binnenland 17 Schilderijen konden best blijven hangen Kamerlid wil onderzoek inspectie babysterfte Surinaamse moordenaars lopen vrij rond DSB BEHEER DGA in Vlissingen staat in de etalage En nog veel meer! Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 LEICHT Keukens Middelburg b.v. Functie, elegantie en comfort donderdag 22 oktober 2009 ,f bewust a-soaaa Bezoekers van het Scheringa Museum voor Realisme mochten van de directie in de lege museumzalen reacties op de muren schrijven. De 4-jarige Yfke uit Bergen tekent op een muur waar normaal een schilderij van Carel Willink hangt. foto Olaf Kraak/ANP VLISSINGEN - Het faillissement van DSB Beheer heeft nog geen gevol gen voor DGA Financieel Advi seurs. Het Vlissingse kantoor, waar 35 mensen werken, is een dochter onderneming van DSB Beheer. „Wij draaien gewoon door", zegt kantoordirecteur Arjan de Graaf „Dit betekent alleen dat we nu in de etalage staan. Ik hoop dat we nu snel duidelijkheid krijgen. Ik ga ervan uit dat we doorverkocht worden. Ik hoorde via de media dat zich al belangstellenden ge meld hebben. Dat hoop ik van gan ser harte." Het zwartepieten rond het faillisse ment van DSB gaat onverminderd door. Dit keer draait de pr-strijd om Scheringa's verzameling van 1300 schilderijen die dinsdagavond in opdracht van ABN Amro werd weggehaald. De muren van het museum in Spanbroek zijn nu bijna leeg. Dat ABN Amro beslag heeft gelegd op de schilderijen is logisch, zegt professor Ton Jongbloed, bijzon der hoogleraar executie- en ontsla grecht aan de Universiteit Utrecht. Maar het verbaast hem dat de col lectie niet meer in het museum hangt. „Het was niet nodig om de schilderijen weg te halen. ABN Amro had het pandrecht op de schilderijen en daar kan niemand aankomen." De schilderijen dien den als onderpand voor een hypo theek van 32 miljoen euro die Scheringa had gekregen voor de bouw van een nieuw museum- pand. De televisiebeelden van de verhuis- auto's in de avond bij het mu seum, wekken de indruk van een overval door ABN Amro. Dat is slechte publiciteit en versterkt het beeld dat het kleine DSB is ver moord door de grootbanken. ABN Amro moet dus heel goede rede nen gehad hebben om de impopu laire actie door te zetten, aldus Jongbloed. „Misschien waren ze bang dat de schilderijen ook aan een andere partij in onderpand zijn gegeven. Dan sta je juridisch sterker als de collectie bij jou in de kelder verblijft." Er is geen centra- door Laurens Kok PARAMARIBO - Tien tot twintig in Suriname veroordeelde moorde naars lopen vrij rond in Neder land. Pogingen om deze misdadi gers in eigen land achter de tralies te krijgen mislukken deels door bu reaucratie bij de Nederlandse poli tie. Dit leidt tot grote frustratie in Suriname, zegt de op een na hoog ste politiebaas van het land, Humphrey Tjinliepshie. Nederland is volgens de politie commissaris niet vlot genoeg met de beantwoording van Surinaam se rechtshulpverzoeken. Tjinlieps hie stelt dat het gemiddeld drie tot zes maanden duurt voordat hier aan wordt voldaan. In sommige za ken kan het wel een jaar duren voordat Nederland ondersteuning verleent. Hij heeft hierover zijn on genoegen geuit tegen de delegatie van Nederlandse fractievoorzit ters, die met Tweede Kamervoor zitter Gerdi Verbeet een bezoek aan het land brengen. Door deze situatie gebeurt het meer dan eens dat misdadigers in de tussentijd de Nederlandse na tionaliteit aannemen of in de ille galiteit verdwijnen. De opsporing en uitlevering van veroordeelden wordt daardoor sterk bemoeilijkt. In slechts 10 tot 20 procent van de gevallen lukt het om mensen te rug te halen, stelt Tjinliepshie. Dat een groot aantal uit Suriname ont snapte en gevluchte moordenaars de dans ontspringt, noemt hij on verteerbaar. le registratie van wie wat in onder pand geeft, dus kan een kwaadwil lende eigenaar zijn bezit