81 'Over tientallen kranten heeft Berlusconi niets te zeggen' Rooms-katholieke kerk wil afdwalers terughalen Radovan Karadzic dreigt met boycot van proces waarom zou je meer betalen Pakistanen vluchten voor geweld ZUID-HOLLANDSE KUST BOEK ONLINE of bel 0900-969715cPm vrijdag 23 oktober 2009 door Joep Trommelen Paus Benedictus XVI moet niet zo veel van nieuwlichterij binnen zijn rooms-katholieke kerk heb ben. Des te opvallender is het dat 'oudlichters' onder zijn bewind meer dan welkom zijn. De verloren zonen en dochters van de Anglicaanse Kerk van Enge land, die zich in 1534 van Rome af scheidde, mogen van hem 'als groep' terugkeren in de roomse schoot, met behoud van identiteit en zelfs een deel van de eigen litur gie. Vooral dat laatste is opmerke lijk voor een paus die voor vernieu wers maar één boodschap heeft: zonder mopperen aan zijn leiband lopen. Maar getrouwde anglicaan se geestelijken mogen van Benedic tus zonder te scheiden hun baan houden als ze overstappen. De Engelse koning Henry VIII richtte in 1543 zijn eigen kerk op, omdat hij van de toenmalige paus niet mocht scheiden en hertrou wen. Van de circa 77 miljoen angli caanse gelovigen in de wereld (Ne derland telt er 30.000) willen er zo'n 400.000 'overstappen'. Zij zijn verenigd in de Traditional Anglican Communion, uit onvre de over zaken als de wijding van vrouwelijke en homoseksuele bis schoppen en het homohuwelijk, die in de anglicaanse kerk inmid dels gemeengoed zijn geworden. De Britse krant The Times heeft de pauselijke stap een 'stroop tocht' genoemd. Want Britten hou den van tradities en koesteren hun eigenheid. Om het brandje te blussen, werd er meteen een gezamenlijke rooms-anglicaanse persconferentie belegd. Anglicaans kerkleider Ro wan Williams zei daar de Vaticaan se vrijage niet als een 'vijandige daad' te zien, maar was wel verrast door de snelheid ervan. Paus Benedictus probeert meer 'dolende schapen' terug te halen. Zoals de Pius X broederschap, op gericht door de oerconservatieve bisschop Lefebvre, die in 1988 door Johannes Paulus II werd geëx communiceerd. Begin dit jaar was er nog een rel rond Pius X-bisschop Williamson, toen die de holocaust bagatelliseer de. me& wmmmmm wmmmm DEN HAAG - Radovan Karadzic dreigt met een boycot van zijn pro ces bij het Joegoslaviëtribunaal in Den Haag. De start van het proces blijft voor maandag gepland staan, zei een woordvoerster. De voorma lige Bosnisch-Servische leider zegt evenwel veel meer tijd nodig te hebben om zich voor te bereiden. In een brief aan het tribunaal be toogt Karadzic dat hij twee jaar de tijd zou hebben moeten krijgen om zijn 'gigantische' zaak gedegen te kunnen voorbereiden. Omdat hij wegens tijdgebrek niet klaar is met de voorbereiding, komt hij maandag niet, zo zegt hij. „De grootste, meest gecompliceer- mmmms&m 1 mawi Mum w wwwii'wi 'nnwm 'mmm Aankomstdata: alle dagen van 29/10 t/m 27/12 SCHEVENINGEN Wandelen over de pier, uitwaaien op het strand, eten in één van de restaurantjes aan de boulevard, uitgaan tot 's avonds laat.m Scheveningen hoeft u zich niet te vervelen. Bezoek zeker hef Holland Casino, ontdek de onderwaterwereld in Sealife of ga shoppen in de winkelstad Den Haag. de, belangrijkste en gevoeligste zaak die ooit voor dit tribunaal is gebracht staat op het punt te begin nen zonder gedegen voorberei ding", betoogt Karadzic zijn brief Karadzic heeft elf aanklachten we gens genocide en oorlogsmisda den tegen zich horen uitspreken. Hij is beschuldigd