sport 143 Alberti bloeit weer op bij Rapide Swim Cup Eindhoven: geen duel Phelps-Cavic MIXED HOCKEYCLUB RAPIDE De hockeysters van Rapide zijn na de pro motie aan een sterk seizoen bezig. Lieke Al- berti is één van de belangrijke speelsters. 'Ik moet het hebben van 'n bal vasthouden, een beetje pielen en voorzetten geven' vrijdag 23 oktober 2009 9 Rapide scoorde dit seizoen pas 9 keer. Slechts drie teams in de twee de klasse scoorden minder. Lieke Alberti door Peter van Kouteren HULST - Lieke Alberti (26) groeide als hockeyster op in de jeugd van Olympia, koos voor haar ontwikke ling voor de jeugd van Breda en werd als A-juniore landskam pioen. Alberti speelde twee seizoe nen in de hoofdmacht, ontdekte als studente het uitgaansleven en stopte met hockey. Na vier jaar van inactiviteit bloeit ze bij Rapi de weer op. Ze is inmiddels bezig aan haar tweede seizoen in dienst van de Hulster vereniging en heeft met haar team tot nu toe vooral voor spoed gekend. Rapide werd vorig seizoen met veel machtsvertoon kampioen van de derde klasse en debuteert bij de vrouwen voor het eerst in de geschiedenis van de club in de tweede klasse. Ook-daar- in gaat het de formatie van de trai ners Mark-Jan de Jonge en Frank van Campenhout vooralsnog voor de wind. Rapide verloor het openingsduel van de competitie in Delft met 2-0 van Hudito, dat met een maximale score uit zes duels de ranglijst aan voert. Winst op alle overige teams uit de huidige top vijf was voor de Zeeuws-Vlamingen voldoende om zich op een fraaie tweede plaats te nestelen. „Aan het begin van het seizoen wilden we proberen in de tweede klasse te blijven", vertelt Lieke Alberti, die nuchter blijft on der de voortreffelijke competities tart. „Als we in de top vijf eindi gen, dan hebben we het super ge weldig gedaan. We leren nog elke zondag bij." Dat leerproces gaat gedeeltelijk aan de hand van de Terneuzense, die zich in de jeugd van Breda ont wikkelde en destijds zonder pro blemen de stap van de jeugd naar de eerste ploeg in de overgangs klasse maakte. Op het één na hoog ste niveau speelde ze in Brabant twee seizoenen als aanvallende middenvelder. „Als ik er op terugkijk, dan heb ik er een heel leuke tijd gehad", stelt ze vast. „Ik heb er ontzettend veel geleerd en ben heel blij dat ik die stap heb gemaakt. In mijn tweede seizoen bij de dames ging ik stude ren. Ik leerde veel nieuwe mensen kennen en ontdekte het uitgaansle ven. Ik ben een jaartje gestopt, weer begonnen, maar uiteindelijk toch weer gestopt. Als je op zó'n hoog niveau speelt, moet je heel veel opzij zetten. Hockey kwam niet meer op de eerste plaats. Ik wilde vooral genieten zonder het hockey." Een reünie bij Olympia zette haar in sportief opzicht weer op het goede spoor. „Ik had hockey vier jaar lang alleen maar op televisie gevolgd en verder helemaal niks meer gedaan. Ik had het ook niet echt gemist, totdat ik tijdens die reünie meedeed aan eeri toernooi- tje. Het is een technische sport, met veel actie. Het is zó leuk om met een team een goed resultaat neer te zetten. Uiteindelijk heb ik voor Rapide gekozen, omdat er op een hoger niveau werd gespeeld. Ik ken mezelf. Als ik op het veld sta, ben ik heel fanatiek en wil ik er vol voor gaan." In haar eerste jaar bij Rapide werd haar rentree vertraagd door blessu releed. Vier jaar van inactiviteit leidde in combinatie met te zware trainingsarbeid tot aan de winter stop tot pijntjes en weinig speelmi nuten. „Ik had conditioneel een erg