economie 115 'Zuinige' bank nekt spaarder Mededelingen van het waterschap Papierproducent Stora Enso presteert beter dan verwacht Nestlé heeft meer producten verkocht Daimler investeert miljarden in fabrieken Een gloednieuwe Ford Focus? OAutoTrack.nl Verder herstel verkoop nieuwbouwwoningen Resultaat Ericsson valt tegen Dow Chemical ziet winst flink stijgen RENTE Vergoeding niet hoger dan 2 procent Britse postverkeer ligt plat LONDEN - Het postverkeer in Groot-Brittannië is giste ren ernstig ontwricht geraakt door een staking. Bij Royal Mail, het nationale postbedrijf, hebben tienduizen den werknemers het werk neergelegd uit onvrede over de wijze waarop het bedrijf zich klaar wil maken voor een gedeeltelijke privatisering. Naar verwachting zullen tot en met vandaag zo'n 120.000 werknemers staken. Gisteren begon het met de chauffeurs van Royal Mail en de medewerkers in de postcentra. Vandaag zullen postbezorgers niet langs de huizen gaan. Vakbonden stellen dat Royal Mail en de overheid na wekenlange on derhandelingen een akkoord om zeep hebben gehol pen. Ze waarschuwden gisteren dat er mogelijk nog meer nationale stakingen van de postmedewerkers vol gen. Royal Mail stelde dat de stakers het risico vergro ten dat klanten weglopen. Het postbedrijf heeft het al moeilijk door de toegenomen concurrentie en de terug loop van postverzendingen. foto Lee Sanders/EPA Algemene vergadering en commissies De algemene vergadering vindt plaats op maandag 16 november 2009 in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. De vergadering vangt aan om 19.30 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening. 2. Vaststellen van de agenda. 3. Vaststellen van de ontwerp-notulen van de vergadering van de algemene vergadering van 6 oktober 2009. 4. Ingekomen stukken en mededelingen: - overzicht aan- en verkopen van de periode 25 juni tot en met 29 september 2009; - Reglement van Orde voor het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden op grond van artikel 42 lid 2 van de Waterschapswet en artikel 14 van het Reglement voor het waterschap Zeeuwse Eilanden. 5. A. Voorstel tot instemming met de ontwerp-begroting 2010 en 1e ontwerp-wijziging begroting 2009 gemeenschap pelijke regeling Muskusrattenbestrijding Zeeuwse waterschappen. B. Voorstel tot instemming met de concept-begroting 2010 gemeenschappelijke regeling Peilingen en Landmeet kundige werkzaamheden Zeeuwse waterschappen. C. Voorstel tot vaststelling van de Programmabegroting 2010. 6. Voorstel tot vaststelling van de Verordening verontreinigings heffing 2010 en wijziging van de Verordening zuiverings heffing 2009 en wijziging van de Verordening op de watersysteemheffing 2009. 7. Voorstel met betrekking wijze van financieren aankoop van zeedijken. 8. Voorstel tot instemming met het dashboard bestuur van 1 september 2009. 10. Rondvraag 11. Sluiting Voorafgaand aan de vergadering zijn er openbare bijeenkomsten van functionele commissies. Bij deze vergaderingen heeft u de gelegenheid direct na opening van de vergadering uw mening over een punt op de agenda uiteen te zetten. Hieronder vincft u een overzicht van deze commissievergaderingen. Algemeen Bestuurlijke Zaken: dinsdag 3 november 2009 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. Economische Zaken: dinsdag 3 november 2009 om 20.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. Waterkeringen en Wegen: woensdag 4 november 2009 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. De vergaderbundel ligt vanaf 19 oktober 2009 ter inzage op het hoofdkantoor te Middelburg. Ook in de bibliotheken te Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inzien. Tevens zijn agenda en bijbehorende stukken vanaf 26 oktober in te zien via de website: www.wze.nl Het ontwerp van de programmabegroting 2010 ligt ter inzage Vanaf vandaag gedurende veertien dagen ligt het ontwerp van de programmabegroting voor het dienstjaar 2010 ter inzage. De behandeling van dit document zal plaatsvinden in de bijeenkomst van de algemene