Mol en Honig op valreep onderdak omslaat Rummenigge verlengt contract bij Bayern Russisch voetbal in verdachtenbank Opnieuw nederlaag voor FM Sranang Safin verrast Davidenko WK VOETBAL IN NIGERIA Tom Boere is deze week met het Nederlands elftal voor spelers tot 17 jaar neergestreken in Nigeria. Op het WK is Colombia zondag de eerste tegenstander. a a ii* 1 Middlesbri Southgate donderdag 22 oktober 2009 MUNCHEN Trainer Louis van Gaal van Bayern München zal de komende jaren ver antwoording moeten afleggen aan Karl-Heinz Rummenigge. De voor zitter heeft zijn contract verlengd tot 31 december 2011. Op de ledenvergadering van 27 no vember zal Uli Hoeness benoemd worden tot president van Bayern. De huidige manager neemt die functie over van Franz Beckenbau- er die erepresident zal worden. MOSKOU De Russische voetbalbond RFU gaat op verzoek van de Uefa onder zoek doen naar omkoping in de Russische competitie. Volgens de Russische krant Vremja Novostei heeft de Europese voetbal bond een lijst met zes verdachte wedstrijden. Volgens algemeen di recteur Sortokin zijn de verdacht- - makingen gebaseerd op een analy se van gokgedrag rondom de wed strijden. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang kunnen in de strijd om de boven ste plaatsen geen rol van betekenis spelen. De Goese hoofdklasser, die zelden in de sterkste formatie kan aantreden, verloor voor de derde keer in vijf wedstrijden. Op eigen veld werd het tegen Fusala Boyz/Poort 6 een 3-7-nederlaag. Kort voor het eind van de wed strijd was de stand nog in even wicht: 3-3.Voor Sranang scoorden Ugur Kahveci (2x) en Steven Fitsch. MOSKOU Marat Safin beëindigt zijn actieve loopbaan binnenkort na twaalf jaar, maar tennissen kan hij nog wel degelijk. De Rus, broer van voormalig nummer één bij de vrou wen Dinara Safina, verraste giste ren in de eerste ronde van het toer nooi van Moskou zijn als eerste ge plaatste landgenoot Nikolai Davi denko hoogst onaangenaam. De fa voriet won nog wel de eerste set met 6-4 maar moest de volgende met 4-6 2-6 aan Safin laten. Boere jaagt in Nigeria op door Barry van der Hooft TERNEUZEN - In het vaderland van Nwankwo Kanu en Finidi George is het warm. Heel warm zelfs. Met 27 graden en een bijzonder hoge luchtvochtigheidsgraad zijn de meegenomen koelvesten geen overbodige luxe. De Nederlandse talenten moeten zich zien aan te passen aan moeilijke omstandighe den, in een land waar het ook nog eens behoorlijk onrustig kan zijn. Tom Boere maakt zich er niet druk om. „Ik ben hier om te voet ballen." Voor een jongen van 16 maakt hij een stabiele, volwassen indruk. Uit zijn woorden valt op te maken, dat het een optelsom is van zijn ontwikkeling binnen en buiten het veld. Zo zit de spits van Ajax Ai sinds enkele maanden in een ander, Amsterdams gastgezin. „Bij het vorige gastgezin had ik wat pro blemen", bekent de Terneuzenaar. „Nu zit ik in Oud-Zuid bij hele aar dige, lieve mensen, die nu 69 en 70 jaar zijn. Toby Alderweireld (de Belgische verdediger van Ajax 1) woont er ook. Ik voel me daar be ter thuis." In het veld heeft hij zich ook ont wikkeld. Vlak voor zijn vertrek naar Nigeria laat hij zien dat met zijn vorm niets mis is. Tegen FC Twente At zet hij de ploeg van trai ner Frank de Boer met drie goals op een 3-0-voorsprong. Ajax Ai wint met 6-1, Boere mag na een uur bij 5-0 gaan douchen om zijn krachten te sparen voor de reis naar Afrika. „Ik ben als voetballer vooruit gegaan", zegt hij. „Dat merk ik echt. Ik voel me lekker, voel me vrijer en de trainers zijn tevreden." Het is een ander gevoel dan tij dens het afgelopen seizoen. „Ik weet dat er nu belangrijke jaren Tom Boere (midden) volgt vanaf de bank de verrichtingen van zijn ploegge noten tegen Zweden. foto Rob Kamminga aankomen, dat zit in mijn achter hoofd. Maar ik weet ook dat je daar niet te veel bij stil moet staan. Misschien bezwijk je dan wel on der de druk. Dat had ik vorig sei zoen een beetje. Ik was lang gebles seerd geweest en wilde daarna per se presteren. Ik wilde bewijzen waarom ik bij Ajax voetbalde." Dat is toch een goede eigenschap? „Ja, misschien wel. Maar het helpt niet altijd om jezelf druk op te leg gen. Ik voetbal nu beter en weet dat ik fouten mag maken." Dat hij momenteel tot de beste 21 Nederlandse voetballers van zijn leeftijdscategorie behoort, is in ie der geval een teken dat hij op de goede weg is. Boere: „Dat ik bij de WK-selectie zit, zie ik als een mooi compliment. Het is een uit daging om jezelf te laten zien. In het land Nigeria heb ik me vooraf niet verdiept. Ik richt me alleen op het voetballen. Daarvoor zijn we hier." Hij heeft tot nu toe twee in terlands met Oranje onder 17 ach ter zijn naam