grote achterstand, geen balge voel en miste wedstrijdritme", blikt ze terug. „De trainer had ge zegd dat ik het rustig moest opbou wen, maar dat deed ik natuurlijk niet. Na de winterstop ging het be ter. Ik ben nog niet op mijn oude niveau, maar merk dat de scherpte terug komt en heb er weer heel veel plezier in." „Of ik belangrijk ben? Je speelt in functie van het team. Zonder tien anderen kan ik niks. We spelen nu met twee spitsen, waarvan ik er één ben. We moeten zorgen dat we aangespeeld kunnen worden. Veel in de bal lopen en de ruimtes zoeken. Het ligt me wel, vind ik. Ik ben niet echt een spits die de ballen uit alle hoeken binnen knalt, maar moet het hebben van een bal vasthouden, een beetje pie len en voorzetten geven." Het moet leiden tot een zorgeloos seizoen, waarin Rapide wil uit groeien tot een degelijke tweede klasser. „We leven van wedstrijd tot wedstrijd en rekenden bij de start op een zwaar en vooral leer zaam seizoen. We zijn zelf ook ver baasd over deze start. We hebben wel een technisch ploegje, maar werken vooral voor elkaar. We hebben gewoon een leuk team. In de voorbereiding zijn we op trai ningskamp in Den Haag geweest. Met een golfclinic, high tea en de zaterdagsavond met z'n allen op stap. Ja", bekent ze met een gulle lach, „dan wordt er wel genuttigd hoor. We lusten best wel een bier tje. Alleen niet als er de dag erop moet worden gespeeld." door Rob de Bruyn EINDHOVEN - De nieuwe toernooidi recteur Pieter van den Hoogen- band had stoute plannen met de zesde editie van de Swim Cup Eindhoven. Wat zou het mooi zijn als de aartsrivalen Michael Phelps en Milorad Cavic eind november in 'zijn' bad de strijd met elkaar zouden aangaan op de 100 meter vlinderslag. Zoals ze dat deden tij dens de Olympische Spelen van Pe king, waar Phelps won met 0,01 se conde voorsprong, en tijdens het laatste WK in Rome, waar de Ame rikaan 0,13 seconde sneller was dan de Serviër. De contacten waren er, het budget ook. Maar helaas, Cavic heeft het zwemmen even gelaten voor wat het is en ook Phelps komt niet, zo werd gisteren duidelijk. „We zijn er flink over bezig ge weest, maar het past gewoon niet in zijn schema", aldus Cees-Rein van den Hoogenband. 'VDH senior', die zich eveneens be zighoudt met de samenstelling van het deelnemersveld, hoopt wel an dere kanonnen uit de Amerikaanse zwemploeg naar Eindhoven te kun nen halen. Jongens als Aaron Peirsol en Ryan Lochte, beiden meervoudig olympisch kampioen. „Het probleem is dat het op de donderdag voor de Swim Cup Thanksgiving is. Dat is in Amerika een belangrijk feest. Ik ben nu sa men met de directeur van de Ame rikaanse zwembond aan het bekij ken of we iets kunnen regelen." Wel al vast liggen de in Europa trai nende Amerikaan Randall Bal (vo rig jaar goed voor een wereldrecord op de 50 meter rugslag), de Canade se zwemploeg met daarin onder an deren Brent Hayden (in 2007 we reldkampioen op de 100 meter vrije slag). Geprobeerd wordt nog om ook Alain Bernard naar Eind hoven te halen. De Fransman is on der meer olympisch kampioen op de 100 vrij. De Swim Cup zal vanaf dit jaar een aantal extra's gaan bieden. De 50 meters worden bijvoorbeeld af valraces, met in de kwartfinale acht zwemmers, van wie er vier doorgaan naar de halve finale en twee naar de eindstrijd. 7 ys Lieke Alberti: „Ik ben nog niet op mijn oude niveau, maar merk dat de scherpte terug komt en heb er weer heel veel plezier in." foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73