vergadering op 16 november 2009. Bezwaren tegen dit ontwerp kunt u schriftelijk indienen bij de algemene vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. U kunt het ontwerp inzien bij de receptie van het hoofd kantoor in Middelburg, Kanaalweg 1, elke werkdag tussen 8.00 en 17.00 uur. De programmabegroting is ook in te zien via de website www.wze.nl Soms onzichtbaar, ?f Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl DEN HAAG - Met de 'ouwe sok' weet de spaarder waar hij aan toe is: die levert niets op. Maar sparen bij de bank is momenteel ook geen vetpot. Tussen t juli en 21 ok tober dit jaar daalde de spaarrente in ons land gemiddeld met 0,6 pro cent. Bij steeds meer banken staat de variabele rentevergoeding nu op twee procent of nog lager. Uit onderzoek dat Spaarrente.nl gisteren bekendmaakte, blijkt dat op dit moment niet minder dan zestien van de dertig onderzochte banken deze magere basisrente hanteert. Eind juni waren dat er nog dertien. De twijfelachtige eer van 'zuinig ste banken' is weggelegd voor ABN Amro en Friesland Bank. Zo wel de Groeigemakrekening van ABN Amro als de Profijtplusreke- ning van Friesland Bank biedt slechts een rente tussen 0,5 en 1,5 procent. Ook de Kwartaalextrareke- ning van ING Bank kent slechts een schamele rente tussen 1 en 1,75 procent en de zogeheten Rende mentrekening van Rabobank biedt niet meer dan een rente tus sen 1 en 1,8 procent. De hoogste basistarieven zijn te vinden bij de kleinere spelers op de spaarmarkt als Aegon (3,1 pro cent), MoneYou (3 procent) en Ohra (2,9 procent). HELSINKI - De Finse papier- en kar tonproducent Stora Enso heeft gis teren betere derdekwartaalcijfers gepubliceerd dan verwacht dank zij kostenbesparingen. De vooruit zichten blijven echter weinig hoop gevend. De winst van Stora Enso steeg in het derde kwartaal naar 131,5 miljoen euro. In dezelfde pe riode in 2008 ging het nog om een winst van 125,5 miljoen euro. Door de economische crisis daalde de vraag naar papier. Eerder kon digde Stora Enso aan dat duizen den banen werden geschrapt en dat fabrieken moeten sluiten. VENEY Voedingsconcern Nestlé heeft meer producten verkocht in het af gelopen kwartaal dan in dezelfde periode vorig jaar. De groei be droeg 3,8 procent. De groei komt overeen met de verwachtingen in de markt, 's Werelds grootste voe dingsmiddelenfabrikant Nestlé fa briceert onder meer Nescafé-kofïie en Maggi-soepen. STUTTGART Het Duitse autoconcern Daimler gaat dit jaar en volgend jaar 3 mil jard euro in zijn fabrieken in Duits land investeren om het aanbod van compacte modellen uit te breiden. Het moederconcern van Merce des-Benz en Smart begint eind dit jaar in de fabriek in Rastatt de pro ductie van elektrisch aangedreven auto's van de A-klasse. Vergelijk alle uitvoeringen! VOORBURG De verkoop van nieuwbouwwonin gen is in het derde kwartaal verder gestegen in vergelijking met de voorgaande kwartalen. In totaal werden er 5000 nieuwe woningen verkocht, 25 procent meer dan in het tweede kwartaal. De cijfers komen van Neprom, de branchevereniging van projectont wikkelaars. STOCKHOLM Ericsson heeft in het derde kwar taal last gehad van een tegenvallen de vraag naar telecomapparatuur. De operationele winst kwam uit °P 5,5 miljard Zweedse kroon, ter wijl analisten hadden gerekend op 5,8 miljard winst. De Zweedse toe leverancier aan de telecomsector maakte gisteren bekend de kosten reducties te zullen opvoeren. MIDLAND De Amerikaanse chemiegigant Dow Chemical is over het derde kwartaal op een nettowinst uitge komen van 711 miljoen dollar tegen 428 miljoen dollar een jaar eerder. De hogere winst is vooral te dan ken aan kostenbesparingen en ho gere prijzen. De omzet daalde ech ter met 22 procent vergeleken met een jaar eerder tot 12,5 miljard dol lar. Door de recessie is de vraag naar chemische producten sterk af genomen. Dow heeft kosten be spaard door 5000 banen te schrap pen en fabrieken stil te leggen. vrijdag 23 oktober 2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15