zeeland 125 'Duitsers waren niet zo aardig' Uitspraak zaak TCR komt later Dode gevonden in woning Alle baby- en positiekleding 3 halen... 2 betalen! 'Eetpiraat' hoeft van gerechtshof de cel niet in OUTDOOR FASHION ACTION OORLOC Goes stelt onderwijspakket samen in kader van bevrijding Noord- en Zuid-Beveland www.vanbellebaby.nl NIEUW 4^^ Australia's first ««mui sheepskin boots Warmbat donderdag 22 oktober 2009 B MIDDELBURG - De rechter doet pas 4 november uitspraak in het kort geding dat Taxi Centrale Renesse (TCR) in Middelburg heeft aange spannen tegen garagebedrijf Van Fraassen in Vlissingen. De uit spraak laat door de herfstvakantie langer op zich wachten dan gebrui kelijk bij een kort geding. TCR en Van Fraassen hebben een geschil over de handelsnaam Van Fraassen. Nadat TCR in augustus het failliete Touringcarbedrijf Van Fraassen heeft overgenomen, ge bruikt TCR de naam Van Fraassen Travelling op haar touringcarbus sen. Volgens directeur Cees Hage van TCR zijn negen bussen en vijf personeelsleden van Van Fraassen overgegaan naar het Middelburgse bedrijf en is daarmee ook de naam eigendom geworden van TCR. De Van Fraassens van het failliete touringcarbedrijf willen vanuit het nog bestaande garagebedrijf Van Fraassen aan de President Roose- veltlaan weer een nieuw busbe drijf beginnen, ook onder de naam Van Fraassen. Ze vinden dat TCR hun naam van de TCR-bus- sen moet halen, onder meer om dat het verwarrend is als er twee busbedrijven dezelfde naam voe ren. TCR vindt dat ze maar onder een andere naam moeten verder gaan en claimt de handelsnaam Van Fraassen. WESTDORPE - In een woning aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe is gisterochtend een dode aangetrof fen. Omdat het niet duidelijk was of de persoon een natuurlijke dood was gestorven, stelde de poli tie technisch onderzoek in. Ook kwam een arts van de GGD ter plaatse. Het onderzoek duurde tot laat in de middag. De politie kon gisteren nog niets zeggen over de uitkomsten van het onderzoek. De kinderen van De Achthoek in Wolphaartsdijk kregen van figuranten te horen hoe het leven in oorlogstijd was. foto Willem Mieras Basisscholieren krijgen in het Goese stadskantoor op levendige wijze ervaringsver halen uit de Tweede Wereld oorlog te horen. door Lilian Dominicus Fortmachen, bitte!", schreeuwt archivaris Frank de Klerk overtuigend in zijn rol als 'foute Duitser', tegen de leerlingen van groep 7 en 8 van de Achthoek in Wolphaarts dijk. De kinderen in oorlogse kledij ren nen samen met een groep figuran ten van het stadskantoor in Goes naar de 'schuilkelder' in de Del taschool van Goes. Een jongen zwengelt de sirene aan. Eenmaal binnen gaat de deur dicht en het licht uit: het is aardedonker en de bommen lijken levensecht over het gebouw te vliegen. Dit is een les, maar dan wel een heel bijzondere. Omdat het 65 jaar geleden is dat Zuid- en Noord-Be veland werden bevrijd van de Duitse overheersing, heeft Goes een onderwijspakket samenge steld voor de basisscholen. En dus ontvangen Frank de Klerk met zijn groep van circa zeven figuran ten de komende weken op het stadskantoor leerlingen uit het Goese onderwijs. De meeste figuranten hebben de oorlog nog zelf meegemaakt en vertellen de kinderen hoe het was, om met zijn allen dagen of weken te zijn opgesloten in een schuilkel der en te moeten leven onder het regime van de Duitsers. Ze begin nen bij de tentoonstelling aan de hoofdingang, waar de kinderen een hele vragenlijst moeten invul len met weetjes uit de tentoonstel ling. Ze mogen alle figuranten vra gen om hulp, maar weten ook dat er zich onder hen 'Duitsers' bevin den, die misschien niet helemaal de waarheid spreken. „Wij waren de baas en gingen re gels afkondigen, 's Avonds mocht je niet meer op straat. Oók als het heel mooi weer was mocht je niet naar buiten, hè. Een balletje trap pen op een mooie zomeravond was er dus niet bij", legt Frank uit, nog altijd in zijn rol als Duitser. Maar hij blijkt toch wel een stuk coulanter dan de 'echte Duitsers uit de oorlog', merkt figurant Jan Valkier op. „Die waren niet zo aar dig, hoor." Zo laat 'de Duitser' een verzetsvrouwe op een fiets 'voor deze ene keer' passeren met een il legaal pak koeken. De fotograaf mag ook gewoon doorlopen. Na het invullen van de vragenlijst rent het hele gezelschap richting de schuilkelder, aan de andere kant van het Hollandiaplein. „Ik was toen zes jaar", herinnert Bram Dierikx nog. „En we wilden die vliegtuigen zien, dus we probeer den er zoveel mogelijk uit te ko men." Een leerzame les, zo vindt groep 7/8 van de Achthoek. „Die Duit sers deden wel erge dingen", vindt Lennart Goud (to). Zijn overgroot moeder heeft de oorlog nog mee gemaakt. „Maar die vertelde er Ö'eel over." video van de schuilkelderles op www.pzc.nl/bevelanden Alleen op donderdag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober 2009 Kijk voor meer aanbiedingen op DEN HAAG - Een 50-jarige eetpiraat die zich in hotel Terminus te Goes een dagje liet verwennen zonder daar voor te betalen, heeft in ho ger beroep strafvermindering ge kregen. In plaats van de drie we ken gevangenisstraf die hem door de Middelburgse politierechter was opgelegd, kreeg-ie gisteren slechts een week voorwaardelijke celstraf van het Haagse gerechts hof Op 29 maart 2007 bestelde de in pak gestoken en van aktetas voorziene Katwijker koffie, gaf-ie gul rondjes weg en liet hij zich een lunch goed smaken. Maar voor hij om de rekening vroeg, probeerde hij tussen andere gasten het hotel uit te glippen. Het personeel had hem echter in de smiezen en scha kelde de politie in. Twee weken ge leden vertelde de advocaat van de Katwijker dat die zijn leven had 'gebeterd'. Ook was de rekening van negentig euro alsnog betaald. bd store Middelburg, Achter de houttuinen 34 - Goes, Grote Markt 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91