221 zeeland Marchingband wil met blazers Legal met mix aan stijlen in Filmhuis Brandstichting oorzaak van brand Zierikzee Laatste Rondje Kunst van dit seizoen Alert!: 'College loopt weg voor zijn verantwoordelijkheid' AMBITIEUS Dirigent Cathy Kotoun gaat het avontuur aan met nieuwe sectie van ambitieus MSD Muziek, presentatie en exercitie donderdag 22 oktober 2009 ZIERIKZEE - De brand die dinsdag middag woedde in een leegstaand bedrijfspand aan het Haringvliet- plein in Zierikzee, is aangestoken. Dat concludeert de politie op basis van getuigenverklaringen. Er wordt niet uitgesloten dat meerde re jongeren bij de brandstichting betrokken waren, aldus een woord voerster van de politie. Dinsdagmiddag rond half vijf brak de brand uit in een voormalige sa- nitairzaak annex tegelhandel aan het Haringvlietplein. Al snel werd de brand opgeschaald tot een gro te brand. Het pand van 6oo vier kante meter brandde van binnen volledig uit. ZIERIKZEE - Met een mix aan stij len opent de band Legal zondag de serie muziekmiddagen in film theater FiZi in Zierikzee in het nieuwe seizoen elke laatste zondag van de maand. Legal bestaat uit muzikanten uit Walcheren en de Bevelanden: twee zangeressen, een toetsenist, een drummer en een basgitarist. Het repertoire van band is breed: jazz, pop, blues en ballads. Legal streeft bewust niet naar één mu ziekstijl en streeft ook niet naar een gelijkenis met een bekende band. „Het plezier in muziek ma ken staat voorop", zegt gitarist Izaak Wondergem, die nog maar sinds enkele maanden bij Legal is betrokken. Volgens Wondergem ontstaat er inmiddels wel enige verschuiving binnen het repertoire. „In de be ginperiode lag de nadruk meer op jazzy nummers, maar tegenwoor dig spelen we ook aardig wat popu laire popsongs. Dat varieert van een hit uit de sixties als Proud Ma ry van Tina Turner tot recentere nummers van Krezip." Met zo'n brede keus om uit te put ten, weet Legal zich ook goed aan te passen bij de wens van het pu bliek. De band repeteert wekelijks en verzorgt met regelmaat optre dens in en buiten Zeeland. De muziekmiddag in FiZi begint om 15.00 uur. Reserveringen: 0111-411223. MEEST CELEZEN: 1. Brandweerman onwel Zierikzee 2. Hendrik Ringelberg 102-jaar (foto) 3. Klaar voor een noodgeval TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op ww.pzc.nl/schouwen-duiveland door Esme Soesman Na acht jaar aan de weg timmeren, staat Marchingband Schouwen-Duive- land (MSD) stevig in de schoenen. Met het oprichten van een blazerssectie onder lei ding van dirigent Cathy Kotoun vervolgt de showband het grote avontuur. De bedoeling is in een paar jaar tijd uit te groeien tot vol waardige showband. In 2004 werd daartoe ook al een poging ondernomen. „Die droom hebben we vanaf het begin af aan gehad. We hebben toen gepro beerd mensen aan te trekken, maar dat is niet gelukt. Nu zijn we zelf door mensen benaderd. De tijd lijkt er rijp voor", stelt voorzit ter Paul van Geesbergen vast. Marchingband Schouwen-Duive- land is in 2001 ontstaan uit een af splitsing van Kunst en Eer. De mu zikanten wilden meer 'straatwerk' en hebben zich daar de afgelopen jaren vol overtuiging op toegelegd. Het showelement maakt een be langrijk onderdeel uit van de pre sentatie, schetsen Van Geesbergen en secretaris/drummajor Patrick Struijk. In de uniformering en ex- cercitie zit het strakke van een mili taire parade, omschrijft het twee tal de uitgangspunten van hun hobby. Tot en met de schoenen („Daar zitten ijzertjes onder") zor gen de muzikanten van MSD voor een perfecte afwerking. „Het lij ken details, maar het zorgt voor eenheid", verduidelijkt Van Gees bergen. „En het afslaan aan het be gin kun je bijvoorbeeld met de trommel doen, maar wij doen het met Engelse commando's", geeft Struijk in aanvulling aan. 'Quick march', dendert zijn stem dan in stijl over het veld. Dat gebeurt met enige regelmaat, want MSD streeft ernaar frequent van zich te laten horen. Op Schou- wen-Duiveland, waar de band on der meer vaste gast is tijdens de Koninginnedag in Bruinisse. Maar ook op grote evenementen als de Internationale Show- en Marswed strijden der Lage Landen in het Belgische Hamont en tijdens het eens in de vier jaar gehouden We reld Muziek Concours in Kerkra- de. De leden van MSD stonden er tijdens de laatste (afgelopen zo mer) gehouden editie. „Dat is de wens van iedere dirigent, dat een orkest dat wil", zegt Kotoun over de daarvoor benodigde inzet. Voor Van Geesbergen en Struijk is deel name aan het concours een grote Marchingband Schouwen-Duive- land (MSD) telt rond de dertig slagwerkers. Het streven van MSD is om tussen de 12 en 15 blazers binnen te ha len. Ook met een kleiner clubje gaat de kopersectie aan de slag. Er wordt wekelijks gescheiden ge repeteerd in het dorpshuis van Dreischor. Eens in de paar weken repeteren slagwerkers