Lekker thuis in bed of 221 Monument en boek ramp met s.s. Cornells Niet harder dan 60 km in Braakmanpolders Politie zoekt getuigen 'groen-licht-ongeSiuk' Dookie speelt werk van Green Day Bestelauto weg in Wemeldinge ROOD en band treden op in Ledeltheater Koersbaltoernooi in Den Dullaert Rommelmarkt bij school De Oostvogel BN DeStem 'Ik gebruik geen eendenbek. Ik ga het vrouwen echt niet onnodig oncomfortabel ma ken' donderdag 22 oktober 2009 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Precies zevenentach tig jaar na de ondergang van het stoomschip Cornelis voor de Zweedse kust wordt op de Schelde- dijk in Terneuzen een monument onthuld. Bij de ramp in 1922 kwamen alle drieëntwintig opvarenden van de houtboot van de Terneuzense re derij Lensen om het leven, onder wie twaalf mannen uit Terneuzen en omgeving. Niet lang na de ramp werd in het Zweedse kust dorp Öregrund al een monument opgericht. Na uitgebreid overleg tussen de Heemkundige Vereni ging Terneuzen en de gemeente ge beurt dat nu ook in Terneuzen. Ini tiatiefnemer Adri van de Wege: „We hebben het bewust niet be perkt tot de verdronken beman- SINT JANSTEEN De politie is op zoek naar getuigen van het ongeluk zaterdagavond in Sint-Jansteen, waarbij beide betrok kenen verklaarden door groen licht te zijn gereden. Het ongeval gebeurde rond 20.30 uur op de krui sing N2go/De Verrekijker. Een 22-ja- rige Belg raakte gewond. Wie iets gezien heeft, wordt verzocht con tact op te nemen met het politiebu reau in Hulst of met 0900-8844. OOSTBURC De Limburgse band Dookie treedt zaterdag op in café The Lane aan de Nieuwstraat in Oostburg. De groep brengt een ode aan de Britse punkrockband Green Day. Het optreden in The Lane begint om 22.00 uur. WEMELDINGE Voor de zesde keer in korte tijd zijn dieven op de Bevelanden met een bestelauto aan de haal gegaan. Afgelopen dinsdag was het tussen half twee en half zes 's middags prijs op de Chloorhoekseweg in Wemeldinge. Het gaat om een grijze Volkswagen Caddy Tdi 77 Kw met kenteken 79-BP-PL. Er verdwenen ook al be stelauto's, vrachtwagens en vracht bussen in Goes, Kruiningen en Kwadendamme. De politie gaf aan vooralsnog geen verband tussen de diefstallen te leggen. ningsleden van de Cornelis. Met het monument gedenken we ook alle andere omgekomen zeelieden uit Terneuzen." Het monument is ontworpen door de Terneuzense kunstenaar Piet Griep, kleinzoon van één van de opvarenden. Het wordt vrijdag 13 november onthuld door Saar Lensen, doch ter van reder Bram Lensen. Diezelf de dag wordt het boek 'Het Myste rie van het s.s. Cornelis, geschiede nis van Rederij Lensen' gepresen teerd. Het is geschreven door Wout Bareman, die putte uit een grote hoeveelheid historische gege vens over ramp en rederij, vooral aangedragen door Van de Wege. Wie het boek vooraf via de Heem kundige Vereniging bestelt, krijgt een zeekaart met de locatie van de ramp cadeau. De presentatie vindt plaats in de Grote Kerk. OOSTBURG ROOD en zijn band Nighthawks at the Diner geven zaterdag een con cert in het Ledeltheater in Oost burg. ROOD is de artiestennaam van Roderik Adeo Jansz. Het gezelschap brengt de show Rid dles in the Dark, een programma met broeierige muziek, bizarre hu mor en melancholie. Riddles in the Dark begint om 20.15 uur. HULST Ongeveer 350 ouderen uit Zeeland en Vlaanderen nemen morgen in het Hulser gemeenschapscentrum Den Dullaert deel aan het Herfst- toernooi van de Zeeuwse Koersbal- bond. De koersballers bekampen elkaar in teams tijdens wedstrijden, die plaatsvinden van 10 tot 16 uur in de sporthal van het gemeenschaps centrum. LAMSWAARDE Basisschool De Oostvogel in Lams- waarde houdt komende zaterdag vanaf 13.00 uur de jaarlijks rom mel- en groentemarkt. Er is ook een verloting en er draait een rad van fortuin. Voor het eerst kan iedereen een wii-spel spelen, oftewel 'net echt' sporten op een computerscherm. Kleintjes kunnen knutselen en er zijn wafels te koop. COLOFON ZEEUWS-VLAANDEREN Advertenties Verkoopteam Zeeland tel. 0118-434 070, fax 0118-434 079 teamzeeland@bndestem-pzc.nl Personeelsadvertenties tel. 055-5 388 000, fax 055-5 388 210 E-mail: arbeidsmarkt@wegenerdagbladen.nl Business to business, onroerend goed, educatie- en zorgadvertenties: tel. 076-5 312 277, fax 076-5 312 274. E-mail: segmentteam@bndestem.nl Informatie over adverteren: www.bndestemadverteren.nl Online adverteren: multimedia@bndestem-pzc.nl Redactie Terneuzen Herengracht 7, 4531 GM Terneuzen redactie.terneuzen@bndestem.nl Tel. 0115-645 740 Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M.'Weertman d.d. 15 oktober 2009 blijkt, dat t.v.v. Danielle Gijsbertha van der Colk, wonende te Vlissin- gen aan ALEXANDER CORNELIS BOOGERS zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoek schrift tot echtscheiding (subsidiair scheiding van tafel en bed), van 08-10- 2009 met aanzegging dat uiterlijk 28- 01-2010 een verweerschrift kan wor den ingediend door een advocaat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde A.C. Boogers kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633880 0113-250925 door Eugène Verstraeten BIERVLIET- Het waterschap is in de Braakmanpolders begonnen met het inrichten van polderwegen tot 6o-kilometerzone. Het gebied grenst aan de westzijde aan de we gen tussen Hoofdplaat, Biervliet, IJzendijke en Watervliet. Het Ka naal van Gent naar Terneuzen is de grens aan de oostkant. Het gaat om de laatste 6o-kilome- terzone die nog in Zeeuws-Vlaan- deren moet worden ingericht. Met de maatregel wil het waterschap de verkeersveiligheid op de water schapswegen verhogen. Rondom het gebied worden Zone-6o porta len en borden geplaatst. Binnen het gebied neemt het schap 'snel- heidsremmende en attentieverho- gende' maatregelen. De aansluiting van de Driesprong- weg op de Isabellaweg wordt over zichtelijker en deels ingericht als fietspad. Op de route tussen IJzen dijke en Zandstraat wordt de weg ook opnieuw ingericht. Bij de buurtschappen Wulpenbek, Knol, Mauritsfort en de Pyramide ko men borden met een adviessnel heid van 30 kilometer per uur. Di verse kruispunten krijgen een op vallende markering. De werkzaam heden kunnen naar verwachting eind dit jaar worden afgerond. De nieuwe Zeeuws-Vlaamse verloskundige Kim Meyners met onmisbare attributen uit haar verloskoffer; de dop- tone en de babyweegschaal. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64