sport 143 Snoek prijst gemoedelijkheid bij WIK Sjimmie Kort droomt van een stunt WIK'57 ONTMOET KOPLOPER In de vierde klasse B staat WIK'57 voor een zware opgave. De hekkensluiter om- moet de nog ongeslagen koploper SPS. toen Stavenisse met 5 2 werd bedwongen. Laatste keer 0-0 Paspoort Paspoort vrijdag 23 oktober 2009 SWB Vorig seizoen verraste WIK'57 op eigen veld met een 0-0-gelijkspel tegen SPS. Destijds kwam WIK'57 na vier wedstrijden op zeven punten. Het bleek de nega tieve ommekeer, want WIK'57 zette een vrije val in die nog altijd niet gestopt is. door Ron de Waal VLISSINGEN - Hoewel er sprake is van een enorm niveauverschil, wil Sjimmie Kort zich niet zonder slag of stoot neerleggen bij een neder laag van Zeeland Sport in het be kerduel van zondag met Vlissin- gen. De aanvoerder droomt stie kem zelfs van een stuntje. Normaal gezien wordt de ontmoe ting met Vlissingen het eindsta tion voor Zeeland Sport in de strijd om de districtsbeker. Toch staat aanvoerder Sjimmie Kort de wedstrijd van afgelopen seizoen te gen datzelfde Vlissingen nog hel der voor de geest. „Toen zorgden we toch bijna voor een stunt", ver telt hij. „We vlogen er pas na het nemen van strafschoppen uit." Of dit gegeven Zeeland Sport eni- Naam: Sjimmie Kort. Leeftijd: 20 jaar. Club: Zeeland Sport, waar hij de aanvoerdersband draagt. Positie: verdedigende middenvel der. Aantal doelpunten dit seizoen: 1 ge houvast biedt voor het duel van overmorgen durft Sjimmie Kort niet te zeggen. „Het verschil is zo groot, dat wij gewoon niets te ver liezen hebben. Van een forse ne derlaag zou niemand echt vreemd opkijken, maar zover willen we het echt niet laten komen. Zo'n wedstrijd is toch speciaal, waar door er bij de meesten van ons iets extra's losgemaakt wordt. Ie dereen wil zich toch zo goed mo gelijk verweren tegen dat sterren ensemble", verklaart de verdedi gende middenvelder. Met welke tactiek Zeeland Sport de wedstrijd tegen Vlissingen in zal gaan is vol gens Sjimmie Kort nog niet hele maal duidelijk. „Aan de ene kant wil iedereen gewoon lekker voet ballen, maar het lijkt me niet on verstandig als we ons wat behou dend opstellen. Een must zal in ie der geval zijn dat iedereen zeer scherp aan de wedstrijd begint." Uitgerekend aan scherpte ontbrak het de afgelopen competitiewed strijden regelmatig bij Zeeland Sport. Kort: „Ik denk dat het ge brek aan scherpte één van de grootste oorzaken is van de zeer wisselvallige competitiestart van ons. We begonnen na de degrada tie uit de vierde klasse al niet met al te hoge verwachtingen aan dit seizoen, omdat de groep veel mu taties heeft: ondergaan. De presta ties waren dan ook absoluut niet constant. Tegen IJzendijke en Ter hole bijvoorbeeld was het echt he lemaal niks, terwijl we van Sluis ineens weer met 8-2 wonnen. Maar gelukkig begint het steeds meer een team te worden." Binnen dat team ligt er voor Sjim mie Kort als aanvoerder een be langrijke taak. „Ondanks dat ik door mijn studie economie in Rot terdam maar eenmaal in de week kan trainen, wilde de trainer toch dat ik aanvoerder werd. Vanuit die functie probeer ik iedereen gemoti veerd te houden, het team te stu ren, en vooral de rust in de ploeg te bewaren." Na de matige competitiestart heeft Zeeland Sport zich wel al weer een plaatsje verworven in het lin kerrijtje, „En als het aan mij ligt moeten we zeker onze pijlen rich ten op een periodetitel", stelt Kort. „Ik wil in ieder geval weer terug naar die vierde klasse." Het zijn zorgen voor volgende week, want eerst wacht de bekerontmoeting met Vlissingen. „Daar zou ik wel heel erg graag van willen win nen." door Klaas Verspoor SCHAREND1JKE - Met 'nul uit zeven' kent