meningen 117 ■frl City Store verruimt horizon brieven Sluis AOW 5 AOW 6 DSB 4 Renesse Fietsennetwerk Westerschelde 109 vrijdag 23 oktober 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Dit gaat over Sluis: Omdat ik deze gemeente hou aan afspraken die zwart- op- wit in het startdocu ment staan- art. 33 - dat zowel de St. Baaf als het stadhuis bewaard blijven voor deze stad Aardenburg ben ik een 'lastige' inwoner. Maxi maal 2 maanden zijn er toeristen: moet dat de doorslag geven voor miljarden kostende veranderin gen? Inwoners willen het stadhuis bewaren voor museum, loket, bibliotheek/archief enzovoort. Geen verkoop van het stadhuis vanwege een failliet gemeentebe stuur. Steeds weer stoot het ge meentebestuur zich aan dezelfde steen. Heel dure projecten, dus pro jectontwikkelaars en als het niet haalbaar is een sterfhuisconstruc tie. Luister toch naar de bevolking die masaal aanwezig was op 14 ok tober om het stadhuis te bewaren en respectvol om te gaan met de St Baafskerk die nog steeds diensten verzorgd. Een toegangsbewijs voor kerk en museum en parkeer achter het stadhuis is beter en efficiënter. We zitten niet te wachten op ap partementen: vanwege de krimp van de bevolking is er al genoeg leegstand. Beatrix Meindersma Martktstraat 7, Aardenburg In mei van dit jaar werd Neder land, door president Obama, in één adem met Bermuda, als belas tingparadijs genoemd en onder druk van ons ministerie van Finan ciën kwam hij daarop terug, (krant 19/10). Den Haag loopt 16 miljard euro aan vennootschapsbelasting mis; eigenlijk 'slechts' 14 miljard, want de brievenbusmaatschappij en leveren 2 miljard op. Dit ge beurt overigens al jaren, al waren de bedragen nog nooit zo hoog. Zonder de uitzending van Zembla zou dit bij het merendeel van de Nederlandse bevolking nooit be kend zijn geworden. Nu dit wel zo is, wordt de verhoging van de AOW leeftijd extra pijnlijk, want waarom bezuinigen, als de miljar den voor het oprapen liggen? Een met geld smijtende kroonprins, een zinloze oorlog in Afghanistan, de Nederlandse Bank, die steken laat vallen; waar moeten we als Ne derlander trots op zijn mevrouw Verdonk? Ik derde op Johnny Hoo- gerland en de zilveren Zondeland bijvoorbeeld. John Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Het is wel duidelijk dat de heer Wientjes niet weet waarover hij spreekt. Zware beroepen van nu "van een heel andere orde"? Ik zie dat toch heel anders en met mij ve le van het "gewone" werkvolk. Dag in dag uit op je knieën straatstenen in de grond tikken nadat je eerst de halve dag krom staat om ze neer te leggen, 8 uur per dag aan een lopende band staan in vocht en kou en vaak veel lawaai, men sen van de bouwwereld die altijd op de tocht staan, vaak zwaar moe ten tillen met de nodige herrie aan hun hoofd en soms in de meest vreemde houding hun werk moe ten doen. De zorgwerkers die gees telijk en lichamelijk zeer waar werk doen eet, eet... Kortom, ik vraag me af; heeft deze heer Wien tjes ooit zelf met z'n handen (en voeten) gewerkt of is hij misschien stekeblind? Is hij ooit avond aan avond doodmoe en door koud thuis gekomen? Dus hoezo; "van een andere orde"? Er is maatschap pelijk een sociaal niks veranderd; jan met de korte achternaam blijft gewoon betalen voor graaien van elite. Geen gerechtigheid onder het juk van werkgever. Margo vd Oever Dorpsstraat 6a, Kattendijke Ome Dirk intrigeert me mateloos. In de afgelopen week kwamen steeds meer megalomane Ceauses- cu-achtige stunten en projecten aan het licht. Tijdens Pauw en Wit- teman, die volledig aan deze hoofd gast was gewijd, kreeg ik de in druk, dat we hier wel eens te ma ken konden hebben met een zeer pathologische leugenaar. Zoals de vermoedens van de hoofdredac teur van Quote naar de bestem ming van een slordige 9 miljoen onduidelijk waren, zo durfde An toinette Hertsenberg op een vraag van een interviewer of zij DS als een - populair gezegd - leugenaar zag, positief te beantwoorden, op basis van aantoonbare feiten. Via Google heb ik een profielschets van een psychopaat opgevraagd, en naar mijn bescheiden inschat ting voldeed hij inderdaad aan min stens 8 van de 20 criteria, nl. Glad de prater, oppervlakkige charme, narcisme, pathologisch liegen, ge brek aan schuldgevoel, geen verant woordelijkheid voor eigen gedrag, gebrek aan empathie, ontbreken van emotionele diepgang, prikkel- honger, ontbreken van realistische doelen op lange termijn. