Buurtbus Hulst voortaan voor iedereen gratis Allljy Bibliotheken in dorpen toch 's avonds open 1 1m WW deDRVKKERY em www.bndestem.nl VERVOER Provincie gaat buurtbus betalen Mantelzorgers worden Eedeweg binnen paar Aardenburg mag plek in het zonnetje gezet jaar herstraat voor kanon zoeken Wind speelt nog twee weken orgel bij Groede Ingo de Moor j Thom Schrijer Markowski rootsy pop meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl Uw» Mountainbike-routes in Zeeland staan slecht aangeschreven 29 Pleidooi voor keuze tussen thuis of in het ziekenhuis bevallen 22 en 23 mmmamMmmn DONDERDAG 22 oktober 2009 I 21 door Sheila van Doorsselaer HULST - Ritjes met de buurtbus in de gemeente Hulst zijn vanaf de invoering van de nieuwe dienstre geling, 13 december, gratis. De pro vincie heeft toegezegd alle kosten voor haar rekening te nemen. Iedereen, ongeacht leeftijd, kan straks kosteloos gebruik maken van de buurtbus. Nu kost een kaartje 1,70 euro en een vierritten- kaart 5,40 euro (vol tarief). Voor kinderen van vier tot en met elf jaar en 65-plussers geldt een gere duceerd tarief. De buurtbus is medio 2004 inge voerd als alternatief vervoermiddel tussen dorpen in de gemeente Hulst die verstoken zijn van de lijnbus. Openbaar vervoersbedrijf Veolia is verantwoordelijk voor (het onderhoud van) de minibus sen. De buurtbus wordt door de week bestuurd door vrijwilligers en in het weekeinde nemen chauf feurs van Veolia de dienstregeling over. De buurtbus rijdt van Clinge naar Ossenisse en vice versa en heeft stopplaatsen in Hulst, Zand berg, Graauw, Paal, Kruispolderha ven, Lamswaarde, Kuitaart, Kloos- terzande en Walsoorden. De eer ste twee jaar was het buurtbuspro ject een proef en het project ver liep niet probleemloos. Het was lange tijd moeilijk voldoende vrij willige chauffeurs te vinden en ook het aantal passagiers viel te gen. De Hulster wethouder Clen de Kraker (Verkeer) hoopt dat het gratis vervoer meer passagiers zal lokken. „We zijn heel blij met het aanbod van de provincie. Het is niet alleen goed voor onze bewo ners, maar de gratis bus zorgt ook voor extra veiligheid van de chauf-, feurs. Zij hoeven nu niet meer met geld op zak rond te rijden." Los van het Hulster buurtbuspro ject proberen de verkeerswethou ders van de drie gemeenten gratis openbaar vervoer (per streekbus) voor elkaar te krijgen voor 65-plus- sers in heel Zeeuws-Vlaanderen. Zij overleggen hierover op 11 no vember. Q http://buurtbus.graauw.net door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De bibliotheekvesti- gingen in de kleine kernen gaan toch weer 's avonds open. De bibli otheek Zeeuws-Vlaanderen heeft dat besloten na de golf van kritiek op de avondsluiting. Die was ingegeven door noodzake lijke bezuinigingen. Een oplossing is gevonden door de openingstij den naar later op de middag en be gin van de avond op te schuiven. Van 15 tot 19 uur, in plaats van 14 tot 17 uur. De verschuiving kan pas ingaan op 1 januari, maar de biblio theek bekijkt of er al eerder iets ge daan kan worden. Door de invoering van een nieuw elektronisch systeem, dat gebruik maakt van chips, is het straks mo gelijk met onbemande bibliothe ken te werken, zodat dan avond opening helemaal geen probleem meer is. Nog dit jaar begint een proefin Zaamslag. In de Terneuzense commissie Sa menleving zette Gerry Loof-Bak- ker (Christenunie) vraagtekens bij de veiligheid. „Ik zou het zelf doodeng vinden om 's avonds al leen door de bibliotheek te dwa len." Volgens wethouder Jaap Bos komt er camerabewaking en wor den de openingstijden zo dat er meestal nog andere bezoekers zijn. 'lis: Markt 51 Middelburg T0118 886 886 door René Hoonhorst CROEDE - De tentoonstelling People You May Know van galerie De School in Groede liep afgelopen weekeind al af. Maar het wereldwindorgel van Raphael August Op- staele, dat bij die expositie van 'vriendennetwerken' hoorde, speelt nog twee weken langer op een kaal ak kerland bij Groede. Beheerder Verbeke Foundation haalt de 72 orgelpijpen woensdag 4 november pas weer op. Mooi voor toevalli ge toeristen en inwoners die het orgel nog niet hoorden spelen, vindt galeriehouder Bas Scheurwater. „In de voorbije anderhalve maand zijn heel wat fietsende voor bijgangers en toevallige passanten gestopt om even bij het kunstwerk te gaan kijken." Het windorgel speelt in tussen al bijna een kwart eeuw over de hele wereld. De 75-jarige Vlaming Opstaele maakte het instrument van bamboestammen al in 1985. De 72 orgelpijpen staan in zes driehoeken per dozijn bij elkaar. Bezoekers van het windorgel kunnen over een plankier tussen de zes me ter hoge pijpen - die door de er in gefreesde gaten ook wel op enorme blokfluiten lijken - lopen en zich laten betoveren door de fluittonen. Als de wind aanwakkert, loeit de muziek behoorlijk aan. Maar ook dan nog kan de bezoeker 'helemaal tot rust komen', veronderstelt de kunstenaar. foto Peter Nicolai TERNEUZEN AARDENBURG AARDENBURG Welzijnsorganisatie Aan Z wil op 10 november, de Dag van de Man telzorg, 500 mantelzorgers een at tentie geven als erkenning en waar dering voor wat ze doen. Wie ie mand uit de gemeente Terneuzen of Assenede kent die langdurig en intensief voor iemand uit zijn of haar directe omgeving zorgt, of zelf mantelzorger is, kan tot 30 ok tober contact opnemen met Aan Z. Dat kan via 0115-563015 of e-mail info@aan-z.eu. Het is geen pretje om op de fiets of in een auto over de Eedeweg in Aardenburg te rijden, weten bewo ners en gebruikers. Wethouder Ca- rien Bolijn weet dat ook en meldde onlangs in het dorpshuis dat her stel van de weg volgend jaar op het programma staat. Maar de weg gaat misschien twee jaar later pas op de schop, omdat de opknap beurt moet worden gecombineerd met rioleringswerkzaamheden in de buurt. Als het kanon in een gemeentelijke werkplaats weer terecht is en even tueel is opgeknapt mag het wapen tuig terug naar Aardenburg, beloof de wethouder Carien Bolijn tijdens een werkbezoek aan de kikkerstad. Wat haar betreft mag het kanon bij de stadspoort komen of op de te re construeren wallen. De Aardenbur gers zullen nog eens met elkaar moeten overleggen, want sommige inwoners vinden een kanon geen mooi 'gastvrijheidssymbool'. donderdag 22 okt. 19.30 uur j vrijdag 23 okt. 16.00 uur presentatie dichtbundel presentatie dichtbundel zaterdag 24 okt. 15.00-16.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63