ontmantelen en de welzijnsactiviteiten te verplaatsen naar een gedeelte van het voorma lige gemeentekantoor aan het Hof te Zandeplein. Zover wil het colle ge volgens wethouders Frank van Driessche (Welzijn) en Fons Dob- belaer (Dorpshuizen) op dit mo ment echter nog niet gaan. De KBO is de belangrijkste gebrui ker van Rozenhof en wil zelf eigen lijk het liefst in het huidige onder komen blijven zitten. „Eerst wil len wij echter laten onderzoeken wat de kosten van renovatie zijn", zegt wethouder Dobbelaer. In overleg met het bestuur van de ouderenbond is volgens wethou der Van Driessche de afspraak ge maakt dat de KBO al haar activitei ten op papier zet en rondkijkt of er in de horeca in Kloosterzande mogelijkheden zijn om daar te gaan biljarten. De dorpsraad Kloos terzande voelt zich volgens voorzit ter Robert Asselman voorbij gelo pen in de kwestie. „Wij zijn teleur gesteld en boos dat de gemeente ons niet als gesprekspartner heeft benaderd." De dorpsraad heeft zelfs besloten af te zien van de aangekondigde peiling over een dorpscentrum. LAMSWAARDE Zangvereniging Terra Sancta uit Lamswaarde geeft morgen vanaf 15.00 uur in de plaatselijke paro chiekerk een concert. Speciale aan dacht is er voor het tienjarig jubi leum van dirigent Ad van de Wege. Het vijftig leden tellende koor brengt zowel een klassiek als lich ter repertoire ten gehore. Na afloop is in de Luifel een jubileumreceptie voor dirigent Van de Wege. TERNEUZEN Vanaf café De Griete bij Terneuzen begint morgen om 9.30 uur een ste vige wandeling door de Margare thapolder. Gidsen van Staatsbosbe heer lopen mee door de polder die in 2005 is omgetoverd in een na tuurgebied. De tocht duurt twee uur. Aangeraden wordt laarzen of stevige schoenen te dragen. Kos ten: tien euro, inclusief koffie en broodjes. Aanmelden: 0115-431.511. HEIKANT Heikant viert tot en met dinsdag kermis met als speciale activiteiten het kermisbal (in centrum 't Heike vanavond) en schietingen. Brasse rie Du Commerce houdt vandaag, maandag en dinsdag schietingen om 14.30 uur. 't Heike doet dit mor gen en maandag, ook om 14.30 uur. Het feestcomité deelt maandagoch tend aan de basisscholieren gratis kaartjes uit voor kermisattracties. TERNEUZEN Wie een rondje door Terneuzen maakt, wordt geconfronteerd met klokken die een verschillende tijd aangeven. Raadslid Henk Siersema (CDA) wil dat met de wintertijd voor de deur de klokken gelijk wor den gezet. „Je ziet soms de gekste tijden", aldus Siersema in de com missie Bestuur en Middelen. „Ik zal het bespreken met de ambtena ren", beloofde wethouder Jaap Bos. In verband met de aardappeloogst zijn er weer veel landbouwvoertuigen op de polderwegen. door Frank van Cooten De maanden september, oktober, november en een deel van december zijn van levensbelang voor de boeren in Zeeuws-Vlaan- deren. Aardappelen, wortels en bie ten gaan van het land. De oogstperiode betekent weer veel slik op de polderwegen. Bord jes waarschuwen de automobilis ten weliswaar voor gladde wegen (zeker bij regen), maar ongevallen zijn nooit geheel uit te sluiten. „Ongevallen altijd voorkomen is een utopie", zegt bestuurder Denis Steijaert van waterschap Zeeuws- Vlaanderen. Het aantal 'slikongevallen' in rela tie tot het totale aantal ongevallen is gering (zo'n drie procent), maar elk ongeluk is er één te veel,'bena drukt Steijaert. „Ik heb wel stellig de indruk dat het aantal ongeval len als gevolg van de slik op de weg vanaf 2003 redelijk stabiel is gebleven, terwijl het verkeer op de polderwegen wel is toegenomen." De wegbeheerders en de land bouwsector hebben duidelijke spel regels afgesproken. De agrariër is zelf verantwoordelijk voor het ver wijderen van de rotzooi op de weg. Laat hij dat na, dan schakelt het waterschap een loonwerker in. De kosten worden verhaald op de vervuiler. De spelregels worden elk jaar voor aanvang van de oogstperiode nog eens grondig doorgenomen. Een publiciteitscampagne van het wa terschap wijst de weggebruiker op de mogelijkheid van slik op de weg. „We proberen de overlast zoveel mogelijk te beperken, maar slik op de weg is soms onvermijdelijk", zegt Denis Steijaert. „Het is on doenlijk bij elke vracht de weg schoon te maken. Dat gebeurt zo dra de werkzaamheden op het per ceel klaar zijn. Dat kan variëren van een dag tot enkele dagen. On ze campagne heeft er wel mede toe geleid dat 95 tot 98 procent van de boeren voldoende aan- GOES - Een 19-jarige man uit de ge meente Goes heeft in de nacht van donderdag op vrijdag op de Grote Markt een agent in zijn arm gebe ten. De man was aangehouden, omdat hij een agent had beledigd. In de auto begon hij zich opstan dig te gedragen. Toen één van de agenten de Goesenaar wilde kalme ren, werd hij in zijn arm gebeten. Gastelseweg 152 4705 RB Roosendaal Tel: 0165 555 502 www.badentegeltrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 102