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Renesse heeft een nieuw publiek nodig!? De uitspraken van Van Leeuwen, projectontwikkelaar en nieuwe eigenaar van camping Bo na Fide, in de krant van 17 oktober getuigen van een volledig gebrek aan kennis van en respect voor de huidige recreant van camping Bo na Fide. Het is Van Leeuwen slechts om één ding te doen, snel veel geld verdienen. De huidige re creanten of het nieuwe publiek 'waar Renesse van gaat profiteren', zijn slechts een middel om dat doel te bereiken. Dat de gemeente Schouwen-Duiveland bij monde van wethouder Verseput verkon digt dat het ontstane conflict naar aanleiding van de herstructure ringsplannen van Van Leeuwen 'een zaak is van de projectontwik kelaar en de recreanten' geeft te denken. Wie gaat hier over de ver gunningen? Het zal mij niet verba zen, als we binnenkort lezen, dat Schouwen-Duiveland instemt met de plannen van Van Leeuwen, zo dat deze de grote schoonmaak kan starten. Welke camping volgt? A. Voogd, recreant camp. Bona Fide Patrijzenlaan 48, Renesse Deze week las ik over de regionale fietsnetwerken (knooppunten). Lijkt me erg simpel. Overal in den lande en ook zelfs in België staan er op de diverse kruisingen grote overzichtsborden die een (deels) hele provincie bestrijken. Zo kun je bijvoorbeeld een hele dagtocht inplannen. In Zeeland echter zie je op de kruising een heel klein bord je waarop enkele wegen zijn aange geven. Hier kun je natuurlijk helemaal niets mee. Ja, je kunt overzichts kaarten kopen. In heel Nederland ongeveer 6 euro voor een hele re gio. In Zeeland echter moet je voor elke regio (Walcheren, Schouwen, etc.) afzonderlijk een kaart kopen. Een dure aangelegenheid. Mijn cre do: Zorg voor grote borden zoals el ders en laat de 'Ons bin zuunig' mentaliteit varen zodat de (fiets)toerist zich welkom en niet uitgemolken voelt in Zeeland. F Steijaert Buitenhovelaan 203, Middelburg Gedupeerde Staten willen de ge moederen in Zeeland met betrek king tot de ontpolderingsproblema- tiek tot bedaren brengen. Een mooi streven, maar hoe oprecht zijn hun bedoelingen? Door leu genachtig te beweren (gedeputeer de Wiersma), dat er voor het plan Perkpolder een groot draagvlak be staat? Door niet uit te sluiten, dat er nog eens 3000 ha zal worden in gepolderd? Het wordt tijd, dat GS, de milieuclubs, GroenLinks en de PvdA eens uitleggen, waarom het omzagen van 6000 bomen in de Hedwigepolder 'natuurcompensa tie' wordt genoemd, waarom ver nietiging van vruchtbare land bouwgrond verantwoord is, terwijl de Verenigde Naties waarschuwen voor een grote hongersnood. Waarom men ook hardnekkig zwijgt over de 150000 ha, die, vol gens het Dossier Ecologische Hoofdstructuur van het ministerie van LNV, voor 2018 in Nederland aan de landbouw zal worden ont trokken. We worden bedonderd waar we bijzitten. En dan vragen de politici zich af, waarom ze niet meer ge loofd worden. C.M.Jansen Bakkersboogerd 14, Wemeldinge Advertentie City Store, sinds twee jaar gevestigd aan de Voltaweg in Middelburg (Industrieterrein Arnestein), heeft onlangs haar opslagcapaciteit uitgebreid tot in totaal 166 units, die (vanaf 6 kuub) in tien verschillende afmetingen beschikbaar zijn. lijke opslagruimte nodig hebben omdat hun nieuwe woning nog niet is opgeleverd, of bij seizoensgebon den artikelen zoals ski's, tuinmeubilair, en dergelijke. City Store verleent haar diensten aan bedrijven bij voorbeeld in het kader van opslag van archief, als extra magazijn voor winkels, bouwbedrijven, verte genwoordigers, het opslaan van seizoensgebonden spullen zoals terras en meubilair, etcetera. City Store Voltaweg 27 Middelburg Tel: 0118-613713 info@city-store.nl www.city-store.nl Gerard Bouwense Verhuizingen is al ruim 40 jaar een begrip in het Zeeuwse. Vanwege de toenemende vraag naar eigen opslagruimte voor particulieren, bedrijven en instellingen is City Store in het leven geroepen. Gerard Bouwense. Met de recentelijk gerealiseerde uitbreiding van de locatie is het aantal vierkante meters vloeroppervlakte meer dan verdubbeld (van 600 tot 1350 vierkante meter) ten opzichte van de oude vestiging aan de Elektraweg. City Store verleent een service waarbij particulieren, bedrijven of organisaties voor korte of lange termijn een opslagruimte kunnen huren. Dankzij een persoonlijke code en een eigen sleutel heeft elke huurder de volledige controle over zijn of haar opslag ruimte. City Store voorziet in een prima prijskwaliteit verhou ding. Bovendien loopt er momenteel een actie waarbij men een extra tien procent korting tegemoet kan zien. Met de auto of vrachtwagen kan de klant tot aan de opslagruimtes rijden. De volledig afgesloten opslagunits hebben een eigen slot waar alleen de klant de sleutel van heeft. Er is geen opzegtermijn. „De uitbreiding is een gevolg van het succes en de toegenomen vraag van de klant. De kracht van deze formule is dat de klant altijd (zonder te melden) zeven dagen per week (van 06.00 tot 23.00 uur) de volledige controle over zijn spul len heeft", aldus Rob Bouwense van City Store. Zijn bedrijf is bijvoorbeeld zeer geschikt voor particulieren die tijde-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17