en blazers gezamen lijk. Het is mogelijk een muziekoplei ding te volgen als lid van MSD. Presentatie en excercitie komen in de aanloop naar optredens speci fiek aan bod. Cor Struijk en Patrick Struijk van MSD tekenen al jaren voor de orga nisatie van het jaarlijkse Dru- Ma-festivai in Zierikzee. Gisterenavond werd in het dorps huis in Dreischor een kennisma kingsavond gehouden. Meer informatie via www.marc- hingbandschouwen-duiveland.nl droom, waaraan tot in de lengte van dagen nog kan worden gesleu teld. „Het is een hele prestatie om daar te komen, maar we zijn er nog lang niet. We zitten net onder de middenmoot. Alleen al qua be zetting valt er nog veel winst te ha len", aldus Van Geesbergen en Struijk. Met het aantrekken van blazers is het fundament nu ge legd. MSD werkt met een driekop pig instructieteam. Naast Kotoun dragen slagwerkinstructeur Cor Struijk en excercitieinstructeur Ge rard van Wagtendonk aan het pres tatieniveau bij. De ambities liggen hoog, maar MSD staat desalniette min open voor alle belangstellen de muzikanten. „De niveauver schillen zijn groot, maar naar een concours gaan we met z'n allen", benadrukt Struijk. Omdat het uit eindelijk alleen om de passie van het optreden draait, legt het drie tal uit. Wat dat precies is? Het is een kick, geeft Struijk kortweg aan. Van Geesbergen: „Prachtig als je met de Avondvierdaagse de mensen binnenhaalt, het staat he lemaal vol en iedereen applaudis seert." Struijk: „De muzikanten worden dan 20 centimeter langer." Kotoun: „Eigenlijk kun je het niet uitleggen. Ik vind lopen ook nog steeds heel erg leuk. Hé, misschien loop ik straks wel gewoon mee." De Marchingband Schouwen-Duiveland is een enthousiaste en ambitieuze club. Voorzitter Paul van Geesbergen (midden), secretaris/drummajor Pa trick Struijk en dirigent Cathy Kotoun zijn vastbesloten om MSD door te laten groeien naar een volwaardige showband. foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE - De ateliers en galeries in Burgh-Haamstede zijn zondag 25 oktober voor het laatst dit seizoen open in het kader van het Rondje Kunst. Galerie Het Oude Raadhuis is zondag gesloten maar kunstliefhebbers kunnen wel terecht bij Atelier Corrie van Rees (Hogezoom sd) waar werk te zien is van hoedenontwerpster Jenni van Dijke en tassenontwerp- ster Karin Starmans. Verder zijn open de galerie van Elly Mes (Ho ge Hilleweg 1), Galerie Borsboom (Achterweg 10), Atelier 't Oute Uus (Boeijesweg 6), het atelier van Rina van Dijk (Bouwmansweg 7a) en Galerie ZeeUw Art (Hogezoom 99). Van 12.00 tot 17.00 uur. Uit een exploot van kandidaat-deur- waarder M. Weertman d.d. 15 oktober 2009 blijkt, dat t.v.v. Danielle Gijsbertha van der Colk, wonende te Vlissin- gen aan ALEXANDER CORNELIS BOOGERS zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoek schrift tot echtscheiding (subsidiair scheiding van tafel en bed), van 08-10- 2009 met aanzegging dat uiterlijk 28- 01-2010 een verweerschrift kan wor den ingediend door een advocaat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde A.C. Boogers kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsïngel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633880 0113-250925 De Marchingband Schouwen-Duiveland (MSD) - hier op de foto tijdens de eilandelijke muziekdag - timmert ondertussen alweer acht jaar aan de weg. Met als hoogtepunt de deelname afgelopen zomer aan het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. foto Dirk-Jan Gjeltema door David Duijnmayer ZIERIKZEE - De fractie van Alert! en BBZ (Bewonersbelangen Bin nenstad Zierikzee) nemen niet zo maar genoegen met de maximum lengte van 8 meter, die het college wil instellen voor vrachtwagens in de binnenstad van Zierikzee. Bei de partijen vinden dat een onaf hankelijk trillingenonderzoek noodzakelijk is om zo'n verkeers- besluit te onderbouwen. Tot twee maal toe vroeg Alert! aan B&W of het college iets ziet in een trillingenonderzoek, zoals dat ook in Dordrecht is uitgevoerd. Volgens Alert! is een vergelijkbaar onderzoek in Zierikzee nodig. Het college stelt echter dat het onder zoek voor Dordrecht geldt en niet van toepassing is op de situatie in Zierikzee. Volgens Jos Hoeijma- kers van Alert loopt het college met dat antwoord weg voor zijn verantwoordelijkheid. „Het college geeft niet aan wanneer zij een on derzoek dan wél nodig zou vin den. Er is nu een besluit genomen dat niet op metingen gebaseerd is." Alert! wil eventueel via een motie alsnog een onderzoek af dwingen. BBZ is op zich blij met de beper king van 8 meter, maar niet met de ontheffingsregeling, waardoor vrachtwagens tot 10 meter wel op bevoorradingsroutes mogen rij den. Volgens BBZ zullen bewoners van de binnenstad daardoor in de praktijk nog steeds last hebben van trillingshinder en -schade.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76