Alleen resultaat telt voor PSV Van der Wiel blijft in beeld bij Oranje Salarisverhoging voor Hoogerland bij Vacansoleil 44 en 45 EUROPA LEAGUE Ook tegen FC Kopenhagen komen Eindhovenaren niet verder dan 1-0 Zeeuwse sportagenda voor vrijdag, zaterdag en zondag Tip? sport@pzc.nl Valentino Rossi dicht bij zevende wererdtitel Hjalte Norregaard (links) van FC Kopenhagen voorkomt dat matchwinnaar Jonathan Reis kan koppen. foto Ermindo Armino/AP door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - In de meest sobere stijl heeft PSV zichzelf gisteravond een feestelijk uitzicht verschaft op Europese overwintering. Na de t-o-overwinning op FC Kopenha gen liggen alle concurrenten in groep K van de Europa League op ruime achterstand. Eén winstpar tij in de resterende drie wedstrij den is zeer waarschijnlijk voldoen de om ook in 2010 nog actief te zijn op internationaal niveau. De Europese wedstrijden leveren de toeschouwers dit seizoen wei nig waardevolle herinneringen op. Net als eerder tegen Cherno More Varna, Bnei Yehuda en CFR Cluj lichtte het scorebord maar één keer op. Al die wedstrijden eindig den iri 1-0. Trainer Fred Rutten noemde het duel van gisteren 'een typische Eu ropese wedstrijd'. „Het was een heel moeilijke avond voor ons. We hadden al voorspeld dat het niet sprankelend zou worden. Het re sultaat, de drie punten, was nu heel erg belangrijk." Rutten hoopt al weken op een gro tere opkomst van het publiek op midweekse dagen. De toeschou wers die ook gisteren hun geld op zak hielden, misten eigenlijk maar één aardig moment. Dat was het doelpunt van Jonathan Reis, hal verwege de tweede helft. De Brazi liaanse spits duwde op acrobati sche wijze een voorzet van Balazs Dzsudzsak in het dak van het doel. „Jonathan is een typische spits, die goed is in de kleine ruim te. De jongen ontwikkelt zich goed. Voor een stagiair doet hij het niet onaardig", zei Rutten over de speler die nog deel uitmaakt van de jeugdselectie. Reis had nog wat goed te maken. In de doodsaaie eerste helft kreeg hij een strafschop te nemen. Reis verdiende de penalty door goed te anticiperen op slordig balverlies van verdediger Mikael Antonsson. Op het steekpassje van Orlando Engelaar had de schuldbewuste Antonsson geen ander antwoord dan een tik tegen de kuiten van Reis. Net zoals in de uitwedstrijd tegen Sparta Praag eiste de jonge Brazili aan de bal op en hield aanvoerder Timmy Simons, de vaste straf schopnemer, zich afzijdig. Reis' penalty ging de mist in, omdat hij meer bezig was met het uit balans brengen van doelman Johan Wiland dan met het afleveren van een goede trap. PSV bleef gevangen door twijfels en weigerde vol overgave de aan val te kiezen. De witte Deense muur, die bestond uit vier verdedi gers en vier middenvelders, leek, daarom niet te breken. Rutten pro beerde met een dubbele wissel (Carlos Salcido en Ola Toivonen vervingen Timmy Simons en Ot- man Bakkal) na een uur voor een impuls te zorgen. Ibrahim Afellay werd de nieuwe aanvoerder, maar ook hij bezat weinig ideeën of kon die niet uitvoeren. Twee kansen kreeg PSV slechts en ze waren beide voor Reis. De eer ste, uit een voorzet van. Engelaar, eindigde op het lichaam van Wiland. De tweede in het net. In blessuretijd redde Andreas Isaks- son op een inzet van Cesar Santin. Eerder had de doelman ook al goed ingegrepen bij een schot van Jesper Grönkjaer, die aan een rode kaart ontsnapte na een klap in het gezicht van Stanislav Manolev. ZEIST - De 'twitteraffaire' rondom Gregory van der Wiel heeft geen gevolgen voor zijn plaats in het Ne derlands elftal. Dat liet bonds coach Bert van Marwijk gisteren weten in een videoboodschap op de website van de voetbalbond KNVB. Van der Wiel kwam begin deze maand in opspraak omdat hij in de nachtelijke uren op zijn twitter- pagina een foto had geplaatst van zijn bezoek aan een concert, ter wijl hij zich een dag eerder met een hersenschudding had afge meld voor de trip van Oranje naar Australië. Van Marwijk hoorde in Australië van het concertbezoek van de Aja- cied, die de voorgaande duels een basisplaats had in het Nederlands elftal. De bondscoach noemde de actie van Van der Wiel 'raar' en kondigde een gesprek met de ver dediger aan. Van der Wiel, die met een stopte met twitteren, gaf vo rige week op de website van Ajax aan enorm geschrokken te zijn van de ophef die zijn twitter- bericht met zich mee heeft ge bracht. De bondscoach heeft inmiddels te lefonisch met Van der Wiel gespro ken. Er volgt nog een tweede ge sprek 'onder vier ogen'. „Er was wel degelijk wat aan de hand met hem, maar zijn concertbezoek on verstandig", aldus Van Marwijk, die ook aangaf dat de Ajacied zich niet druk hoeft te maken over zijn plek in Oranje. ETTEN-LEUR - Wielerploeg Vacan soleil heeft de prestaties van John ny Hoogerland uit Yerseke in het afgelopen seizoen beloond met sa larisverhoging. Dat heeft manager Daan Luijkx gisteren bekendge maakt. De 26-jarige Hoogerland was eer der dit jaar contractverlenging overeengekomen waarin bonus sen waren opgenomen voor het geval hij Nederlands kampioen zou worden of ritwinnaar in de Ronde van Spanje. Die beide doelen haalde de wiel renner in zijn eerste profjaar niet, maar hij reed een meer dan opval lende Vuelta (twaalfde plaats) en een sterk wereldkampioenschap in Mendrisio (veertiende plek). In de Ronde van Lombardije verraste hij afgelopen zondag nog een keer door als vijfde te finishen. Onder handelingen hebben er deze week toe geleid dat het contract van Hoogerland, die is genomineerd voor de titel 'Wielrenner van het jaar' wordt aangepast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43