zeeland 29 Meer werkdruk door inspraak maas modes 'Woordkaart niet zinvol' op einde series: t Passport - Taifun - Bianca \%3ui moments EVALUATIE Vraagtekens bij burgerparticipatie Eerste stenen voor nieuwe school in Hengstdijk Nu bij Maas Modes Dames Ook zondags open van 14.00 -18.00 uur Maandag sluitingsdag Gentsestraat 5, 4551 CC Sas van Gent Tel. +31 (0)115-453895 wwww.maasmodes.com vrijdag 23 oktober 2009 TERNEUZEN - De verspreiding van een lijst met woorden die kleuters op Terneuzense basisscholen moe ten kennen, draagt niet bij aan de bestrijding van onderwijsachter standen in de gemeente. Dat vin den de basisscholen, kinderop vangcentra en peuterspeelzalen. De gemeente volgt daarom niet het voorbeeld van Amsterdam. Daar kregen alle basisscholen be gin dit jaar placemats toegestuurd met daarop 1500 woorden die kleu ters in ieder geval moeten kennen om goed te leren lezen. Docenten kunnen de placemats ophangen of onder hun lunchbordje leggen, zo dat ze steeds worden herinnerd aan de woorden die de kinderen moeten leren. Naar aanleiding van vragen van raadslid Nazli At- maq-Yigit (PvdA) polsten B en W de scholen over het idee.- Die heb ben echter gezegd dat de gemeen te dat niet moet doen, aldus wet houder Cees Liefting. mmmmmrngmmmmmmmmmmmmmmmm door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen is er nog niet uit of het prak tisch gezien wel zo'n goed idee is burgers eerder en beter te betrek ken bij het gemeentelijk beleid. Het lukt burgemeester en wethou ders namelijk nog niet om aan te tonen dat burgerparticipatie een 'hanteerbaar en effectief instru ment' is. Dat is wel de voorwaarde die de gemeenteraad in mei vorig jaar stelde om burgerparticipatie de finitief in te zetten bij de voorberei ding en uitvoering van gemeente lijk beleid. Op dit moment praten burgers overigens al mee over ver schillende beleidsonderwerpen, bij voorbeeld via dorps-, stads- en wij kraden, adviesraden en op informa tiebijeenkomsten. De notitie Burgerparticipatie riep vorig jaar gemengde gevoelens op in de raad. Énkele fracties spraken de vrees uit dat het intensief betrek ken van burgers bij gemeentelijke zaken leidt tot een vertraging in de besluitvorming en tot meer bureau cratie. Volgens het college is die scepsis onterecht. Het kan min stens zo vertragend werken als bur gers niet vanaf het begin bij zaken betrokken zijn. Er komen dan aller lei procedures om de hoek kijken die voor vertraging kunnen zorgen. Door burgers vooraf op een goede manier bij beleid te betrekken, kan tijdsverlies achteraf voorkomen worden, is het idee. Afgesproken werd definitieve be sluitvorming uit te stellen tot hal verwege 2009 en af te laten hangen van de resultaten van enkele proef projecten. Daarbij zou elke vorm van burgerparticipatie, 'raadplegen, samenwerken en overdragen' aan bod moeten komen. Uiteindelijk is gekozen voor vier projecten: het op stellen van het wegencategorise- ringsplan, het maken van een dorpsplan voor Zaamslag en de her inrichtingen van de Markt in Bier vliet en het speelterrein aan de Van Kinsbergenlaan in Terneuzen. Terugkijkend op deze pilots stellen B en W vast dat het intensiever be trekken van de burgers bij het be leid een grotere inspanning vergt van het ambtelijk apparaat dan eer der gedacht. Het gaat om een ande re manier van denken en werken. Het college hoopt volgend jaar toch te kunnen aantonen dat burgerpar ticipatie 'effectief en hanteerbaar' is. HENGSTDIJK - Natuurlijk, de kinderen zelf gaven gister middag het officiële startsein voor de bouw van hun nieuwe basisschool in Hengstdijk. Leerlingen, zoals de achtjarige Alice op de foto, mochten samen met de bouwvakkers een rijtje 'eerste stenen' voor de nieuwe Sint Jozefschool metselen. Die komt achter het huidige schoolgebouw aan de Hengstdijkse Kerkstraat en biedt straks niet alleen onderdak aan de 31 basisschoolkinde ren. Ook voor de peuterspeelzaal, buitenschoolse op vang en eventueel kinderopvang is volgens directeur George de Vijlder ruimte voorzien. De feestelijke handeling werd onder meer gadegeslagen door de Hulster wethouders Diana van Damme (ruimte lijke ordening) en Frank van Driessche (onderwijs). „Je moet altijd een lange adem hebben voor je aan de bouw van een nieuwe school kunt beginnen maar wij zijn blij dat het nu eindelijk zover is", zei wethouder Van Damme in een korte toespraak. Vijf jaar is er over de realisering van de nieuwe school in Hengstdijk ge praat. Het hoofdgebouw van de huidige school dateert uit 1904, tachtig jaar later werd er een stuk aan ge bouwd. Berekeningen die de gemeente liet maken om de school op te knappen, wezen uit dat renovatie meer dan zestig procent van de bouw van een nieuwe school zou kosten. Daarop hakte de gemeenteraad de knoop door en stelde een krediet van 1,1 miljoen euro voor een nieuw gebouw beschikbaar. De nieuwe school is in juni volgend jaar gereed. foto Peter Nicolai RETOUR Bij aankoop van een kids broek, nu 2 paar sokken gratis o.a. jeans van Retour, Geisha-girls en Pepe-jeans ms samen Dames -, heren- en kidskleding van o.a. Gaastra, Tommy HilfigerScotch&soda ,Mc.Gregor en Geisha-jeans DOMBURG - GOES - RENESSE - TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81