Volksmuziek is levende muziek c een huis van i een kast! cultuur I ii 'Langs binnenpaden' van de taal geduldig wachten naast het woord OKTOBER SAUNA MAAND! OPEN DEUR DAGEN: zaterdag 24 en zondag 25 oktober ZONDAG GEOPEND 3 CONCERT The Two Duos doorbreken grenzen in de folk agenda a.s. Janwan t>undert slim en op maat, van appartementen tot kasten van huizen. baS+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl vrijdag 23 oktober 2009 Meer agendanieuws op de website van deze krant. Twee duo's uit de folkmu ziek hebben elkaar gevon den en treden nu samen op onder de werktitel The Two Duos. Zondag spelen ze in Vlissingen. door Marius Roeting Het Arsenaaltheater is een begrip in de Ameri kaans-Ierse folkscene door het succes dat de groep Cara daar heeft. De dvd die de formatie twee jaar geleden op nam in het Vlissingse theater is er een hebbeding. Twee leden van Ca ra, Jürgen Treyz (gitaar, bouzouki, dobro) en Gudrun Walther (zang, viool, trekzak), keren zondagmid dag terug in hun geliefde concert zaal. Ditmaal samen met Claire Mann (viool, fluiten, whistles, zang) en Aaron Jones (zang, bou zouki, gitaar). De eerste ontmoeting tussen de twee duo's vond plaats tijdens ses sies na afloop van concerten op fes tivals. Het samen musiceren beviel zo goed dat Jones en Mann enkele dagen bij Walther en Treyz verble ven in een pauze tijdens een tour nee door het oosten van Duits land. Daar besloten ze om als vier tal het podium op te gaan. „Aan vankelijk letterlijk in concert als twee aparte duo's, maar het geza menlijke deel werd steeds groter", vertelt Aaron Jones. „Bij de set van Treyz en Walther stonden wij tus sen de coulissen. Terwijl zij speel den schoten er allerlei ideeën over bewerkingen door ons hoofd en stonden we spontaan mee te zin gen. Zij hadden dat bij ons. Vervol gens zijn we die nummers gaan uitwerken. Weer later zijn we spe cifieke composities voor het vier tal gaan uitzoeken." The Two Duos, met (vlnr) Gudrun Walther, Jürgen Treyz, Claire Mann en Aaron Jones, treden zondag op in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Het repertoire is een frisse mix van Keltische tunes, Angelsaksi sche songs, eigentijdse composi ties van onder anderen Richard Thompson en Sandy Denny en Duitse liederen en dansen. „Het storende en kennelijk onuitwisba re vooroordeel is dat Duitse volks muziek louter hoempapa in leder- hosen is. Integendeel. Er zijn zo veel mooie liederen die vaak nog nooit opgenomen zijn. Treyz en Walther zijn daarnaast met Ierse muziek opgegroeid en hebben zich daarin meer dan bekwaamd. Wij willen die twee achtergron den compromisloos benaderen. Met The TWo Duos willen we cul turele barrières slechten. Niet weer een zoveelste groep zijn die Ierse muziek op de bekende wijze speelt. We staan open voor een ontwikkeling waarin stijlen samen gaan. Volksmuziek is levende mu ziek. Die is aanvankelijk nooit op geschreven, maar ging van oor tot oor, met als gevolg dat er telkens veranderingen en variaties ontston den. We moeten niet bang zijn voor aanpassingen." The TWo Duos is niet echt een pak kende groepsnaam en kan verwar ring oproepen, geeft Jones toe. Zo lang nog geen betere gevonden is, treedt het viertal onder deze naam op. De titel van de onlangs versche nen cd Until the cows come home vraagt eveneens om een uitleg. „Het betekent zoiets als tot in de vroege uurtjes. Dat is precies wat er gebeurde bij onze sessies." The Two Duos, zondag 25 oktober in Arsenaaltheater, Vlissingen. Aanvang: 15.00 uur. door AM Pankow Thom Schrijer MIDDELBURG - 'Langs binnenpa den' is de titel van de nieuwe poë ziebundel van Thom Schrijer, die hij vanmiddag om 16.00 uur pre senteert in de Drukkerij in Middel burg. Die titel zegt veel over voor keur en werkwijze van deze dich ter uit Zierikzee. Schrijer manifes teert zich als creatieve componist van woorden. Zijn doel is zowel beelden op te roepen als muzikali teit te laten weerklinken. Dat vergt vaak een zoektocht. 