Kasimier Snoek in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer nu niet bepaald een denderende start. Toch haast de trainer van WIK'57 zich te zeggen dat het in Kerkwer- ve bijna zo verloopt als vooraf door hem bedacht werd. „Bijna al les, behalve de punten dan", ver telt Snoek. De resultaten mogen in de vierde klasse B tot nu toe dan nog uitblij ven, dat gaat volgens de trainer niet ten koste van de ambiance. „De sfeer is goed en WIK is een ge moedelijke club. De trainingsop komst is super! Ik heb twee keer per week zestien tot achttien man, waarvan dertien of veertien spe lers van het eerste en een paar uit het tweede of de jeugd. Alles is lek ker eenvoudig. Iedereen wordt be handeld zoals hij is." De trainer kijkt met gemengde ge voelens terug op de eerste zeven duels, waarin hij soms de neiging had om als speler het veld in het stappen. „We hadden een punt of zes kunnen hebben. In de eerste wedstrijd tegen ZPR verloren we met 4-3, maar hadden we punten kunnen pakken. Tegen Smerdiek was het 1-0, maar hadden we op basis van de tweede helft ook een punt verdiend. Tegen FSV had er iets meer in gezeten, van Vrede rust hebben we onnodig verloren en zaterdag bij Waarde was hét 5-1. Als je dat leest, lijkt het alsof Kasimier Snoek, trainer van WIK'57, gaat in januari vier maanden op reis. „Maar ik probeer in elk geval via een belletje of internet wel contact te houden." foto Ronald den Dekker we zijn weggespeeld. Voor rust kwamen we terug tot 2-1. In de rust hadden we het gevoel dat er wat te halen viel, maar na een paar minuten werd het al 3-1." Snoek, die zelf op zondag in het tweede van Zierikzee voetbalt, is bij WIK'57 'niet-spelend lid'. „Maar ik had ook geen trainer/spe ler willen zijn hoor! Je kunt niet coachen als je zelf in het veld staat." Binnen zijn selectie werkt Snoek onder meer met vijf B-ju- nioren van zestien of zeventien jaar. „Tegen Waarde stonden er twee in de basis. Ze hebben wel potentie, maar ze pakken alles nog niet zo snel op. Verder is er nog wel jeugd bij WIK, er zit wel wat aan te komen, maar het duurt nog vier of vijf jaar. Voor volgend sei zoen moet er nog wat bij de selec tie komen." Dat heeft onder meer te maken met de wetenschap dat een aantal routiniers (Erik en Mau rice de Vlieger, Marco Ganzeman en Theo Wittenberg) heeft aange geven aan hun laatste seizoen in het eerste elftal bezig te zijn. Naast zijn onderneming met Naam: Kasimier Snoek. Leeftijd: 29 jaar. Woonplaats: Scharendijke. Clubs: ZSC'62 en Zierikzee als spe ler, ZSC'62, Zierikzee en WIK'57 als trainer. Hoogtepunt: „Als trainer het lijfs behoud vorig seizoen met het tweede elftal van Zierikzee. Als speler het kampioenschap bij ZSC onder Edwin Kriens in 2001." Dieptepunt: „Als speler de degra datie met ZSC van vorig seizoen. Toen heb ik besloten om terug te gaan naar Zierikzee." WIK'57 wacht Snoek binnenkort nog een andere expeditie. Begin ja nuari start hij een vier maanden durende reis die hem langs Viet nam, Maleisië, Australië en Nieuw-Zeeland voert. Zoals de za ken er nu voor staan is ex-trainer Patrick de Broekert Snoeks tijdelij ke vervanger. Snoek: „Ik probeer in elk geval via een belletje of inter net wel contact te houden." Voor hij zijn koffers pakt wacht Kasimier Snoek nog een aantal wedstrijden met WIK'57. Zaterdag komt koploper SPS naar sportpark De Vospit. Een kansloze missie? „Wij hebben niks te verliezen. Vo rig seizoen heeft WIK thuis nog gelijkgespeeld tegen SPS. Ik heb geen verwachtingen, maar je mag wel hopen dat je wat neer zet." Sjimmie Kort speelt zondag met Zeeland Sport tegen het vier klassen ho ger voetballende Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45