zeeland 127 'Bedrijven ook bereikbaar zonder Hogeweg' TUIN Weg van Veere naar Middelburg dicht voor werk Méér nieuws over de Mexicaanse griep vintl je op allesoverdegriep.nl Eerherstel voor Dokje van Perry mooist aangelegde VAN ZEELAND www.verstratenenwalhout.nl Zes aanhoudingen voor bezit softdrugs VW kan zich niet vinden in kritiek Buren praten mee over Kop Noordstraat vodafone Profiteer alleen dit weekend van nog meer voordeel De eerste 9 maanden 50% korting mm mm m m hm m wm vrijdag 23 oktober 2009 SWB door Carla van de Merbel DOMBURG - De fractie van de SGP/CU in de Veerse gemeente raad vindt dat het college van burg meester en wethouders moet ijve ren voor een betere ontsluiting van het bedrijventerrein aan de Oude Zandweg in Westkapelle als straks een deel van de nabijgele gen Hogeweg wordt afgesloten. Fractievoorzitter René de Visser van de SGP/CU zei gisteravond tij dens de vergadering van de ge meenteraad dat niet alle andere wegen bestand zijn tegen zwaar verkeer en dat er een 'degelijke ont sluiting' moet komen. Volgens verantwoordelijk wethou der Jan Bostelaar is er echter niets mis met de bereikbaarheid van het bedrijventerrein. Er gaan nog ge noeg andere wegen naar het ter rein en verkeer van en naar Dom burg dat nu nog gebruikt maakt van de Hogeweg, hoeft straks maar zestig meter om te rijden, al dus Bostelaar. Waterschap Zeeuwse Eilanden wil, op verzoek van de provincie, een deel van de Hogeweg afsluiten omdat die nu dwars door het nieu we natuurgebied Westkapelle- Vroon loopt. Het gaat om het ge deelte tussen de Schelpweg en de Oude Zandweg. Volgens Bostelaar was het eerder nog de bedoeling het betreffende deel van de Hoge weg helemaal weg te halen. „Dat vonden we een stap te ver. We hebben ervoor gepleit de weg open te houden voor voetgangers, fietsers, paarden en invaliden." In Westkapelle is veel kritiek op het voornemen een stuk van de Hogeweg af te sluiten voor gemo toriseerd verkeer. De dorpsraad Westkapelle en de ondernemers vereniging hebben het dorp opge roepen bezwaarschriften tegen af sluiting in te dienen. Van de 1300 huishoudens hebben er 646 dat ge daan. „Daarmee kan gezegd wor den dat de Wasschappelse bevol king tegen afsluiting van de Hoge weg is", concludeert de dorpsraad. Bostelaar (zelf woonachtig in Westkapelle) toonde zich gister avond na aansporingen van CDA en WD bereid nog eens met de dorpsraad en de ondernemersvere niging te gaan praten om de plan nen uit te leggen. Nog tot en met 26 oktober kun nen bezwaren tegen afsluiting van het deel van de Hogeweg worden ingediend bij het waterschap. Plan is om al dit najaar de weg af te slui ten. Hulpdiensten mogen dan ge bruik gaan maken van de Vroon- wegeling, het fietspad onderlangs de zeedijk. VEERE - Het fietspad tussen Veere en Middelburg langs de Veerseweg (N663) wordt volgende week afge sloten voor onderhoudswerk. De hoofdrijbaan voor autoverkeer wordt daarvoor afgesloten. Het fietspad is toe aan een nieuwe asfaltlaag. Ook de tegels op sommi ge stukken worden vervangen. Om het werk mogelijk te maken, moet de hoofdrijbaan worden afge sloten. Fietsers moeten namelijk over één rijstrook van de hoofdrij baan rijden. De andere rijstrook wordt gebruikt door werkverkeer. Huizen en bedrijven langs de Veer seweg blijven zo veel mogelijk be reikbaar. Overige auto's worden omgeleid via Serooskerke. VUSSINGEN - En weer is iets beter zichtbaar hoe bak, maar uiteindelijk zal er water staan, zoals in terrein in Vlissingen. Rond het dokje worden hui- het oude Dokje van Perry in ere wordt hersteld, de tijd dat er schepen lagen. zen gebouwd. De restauratie wordt mede betaald Nieuw geslagen damwanden geven de omtrek De restauratie van het dokje behoort tot de eer- met een half miljoen Europese subsidie, van het dokje weer. Nu is het nog een flinke zand- ste fase van de herontwikkeling van het Schelde- foto Peter Buteijn HULST In Hulst zijn zes aanhoudingen ver richt vanwege het bezit van soft drugs. Vijf van de zes arrestaties hebben vrijdag al plaatsgevonden. De politie maakte dit pas gisteren bekend, nadat 's ochtends een 44-jarige man uit Hulst thuis was aangehouden. De arrestaties volgen op een onder zoek door de politie Zeeland en de Belgische politie dat al in mei is be gonnen. Vrijdag is een aanzienlijk- te hoeveelheid softdrugs aangetrof fen en is ook administratie in be slag genomen. Bij de Hulstenaar is gisteren een kleine partij softdrugs gevonden. TERNEUZEN De VW Zeeuws-Vlaanderen kan zich niet vinden in het negatieve beeld van het kantoor in Terneu- zen. Bureau Store Support onder zocht 14 VW-kantoren; Terneuzen scoorde met een 3,5 het laagst. Er wordt volgens het onderzoek niet gegroet, e-mails zitten vol spelfou ten en medewerkers reageren mat. Store Support baseert de conclu sies op één bezoek. „Het is een mo mentopname en dus zeker niet res- presentatief", zegt WV-directeur Nienke van der Ploeg. „Wij zijn juist heel goed bezig, denken we." TERNEUZEN Bewoners van de binnenstad in Terneuzen praten mee over de in vulling van de Kop van de Noord straat. De projectpartners hebben hen uitgenodigd voor een 'mee- denksessie' op dinsdag 3 novem ber. Een kleine maand geleden dacht ook de gemeenteraad al mee. Raadsleden mochten kritische kanttekeningen plaatsen bij het ontwerpplan. De bewoners wor den tijdens de bijeenkomst uitge breid geïnformeerd over de invul oefening en kunnen reageren. power to you «r, ie 2-iarlg abonnement Kom snel naar de Vodafone winkel of naar vodafone.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29