6 luit HAbbêmm BI iPCEicmcui BAfHBNDf selectie agenda Tijl Damen Watersportdag Zwemvierdaagse donderdag 22 oktober 2009 Bruinisse staat zaterdag in het te ken van de watersport. Behalve dat allerlei bedrijven en merken zich presenteren is er onder meer een uitgebreide kunstvei ling (opbrengst gaat naar Pink Ribbon) en zijn er diverse optre dens. Zaterdag 24 oktober, Bruinisse, 10.30-18.00 uur. Van Burton is er een complete instore shop bij The Tube. door Ondine van der Vleuten Snowboarden is de mo derne variant op het skieën. Veel skaters en surfers snowboarden in de wintermaanden. Daarnaast is er een groeiende groep actieve vijftigplussers, die is opgegroeid met skieën, maar via hun kinderen met het snowboar den kennismaakt en dat ook eens willen proberen. Bij The Tube - met vestigingen in Middelburg en Goes - is alles op het gebied van snowboarden te vinden, zowel in de verkoop als verhuur. Ook voor de bijbehoren de service, van afstellen en monte ren tot onderhoud, kunnen snow- boarders bij de winkels terecht. Sinds Snowbase in Terneuzen is geopend, loopt het snowboardsei- zoen voor The Tube in feite het he le jaar door, met een top in de maanden september-maart. In de hal van Snowbase heeft The Tube een eigen junpark voor de jeugd van 6 tot 13 jaar neergezet. De grommets (beginners) kunnen er op level 1 leren grinden, bochten en rails nemen. Voor de jongste klanten, vanaf een jaar of zeven, is er in de winkels DONDERDAG 22 OKTOBER Middelburg In het kader van het project 'Zeeland her ontdekt Amerika 1609-2009' houdt Vi- nus Zachariasse een lezing over Mechani satie van de landbouw in Zeeland - de KMWP in het bijzonder - met behulp van Marshallplangelden. Hofpleinkerk, Hofplein 13,15.00 uur Ouwerkerk Creatieve avond van Vrouwen van Nu af deling Duiveland met herfstmarktje. Dorpshuis, 19.30 uur. Goes Lezing van nierspecialist P. Leurs over de behandeking van suikerziekte. Oosterscheldeziekenhuis, 20.00 uur. Kamperland Zeeuws Planetarium, Wisselende 3D-voor- stellingen om 16.00 uur. VRIJDAG 23 OKTOBER Zeeland MuseumNa/8 in 28 Zeeuwse musea, veel al vanaf 20.00 uur tot middernacht. Voor programma en locaties zie www.scez.nl. Middelburg Hoogleraar klinische genetica aan de Vrije Universiteit H. Meijers-Heijboer houdt een lezing getiteld De betekenis van de ont dekking van het DNA voor de geneeskunde. Middelburg, aula Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 uur. Kamperland Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 uur. Zeeuws Planetarium, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www, zeeuwsplanetarium.nl ZATERDAG 24 OKTOBER Scharendijke Hobbymarkt met verschillende inloop workshops en een kinderworkshop. Dorpshuis De Putmeet, 10.00-16.00 uur. Burgh-Haamstede Kinderexcursie door het Slotbos en de Zeepeduinen door Natuurmonumenten. Ouders kunnen mee met een afzonderlij ke wandeling. Opgeven bij VW via 0900 2020233 ofwww.natuurmonumenten.nl. Slot Noordstraat, 10.00 uur Vlissingen Kunstmarkt en stands van maritieme or ganisaties met foto's gereedschap van o.a. de Willem Ruys Ter Reede, 10.00-16.30 uur. Bruinisse Watersportdag van Streamwater met Zeeuwse specialiteiten en een rondvaart op authentieke mosselkotter. 11.00-18.00 uur. Kortgene Kinderartiest Tijl Damen geeft voorstel ling voor kinderen tot tien jaar, met lied jes en verhalen. Café Graaf van Buren, 15.00 uur Brouwershaven Zeeuwse Avond met Sankie Koster, jopie De zwembaden in Zierikzee en Nieuwerkerk houden tijdens de herfstvakantie de jaarlijkse zwemvierdaagse. Kinderen tot en met 10 jaar moeten 10 baan tjes per dag zwemmen, oudere kinderen twintig baantjes. Ma. 26 t/m vr. 30 okt., 7.00-12.00 en 18.00-20.30 uur (Zierikzee), 18.30-20.30 uur (Nieuwerkerk). van The Tube een juniorcollectie te vinden die kleding, schoenen en beginnersboards omvat. Naast snowboard-artikelen vinden de klanten bij The Tube ook skate boards, snowboards, bmx-fietsen, (stunt)steps, inline en stuntskates en natuurlijk alles wat je daarbij hoort te dragen. Van beschermers tot accessoires en kleding die el ders in Zeeland (bijna) niet te krij gen is. Speciaal voor de snowboarders is er kleding van Special Blend, Fo rum en West Beach. De heren vin den aparte hoekjes met Quicksil ver en Volcom en van het merk Burton is er zelfs een complete in store shop. De collectie sneakers omvat merken als És, Etnies, DC, Globe, Vans en Gravis. Voor de meiden is er sportieve vrijetijdskle- ding van Carhartt, Bench, Roxy en Ragwear. Toen Ernest de Putter in 1997 zijn eerste winkel opende in Middelburg, was het een winkel voor skaters. Hoe wel in de winkel nu het accent op kleding en snowboarden ligt, wor den de skaters en bmx'ers niet ver geten. „Wij verkopen speciale skate/bmxmerken als Element, The Tube biedt alles op het gebied van snowboarden, voor verkoop als DC, És en Etnies en organiseren re gelmatig wedstrijden. Er zijn in Goes nu twee heel leuke buitenba nen en in Middelburg bij Meker is er ook pas een geopend." En natuurlijk zit The Tube boven op de laatste trends. Zo worden er waveboards of streetsurjers ver kocht. „Streetsurfen, ook wel wave board genoemd, word nu al de ra ge van 2009 genoemd. Technisch gezien is het skateboarden, maar omdat de plank anders in elkaar zit, ervaren de beoefenaars het als surfen op straat. Dat komt omdat streetsurfen de vloeiende bewegin gen van het surfen combineert met de bewegingsvrijheid van het snow- en skateboarden." The Tube staat met snowboards op de grote wintersportbeurs die op 14 en 15 november wordt gehouden in Sportpunt Zeeland in Goes. - s u Cci IS Tijl Damen neemt kinderen mee op een fantasiereis. Hij speelt liedjes en vertelt verhalen om te luisteren, mee te zingen en te dansen. De voorstelling is speciaal bedoeld voor avontuur lijke kinderen tot tien jaar, met of zonder hun ouders. Voor proefje op www.tijldamen.nl. Zaterdag 24 oktober, café Graaf van Buren, Kortgene, 15.00 uur. Kijk voor meer informatie op: www.speelcircusbambini.nl In de herfstvakantie is het Halloween bij Speelcircus Bambini. "St Pompoen snijden Halloween speurtocht Lampion optocht Griezel Schmink cppri |s baWIBIN' 's een belevenis van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50