meerdere malen verpanden. Na de verhuizing op dinsdagavond was ABN Amro de boeman in de publieke opinie. De bank wil offici eel geen commentaar geven op de affaire, maar gisteren meldden ano nieme bronnen dat het juist Dirk Scheringa was, die heeft tegenge houden dat de schilderijen in zijn museum bleven hangen. ABN Am ro had ze in bruikleen willen ge ven, maar werd nu gedwongen om ze weg te halen. Nu DSB Beheer ook failliet is, zul len de curatoren proberen om de dertig bv'tjes te gelde te maken. Want de DSB Bank had 75 mil joen euro geleend aan Beheer en dat moet nu terug. Het geld werd onder meer gestoken in AZ, het museum en schapen. Jongbloed: „Scheringa kan zijn hobbydieren makkelijk uit eigen zak betalen. Maar een belastingadviseur zal hem wel verteld hebben dat hij via de bv de kosten kan aftrekken." DEN HAAG - De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) moet uit zoeken of slechte samenwerking tussen verloskundigen en gynaeco logen babysterfte in de hand werkt. Dat heeft PvdA-Kamerlid Khadija Arib gisteren gevraagd aan minis ter Ab Klink (Volksgezondheid). Ze reageert op de uitspraak van hoogleraar verloskunde Gerard Vis ser dat verloskundigen zwangere vrouwen sneller naar een vrou wenarts moeten sturen. Volgens de hoogleraar houden de verloskundigen de zorg voor hoog zwangere vrouwen te lang bij zich. Ook vrouwenartsen zouden zich minder afwachtend moeten opstel len. Arib stelt dat deze 'domeindis cussie' tussen verloskundigen en gynaecologen nu wel lang genoeg heeft geduurd. In haar ogen kun nen vrouwen en kinderen daar de dupe van worden. Daarom wil ze dat de inspectie in actie komt. Visser pleit voor de invoering van een standaardcontrole van alle vrouwen die 38 weken zwanger zijn. Als blijkt dat er risico's zijn, moeten die duidelijk in het me disch dossier worden vermeld zo dat er snel kan worden ingegrepen als dat nodig is. De controles beho ren volgens de arts in de Verenig de Staten en Noorwegen al tot de standaardbehandeling. Nederland heeft bijna de hoogste babysterfte van Europa. De organisatie van verloskundigen KNOV wil niet reageren op de uit spraken van gynaecoloog Visser. Het steekt de Surinamers dat zij op hun beurt wel voortvarend te werk gaan als er een rechtshulpver zoek van Nederland komt. Dit ge beurt circa driehonderd keer per jaar. De Nederlandse verzoeken hebben vooral met drugscriminali teit te maken, bijvoorbeeld als ge volg van de too-procentscontroles van passagiers uit Suriname die op Schiphol landen. Het aantal rechts hulpverzoeken dat Suriname aan Nederland doet is veel lager, ge middeld dertig per jaar. De strope rige beantwoording wordt door Nederland onderkend. Fred Teeven van de WD wil een spoeddebat met minister Ernst Flirsch Ballin van Justitie over de ze trage gang van zaken aan Neder landse zijde. Kerst cruises op de Middellandse Zee Vertrek december 2009 Dubai en de Verenigde Emiraten Vertrek december t/m april Caribbean en Panamakanaai Vertrek november t/m april Zuid Amerika, Kaap Hoorn en Antarctica Vertrek november t/m april Noorse fjorden, Noord Kaap en Groenland Vertrek mei t/m augustus Baltische zee en St. Petersburg Vertrek mei t/m augustus Canarische eilanden en Middellandse Zee Vertrek gehele jaar 'Geldig voor ALLE cruisewinkel.nl boekingen gemaakt van 19 t/m 31 oktober. Deze actie geldt niet voor re geboekte reizen en/of in combinatie met andere promoties. Prijzen per persoon incl. vluchten, transfers, havengelden en belastingen o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen. va. 925,- va. €1.125,- va. 999,- va.€ 1.725,- va. 1.075,- 1.075,- 599,- 1. LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts) tel. (0118) 62 88 79 fax (0118) 67 00 79 infotn'leichtkeukensmiddelburg.nl www.leichtkeukensmiddelburg.nl l. u tu i -■

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7