'Dichten is wachten naast het woord', luidt een citaat van Erwin Mortier, waar Schrijer zijn bundel mee opent. „Ik kan zelf soms dagen wachten tot ik het exacte woord gevonden heb", zegt de dichter. Het liefst creëert hij dubbele bete kenissen en een eigen beeldende taal. Een zinsnede als 'zeekraal taal in onderrokkenrood' in het ge dicht september biedt daar een mooi voorbeeld van. Zijn gedichten geven blijk van de kunst met speelsheid en invoe lingsvermogen te observeren en in dividuele emoties universeel te ma ken. Ordening, kleuren en cadans bieden verdere kenmerken in het werk van Schrijer. Wat die orde ning in hoofdstukjes betreft, zegt hij: „Misschien heeft die behoefte aan indeling te maken met mijn vroegere werk in het bedrijfsleven. Ook in de poëzie wil ik graag effi ciënt te werk te gaan." 'Langs binnenpaden', €22,50, ISBN: 978-90-489-0033-6. OP PAD 's-Heer Abtskerke Film in de kerk: Ben X. Protestantse Kerk, 20.00 uur. Burgh MuseumNa/8 in de Burghse Schoole met een kinderprogramma en lezingen door Fred van der Werf en Bas Bijkerk. Van 20 tot 24 uur. Middelburg Hoogleraar klinische genetica aan de Vrije Universiteit prof. dr. H. Meijers-Heijboer houdt een lezing getiteld De betekenis van de ontdekking van het DNA voor de genees kunde. Aula Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 uur PODIUM Goes Wederzijds Haram Voorstelling over de dilemma's van Ma rokkaanse ouders en hun kinderen. In het kader van het Festival voor de Zeeuwse Jeugd 'Nieuwe Energie'. Goes, Podium 't Beest, 16.00 uur Goes Zeeuwse Energie: de top van getalen teerd jong Zeeland laat zien wat zij op cultureel gebied te bieden heeft. Met: Frederique van Domburg, het jongens koor van de Zeeuwse Koorschool, het stu dentenorkest van het Zeeuws Jeugdor kest en muziek van Lennon en McCart ney door Encore. In het kader van het Fes tival voor de Zeeuwse Jeugd 'Nieuwe Energie'. Podium 't Beest, 19.30 uur Middelburg In de muziek van het Clazz Ensemble vloeien jazz en klassiek in elkaar over. Het Clazz Ensemble speelt een door Dies Ie Due, Dick de Graaf, Friso van Wijck efi Douwe Eisenga geschreven splinternieu we Delta Suite. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Terneuzen De staatsopera van Tatarstan brengt de opera Madame Butterfly van Puccini. Scheldetheater, 20.00 uur. Oostburg De cabaretiers Ernesto&Marcellino en Wilfried Finkers staan met Diepgang op de planken. Ledeltheater, 20.15 uur. Middelburg Cabaretnacht met het duo Ter Bescher ming van de Jeugd en Nick Dijkstra. Hob byist Kevin van Gorkom is de host van de avond. De Spot, zaal open 19.30 uur, aan vang 20.00 uur Groede Herfstvoorstelling Adrie Oosterling. Chan son, caberetlied, anekdote en een verhaal worden samengesmeed tot een avondvul lend theaterprogramma. De Twee Duiven, 20.30 uur. Terneuzen Metal met My favorite Scar, Stonedust en Silver. De Pit, 21.00 uur. Middelburg Marike Jager geeft een theaterconcert ge titeld Celia Trigger. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. voor de complete filmagenda: zie onze website Onze werkplaats is open voor iedereen, kunt u zien hoe onze sauna's worden gebouwd! Voor totale ontspanning 17.00 uur Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11