Zeeland PZC Protest maatregelen dijkversterking VVV kan zich niet vinden in kritiek op dienstverlening Zes aanhoudingen in Hulst vanwege bezit van softdrugs Bewoner stierf natuurlijke dood ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 25 31 OSSENISSE 'Afrasteringen en onverharde paden maken recreatie onmogelijk' onder de indruk van kijkje achter de schermen in Jumbo 'Schoondijke had niet zo hoeven lijden onder oorlogsgeweld' Vrijdag 23 oktober 2009 Hengeltje uitgooien of eendjes voeren vanaf nieuwe steiger Hulst Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr OSSENISSE - Recreanten én dorpe lingen hebben geen enkel begrip voor de wijze waarop de dijkver sterking nabij Ossenisse is uitge voerd. De werkzaamheden zijn in middels zo goed als afgerond. Afrasteringen, hekwerken en on verhard gemaakte paden maken re creatie op de dijk en de strandjes nagenoeg onmogelijk, luidt het be zwaar van bewoners uit de omge ving en vaste gasten van de twee campings in de buurt van Ossenis se. Zoals een .mevrouw uit Hoe ven, die met haar man al tiental len jaren een caravan op camping 't Mussenist -het tegenwoordige Resort Westerschelde- heeft. „Vele jaren lang maak ik al dage lijks een rondje over de dijk. Hup, een keer de pier op en daarover lekker een eindje de Westerschel de in lopen. Nu kun je alleen nog boven op de dijk staan. Achter een hek. Het lijkt wel een concentratie kamp." Ook een Vlaamse camping- gast die graag zijn hengeltje op de pier uitgooit om in de Westerschel de te vissen op zeebaars, is niet te spreken over de afsluiting met een hek. „Het is er zeker niet op verbe terd", vindt hij. Een inwoner van buurtschap Noordstraat is er boos over dat ook de toegang tot het zogeheten puttenstrandje met een afrastering is afgesloten. „Bij laag water kwam ik daar vaak met mijn kinderen, omdat die er dan veilig kunnen zwemmen. Dat is nu allemaal voorbij. De Berlijnse Muur is jaren geleden afgebroken, maar hier heb ben ze er weer eentje gebouwd." De dijkversterking is uitgevoerd in opdracht van het projectbureau Zeeweringen, een samenwerkings verband van Rijkswaterstaat en de beide waterschappen in de provin cie. Omgevingsmanager Joris Per- quin van het projectbureau laat - geconfronteerd met de kritiek - we ten, dat de maatregelen op het drie kilometer lange dijkvak bij Os senisse niet terug te draaien zijn. Ze vloeien volgens Perquin voort uit natuurwetgeving, die gevolgd moet worden. „De plannen voor de dijkversterking worden getoetst aan de Natuurbeschermingswet. In die wet staan voorschriften waar we niet om heen kunnen", al dus Perquin. TERNEUZEN - Normaal huppelen ze achter het deze week de Jumbo-supermarkt eens van schermen te nemen. Op de broodafdeling hoe op de slagersafdeling het vlees binnen winkelkarretje van mama of papa aan, maar een andere kant. Cisteren was de laatste maakten ze een 'horrorspies' van muffins, komt en wordt verwerkt en ze stonden in het de kinderen van groep 3 en 4 van de Prins groep aan de beurt om onder leiding van fili- snoepjes en dropveters, ze koelden met z'n magazijn nu eens aan de andere kant van de Willem Alexanderschool in Terneuzen zagen aalmanager Bart de Buck een kijkje achter de allen af in de immense diepvries, ze zagen lege flessenband. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De VW Zeeuws- Vlaanderen kan zich niet vinden in het negatieve beeld dat het VW-kantoor in Terneuzen krijgt in een onderzoek van het bureau Store Support. Van de 14 VW-kan- toren die zijn onderzocht, scoorde Terneuzen met een 3,5 het laagst. Er wordt volgens het onderzoek niet gegroet, e-mails zitten vol spelfouten en medewerkers reage ren mat en vertellen weinig. Store Support baseert de conclusies op één bezoek, één telefoontje en één e-mail. „Het is een momentopna me en dus zeker niet respresenta- tief', reageert VW-directeur Nien- ke van der Ploeg. „Wij zijn juist heel goed bezig, denken we. Al kan het natuurlijk altijd beter." Volgens Ivo van de Boer van Store Support was een representatief on derzoek niet het uitgangspunt. „Het is bedoeld als signaalfunctie." WESTDORPE - De overleden per soon die woensdagochtend in een woning aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe werd gevonden, is vol gens de politie een natuurlijke dood gestorven. Het zou gaan om de mannelijke bewoner van het huis. Na de vondst van het lichaam was onduidelijkheid over de doodsoor zaak. Daarom deden politie en GGD uren lang onderzoek in de woning. HULST - In Hulst zijn zes aanhou dingen verricht vanwege het bezit van softdrugs. Vijf van de zes arres taties hebben vrijdag al plaatsge vonden. De politie maakte dit pas gisteren bekend, nadat 's ochtends een vijfde verdachte, een 44-jarige man uit Hulst, in zijn woning was aangehouden. De arrestaties volgen op een onder zoek door de politie Zeeland en de Belgische politie dat al in mei is be gonnen. Vrijdag is een aanzienlijk- te hoeveelheid softdrugs aangetrof fen en is ook administratie in be slag genomen. Bij de gisteren gear resteerde Hulstenaar is een kleine partij softdrugs gevonden. De an dere verdachten zijn twee mannen uit Hulst van 39 en 43 jaar, een 43- jarige Hulsterse, een inwoonster (28) van Axel en een 38-jarige Belg uit Lebbeke. Zij zitten allemaal nog gevangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77