staan. In Turkije sier de hij zijn debuut op met een prachtig doelpunt, tegen Zweden mocht hij onlangs als invaller de laatste tien minuten spelen. De concurrentie bij de nationale jeugdploeg is niet gering. De voor naamste concurrent van Tom Boe- re is Luc Castaignos, de centrum spits van Feyenoord die al geregeld met de eerste selectie meetraint. Castaignos wordt in Rotterdam als het grootste talent beschouwd. „Ik denk dat ik nog gewoon lekker in de luwte kan voetballen", zegt Boere. „Dat is misschien ook wel lekkerder. Ik kan rustig en vrijuit spelen. Luc moet het eigenlijk iede re keer laten zien. Dat zorgt voor druk. Als hij een fout maakt, zul len sommige mensen zich meteen afvragen of hij wel echt zo goed is. Er wordt dan vaak vergeten dat hij pas net 17 is." Voor Nederland wordt het de tweede keer dat Oranje onder 17 deelneemt aan een WK. De infor matie over de mondiale titelstrijd van vier jaar geleden in Peru heeft Tom Boere loopt zich warm tijdens het Tom Boere van de technische staf ontvangen. „Oranje onder 17 werd toen derde, met heel veel spelers die daarna het betaalde voetbal hebben gehaald. Jongens als Tim Krul, Dirk Marcellis, Erik Pieters, Vurnon Anita, Jeffrey Sarpong, Di ego Biseswar en Marvin Emnes spelen nu allemaal bij mooie clubs. Ik wil net als zij een goed WK spelen en daarna bij Ajax be ter en beter worden. Volgend sei zoen moet ik eigenlijk weten waar ik sta. Want mijn doel is het eerste van Ajax te halen." door Ad Pertijs HEERHUCOWAARD - Wouter Mol (27) en Reinier Honig (bijna 26) - groeiden vier jaar lang mee met de ploeg van Daan Luijkx. Pas op de valreep verdienden beide Noord-Hollanders dankzij een ij- zersterk seizoenslot een nieuw contract. Mol blijft bij Vacansoleil en Honig verhuist naar het Itali- -- aanse Acqua e Sapone. „Sinds gisteren kan ik nog meer ge nieten van mijn vakantie",zegt Mol. Hij heeft een onzeker jaar achter de rug. „Ik heb de hele ont wikkeling van dit team meege maakt, maar dit seizoen was ik bang dat het te hard groeide voor mijn niveau." Honig zegt dat ge voel nooit gehad te hebben. „Het ging hard, maar ik kon aanpikken. Ik heb niet voor niets Luik-Baste naken-Luik gereden." Mol denkt dat de groeispurt te wij ten is aan de concurrentie binnen het team. „Jongens als Hoogerland en Westra zaten op een hoger ni veau. Begin dit jaar was dat voor mijn gevoel nog niet zo. Ik ben een paar keer ziek geweest in de wintermaanden en als je geen goe de winter draait, kom je niet in de spiraal omhoog. Dan is het net als of je op de reservebank terecht ge komen bent. Ik weet dat jonge ren ners vrij snel de overstap maken naar de grotere koersen. Ik denk niet dat dat mij gehinderd heeft. Ik groei nu eenmaal langzaam. Drie jaar terug ontdekte ik pas dat het echt helpt wanneer je leeft en traint als een prof Toen was ik al 24 jaar." Even vreesde Mol dat het na dit jaar voorbij was. Met zijn sterke rij den in het najaar verdiende hij als nog een nieuw contract. „Daar ben ik blij mee, maar ik besef ook dat er volgend seizoen een schepje bovenop zal moeten." Mol wil in de toekomst schitteren in de Ronde van Vlaanderen of Pa- rijs-Roubaix. Waar Acqua e Sapo ne Honig wil gaan uitspelen, weet de man die twee jaar geleden de Dorpenomloop won in een mas saspurt nog niet. „Garzelli en Paoli- ni zijn er de kopmannen. Ik weet nog niet wat ze met mij van plan zijn." Honig leefde net als Mol lan ge tijd in onzekerheid. Een nieuwe aanbieding liet lang op zich wach ten. „Mijn manager Martijn Berk hout had lijntjes met Acqua e Sa pone. Toen ik vorige week vijfde werd in Piemonte en lange tijd mee zat in de kopgroep in de Ron de van Lombardije, werd alles plots concreet. Op de terugweg kreeg ik echter ook te horen dat ik kon blijven bij Vacansoleil. Dat heb ik Acqua e Sapone laten we ten en toen waren we er snel uit." Waarom niet gebleven? „Voor het avontuur op de eerste plaats. Maar ook omdat Vacansoleil pas laat kwam. Als je echt vertrouwen hebt. kom je veel eerder met een nieuw contract." MIDDLESBROUGH - Voetbalclub Mid dlesbrough heeft trainer Gareth Southgate ontslagen. De 39-jarige oud-international stond onder druk na drie thuisnederlagen op rij, hoewel er dinsdag tegen Derby wel weer werd gewonnen. „Hij is een prima vent en heeft al le kwaliteiten en de integriteit die we van een trainer verwachten. Maar het is tijd voor verandering", zegt voorzitter Steve Gibson op de website. Southgate, oud-speler van Middlesbrough, volgde in juni 2006 Twente-trainer Steve McCla- ren op, die destijds bondscoach van Engeland werd. Afgelopen sei zoen degradeerde de club uit de Premier League.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84