van het uitden ken van gruweldaden tijdens de Bosnische oorlog van 1992 tot 1995. Daarin kwamen minstens honderdduizend mensen om. De hoofdaanklager Brammertz van het Joegoslaviëtribunaal sprak eerder de verwachting uit dat het proces tegen Karadzic zwaar wordt. mmmwmmmm STEIGENBERGER KURHAUS HOTEL***** Dit luxe hotel ligt direct aan de boulevard en het strand van Scheveningen. Het hotel beschikt over o.a. een lift, restaurants, bar, serre en terras. Zie www.kras.nl/50179 of (zondagnachtspecial) www.kras.nl/50180 1%, M g door onze correspondent Hans de Bruijn Met een krappe meerder heid verwierp het Euro pees Parlement woens dag een motie waarin de Italiaanse premier Berlusconi werd gekapit teld voor zijn greep op de media in zijn land. Van de Nederlandse Europarlementariërs stemden de leden van PvdA, Groenlinks, SP, D66 én de WD voor de motie, maar CDA en PW wezen hem af Maar dat wil volgens CDA-voor- man Wim van de Camp nog niet zeggen dat hij de aantasting van de persvrijheid in Italië gedoogt. „Absoluut niet. Wij hebben tegen de motie gestemd omdat die niet zozeer over de persvrijheid ging maar vooral een aanval was op Ber lusconi. Het startpunt was niet de persvrijheid, het ging over de bin nenlandse politieke situatie in Ita lië. De Italiaanse liberalen waren er ook mee begonnen." Maar een neveneffect is nu wel dat u niet op de bres lijkt te staan voor de persvrijheid. „Dat lijkt zo, maar dat is niet juist. Ik ben zelf helemaal niet gelukkig met de combinatie van premier en mediamagnaat, zoals bij Berlusco ni. Er lag een resolutie van de EVP (de Europese christendemocraten) waarin stond dat er in Italië niks aan de hand is. Daar hebben wij dan ook afstand van genomen. Als er een resolutie had gelegen waar in een combinatie van politicus en mediatycoon was bekritiseerd, hadden wij wellicht een andere af weging gemaakt. Maar daar ging dit niet om." Premier Berlusconi kan nu gewoon doorgaan met zijn omstreden media beleid. „Het zijn vooral de visuele media die in zijn handen zijn. Maar daar naast zijn er in Italië tientallen kranten waar hij niets over te zeg gen heeft. Het is niet zo dat er geen persvrijheid in Italië is. En trouwens, ook toen hiervoor de so cialist Romano Prodi premier was, zijn de perswetten, die stammen uit de periode dat Berlusconi voor de tweede keer premier was (2001-2006) niet gewijzigd. Ver geet niet dat nu wél de onschend baarheid van Berlusconi is opgehe ven. Het systeem werkt dus." Berlusconi ziet de verwerping van de motie nu als steun in de rug. „Dat is dan maar zo. Als hij net wél was aangenomen, dan had links staan juichen. Ik begrijp best dat links teleurgesteld is. Maar als je de reacties hoort, vind ik het bit ter om te zien hoe slecht mensen tegen hun verlies kunnen." BANNU - Een familie uit het stam- mengebied in de Pakistaanse regio Waziristan wacht bij een controle post totdat ze doorgelaten wordt. De familie onvluchtte gisteren het militaire offensief dat het Pakistaan se leger afgelopen zaterdag heeft in gezet in Zuid-Waziristan. Het leger levert sindsdien zware strijd met de Taliban in de regio. Het tribale ge bied in Pakistan biedt al jaren een schuilplaats aan extremistische mos- verblijf in 5-sterren hotel 4/ uitgebreid ontbijtbuffet 1 glas champagm (op zondag 3-gangen diner) entreebewijs Holland Casino Geniet van de uitgestrekte kust bij Scheveningen! 2-daagse autovakantie Prijzen zijn exciusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8