421 sport Valentino Rossi spot met alle wetten BADKAMER TEGELSHOW a.s Z m MOTORSPORT Dertigjarige Italiaan kan zondag zevende wereldtitel opstrijken deVille TOPSET Diverse VLOERTEGELS SCHERP GEPRIJSD ffl Gastelseweg 152 4705 RB Roosendaal Tel: 0165 555 502 www.badentegeltrend.nl vrijdag 23 oktober 2009 Zes wereldtitels heeft hij al op zak in de koningsklasse. Nummer zeven komt er aan. Valentino Rossi (30) heeft zondag in de voorlaatste GP in Maleisië aan een vierde plek al voldoende. door Jaap van Brummelen Best of the rest. Meer zal er voor zijn Spaanse rivaal en teammaat Jorge Loren zo niet te halen zijn, maar toch heeft het Rossi nog nooit zo veel moeite gekost. Nooit eerder kreeg hij zoveel tegengas. Zijn riva len Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa en Casey Stoner zijn van een niveau dat de motorsport maar zelden op hetzelfde tijdstip op de baan brengt. Het roept herinneringen op aan begin jaren negentig, met Mi chael Doohan in de soocc als hoofdrolspeler versus grootheden als Wayne Rainey en Kevin Schwantz. De ongekende spanning bereikte af gelopen seizoen een hoogtepunt na de Grand Prix van Catalonië: Rossi, Stoner en Lorenzo stonden na die wedstrijd allen op 106 pun ten. Drie coureurs samen aan de lei ding, uniek in de motorsporthisto rie en een prachtige affiche voor de TT van Assen. Dat zijn situaties die het beste in Rossi naar boven ha len. Prompt won hij in Assen zijn honderdste Grand Prix. Als het echt moet, is Rossi op z'n best en tot dingen in staat die niemand an ders kan. Lorenzo ondervond dat aan den lij ve in Catalonië. Rossi stond derde achter Lorenzo en Stoner in het WK-klassement. Eén bocht was Lo renzo verwijderd van zijn overwin ning. Eén bocht, waarop het alou de motto 'inhalen, vergeet het maar' van toepassing was. Maar Rossi spot met dat soort wetten. Met een onmogelijke passeerbewe ging sloeg hij toe. Nederlagen kunnen een coureur breken. Rossi niet. Hij wordt er al leen maar sterker van. Sli de resul taten er maar op na. Als Rossi één van zijn zeldzame fouten maakt, kun je er vergif op innemen dat hij de volgende race messcherp is en dan is de kans ook groot dat hij wint. Doohan en Rossi zijn supersterren zoals je die maar zelden in de ge schiedenis tegenkomt. Maar zon der goed materiaal hadden zij de sterke concurrenten nooit van zich afkunnen schudden. Supertuner Jeremy Burgess is de gemene deler van beide tijdperken. Een Maleisische vrouw loopt langs een levensgrote poster van Valentino Ros si, de coureur die voor de zevende keer wereldkampioen wordt. foto EPA Hij is het technisch brein achter de successen van Doohan en Rossi. Met dank aan de inmiddels 56-jari- ge Australiër was de Honda van Doohan het snelst en meest be trouwbaar. Niet voor niets wilde Rossi, toen hij in 2004 van Honda naar Yamaha overstapte, koste wat kost Jeremy Burgess meenemen. De Yamaha's van Lorenzo en Rossi zijn met dank aan de Australische Willie Wortel nu superieur ten op zichte van het al jaren sukkelende Honda. De reden die de anders zo schuwe Dani Pedrosa in september opgaf voor het verlengen van zijn con tract met Repsol Honda, spreekt boekdelen: „Omdat er bij Yamaha geen plaats meer vrij was." Pedro sa: „Yamaha is momenteel verre weg de beste motorfiets. Ik lever me voor weer een jaar over aan Honda's hoop dat ze de motor kun nen verbeteren." Wat zou Pedrosa graag in de schoe nen staan van Lorenzo. Natuurlijk is het geen toeval dat de beach boy uit Palma de Mallorca van de jonge lichting coureurs de grootste bedrei ging vormt voor Rossi. Bij Yamaha lift hij mee op het succes van een superieure machine. Hoewel hij qua talent een flink eind in de rich ting van Rossi komt. Hij heeft zijn teamgenoot dit jaar naar een onge kend niveau gepusht. Veelzeggend is een uitspraak die Burgess onlangs deed. „Valentino verbaast me steeds weer. Hij heeft al eens eerder met een sterke tegen stander te maken gehad, maar om dat die nu uit zijn eigen kamp komt, haalt hij dit niveau." van 11.00 tot 17 badmeubel incl. spiegel (100cm) 2 wastafelkranen inloopdouche (120cm) douchepaneel RVS Van €3901 vanaf 40m2 Sybaris 49x49cm van€6i,82 Nu voor €39,95 per m2 Bilder 60x60cm Van €65,39 4 pemz T E G E LTREND Openingstijden: Ma gesloten Di t/m Do 9.30 t/m 17.30 uur Vr 9.30 tot 21.00 uur Za 9.30 tot 17.00 uur ten I Di t/m Do 9.30 t/m .Van €595 *informeer naar de actie-voorwaarden Jy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72