zeeland 29 vleugels volgend jaar uit Smeekschrift naar Den Haag om dorpsschool Goes schept bos in ruil voor groei campings 2,99 RECLAME vrijdag en zaterdag: Appelflappen 4 voor Winterkleding op beurs in dorpshuis Film Ben X vertelt verhaal jonge autist www.pzc.nl vrijdag 23 oktober 2009 SWB -N Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel.(0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER dertuin de moeite waard. Zo zijn er volgende week, in de herfstva kantie, allerlei activiteiten voor kin deren en wordt er een Bourgon disch najaarsarrangement aangebo- den.Bezoekers ontvangen bij aan koop van vier entreebewijzen een waardecoupon die vanaf 1 april kan worden ingeleverd voor een gratis entreebewijs voor Tropical Zoo. www.vlindertuindeberkenhof.nl Peuterspeelzaal Het Arendsnest houdt morgen een kinderkleding- beurs in het dorpshuis in 's-Heer Arendskerke. Ook aanverwante waar wordt aangeboden. Wie nog kleding heeft, kan die inleveren, maar dan wel uitsluitend winter kleding. Dat kan vanavond bij )an- nie Verwei: 0113-561802. De beurs is morgen open tussen 10 en 11.30 uur. Onverkochte en niet opgehaal de kleding gaat naar een goed doel. Jeroen (rechts) en Johan Antes van Vlindertuin Berkenhof, straks Berkenhofs Tropical Zoo. foto's Willem Mieras 's-HEER ABTSKERKE In de kerk van 's-Heer Abtskerke is vanavond de film Ben X te zien, een aangrijpend verhaal over een autistische jongen. Entreeprijs is zes euro en belangstellenden zijn vanaf 19.30 welkom. De film begint om 20.00 uur. 's-HEER ARENDSKERKE door Claudia Sondervan ELLEWOUTSDIJK - „Ik wil zeker we ten dat we er al het mogelijke aan hebben gedaan", zegt de Borselse wethouder Jan Zandee over de aangekondigde sluiting van de dorpsschool in Ellewoutsdijk. Gis teren besloot hij met de dorpsraad om elk een petitie te sturen aan de staatssecretaris van Onderwijs, Marja van Bijsterveldt. Zandee vraagt de secretaris om coulance voor Borsele en uitstel van sluiting voor de Ellewoutsdijk- se school. Het verzoek is om de openbare school te blijven finan cieren tot de wetswijziging, die de minimale aantallen kinderen op scholen regelt, van kracht is. „Het is uitstel, geen oplossing, maar het is in elk geval iets." Zandee had gis teren overleg met de werkgroep van de dorpsraad. De school telde op 1 oktober 21 kinderen, twee te weinig voor de huidige financie ringsregeling van het ministerie. De redding voor de eveneens be dreigde school De Berenburcht in Baarland, fusie met de De Schakel in Oudelande, is ook geen werkba re aanpak voor de Ellewoutsdijkse school: dat is al een nevenvestiging van De Linden in 's-Gravenpolder, net als de scholen in Nisse en 's-Heer Abtskerke. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes wil de uitbreiding van twee campings in Oud-Sabbinge en Wolphaartsdijk compenseren met uitbreiding van het Poelbos bij Goes-Zuid én de aanleg van een nieuw dorpsbos bij Oud-Sabbinge. In de toekomst dient bij het Poel- bos nog wat meer groen te komen in ruil voor de groei van recreatie- bedrijven bij Wolphaartsdijk. Dat wordt bekeken bij de plannen voor het nieuwe bedrijventerrein Poel V, waar ook groencompensa- tie vereist zal zijn. Poel V is ge pland tussen de snelweg A58 en het huidige, oostelijke deel van het Poelbos. In Oud-Sabbinge, zo heeft het college van B en W beslo ten, moet het bestaande dorpsbos (2,5 hectare) wijken voor uitbrei ding van camping De Haas. Dat wil de gemeente goedmaken met een nieuw, 3,6 hectare groot bos aan de noordwestzijde van het dorp. Dit nieuwe stuk groen wordt tevens een deel van het wis selgeld voor uitbreiding van cam ping 't Veerse Meer in Wolphaarts dijk. Daarnaast zal de gemeente het Poelbos aan de noordkant met 1,5 hectare uitbreiden. Later moet Goes nog eens 1,7 hectare groen compenseren. MEEST GELEZEN 1. Huishoudens laten geld liggen 2. Duitsers waren niet zo aardig 3. Bewoners naar Raad van State SKOOLZONE Kijk voor een video over de nieuwe Skoolzone in Heinkenszand op www.pzc.nl/bevelanden STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31