zeeland 127 Jumelet wint Bieten- tocht 'n Slimme ondernemer weet wanneer-ie toe moet slaan. Jan en Anna zijn al zestig jaar een gelukkig paar nu 9.995,- BIETENTOCHT Bespaar duizenden euro's met de Economy Edition! Feel the difference donderdag 22 oktober 2009 De jaarlijkse bietentocht is maandag van start gegaan. De tocht met historische zeil schepen op en rond de Ooster- schelde wordt gevolgd door de PZC. Vandaag de derde en laatste etappe van Zierikzee naar Bruinisse. door David Duijnmayer A aren Jumelet uit Sleewijk heeft met zijn schip Dank baarheid de elfde Bieten- tocht gewonnen. De Dankbaar heid hoort met zijn 15 meter leng te tot de kleinere schepen. Jumelet moest het met zijn schip opne men met schepen tot 38 meter lengte. Geen probleem. „Het teken de zich gisteren al een beetje af', zegt Carolus Poldervaart, een van de organisatoren van de bieten- tocht. „Jumelet heeft de motor praktisch niet gebruikt. In het ka naal bij Goes is het schip getrok- BURCH-HAAMSTEDE - Ze leerden el kaar kennen op de kermis van Burgh. „Ze was leuk en lief, het klikte heel goed", weet Jan nog. Dat blijkt, want gisteren waren Jan (85) en Anna Hendrikse (79) uit Burgh-Haamstede zestig jaar ge trouwd. Het echtpaar kreeg drie zonen en twee dochters, en inmid dels is de familie uitgebreid met elf kleinkinderen en acht achterklein kinderen. De kinderen wonen alle maal in de buurt en ook de klein en achterkleinkinderen zien ze vaak. Samen gaan ze nog regelma tig fietsen in de Westhoek, en Jan is veel in zijn volkstuintje te vin den, waar hij aardappels en groen te verbouwt. „Maar ook voor de so ciale contacten hoor, daar komen de meeste nieuwtjes vandaan." Jan was metselaar en gemeente raadslid voor de voormalige ge meenten Noordwelle en Wester- schouwen, Anna deed vrijwilligers werk voor het Rode Kruis. „Nog steeds", zegt ze. „Als het nodig is, ga ik in Duinoord koffie schenken voor de oudjes." Prijzen zijn in euro's excl. BTW/BPM en excl. kosten rijklaarmaken Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde modellen kunnen afwijken van slandaardspecilicaties. Ford Business Parinor leaseprijzen gebaseerd op 20.000 km/48 mnd on op full operational excl, BTW, brandstof en vervangend vervoer. Genoemde prijzen en prijsvoordelen bij Ford Transit gelden met inachtneming van 400,- subsidie van Senter Novem. 'Cool Sound Pack niet op de Ford Transit Connect. ken en op andere plekken ge boomd. En iedereen aan boord van de Dankbaarheid was gehuld in klederdracht. Dat telt allemaal mee." Het was qua publieke belangstel ling misschien wel de meest succes volle Bietentocht ooit, denkt schip per Jaap Klok uit Zierikzee, een van de andere deelnemers. De drie daagse zeiltocht ging gisteren van uit Zierikzee onder de Zeeland- brug door richting Kats, waar een boei gerond moest worden, en ver volgens naar Bruinisse. „Vooral bij aankomst in Bruinisse stond er aar dig wat volk op de kade", zegt de schipper van de Scaldis. „Het weer zat ook wel heel erg mee dit jaar. Ook vandaag was weer een fantas tisch mooie dag." Bij de puntentelling gaat het niet alleen om zeiltijd, maar ook om punten die de schippers elkaar ge ven. Dat kan zijn voor mooi, tradi tioneel zeilen, maar ook voor lu dieke acties - zoals een band op het schip. „Het gaat erom dat je el kaar iets gunt, het is geen race, maar een tocht", zegt Klok. De winnaar krijgt de eer. En de naam van zijn schip wordt in de 'wissel- bel' gegraveerd. Harde werkers als u proberen te overleven. Door nog komen. En het blijven wel Ford bedrijfsauto's. Dus door harder te werken en zuinig te doen. Zeg maar back to en door betrouwbaar. Ook lage kosten per kilometer en basics. Ford helpt u met duizenden euro's voordeel op de groot laadvolume zijn natuurlijk standaard. Dus zo basic is Transit of Transit Connect in Economy Edition uitvoering. de Economy Edition nou ook weer niet. Ga snel naar de Met alles erop en eraan om de crisis beter door te Ford dealer, want de voorraad is beperkt. Op op! CooI&Sound Pack* Airco Easy Sound System 6000 radio/ CD-speler bediening aan stuurkolom MP3-speler aansluiting Roetfilter Normaal 1.700,- Nu 500,- FordTransit Connect Economy Edition Lease vanaf 299,- p.mnd. met FordBusinessPartner. FordTransit Economy Edition nu 13.995,- Lease vanaf 379,- p.mnd. met FordBusinessPartner. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten &Zn. B.V., 0115 -61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 -41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 -41 72 16. ee/r jZ>aaA Jan en Anna Hendrikse. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81