uit 5 Scherpe kantjes van het huwelijk ALI B Country komt altijd recht uit het hart Theater de Mythe Goes Band Tokyo Blade in De Piek selectie De Sanseveria's Riddles in the dark De reis van Lipou donderdag 22 oktober 2009 door Ali Pankow De mooie romantische hu- welijksdroom heeft een achterkant. Soms is het tijd die ook eens te laten zien: Nu even wel. Dat is dan ook de titel van de najaarsproductie van de Zeeuwse Komedie die zaterdag in theater Vestzak'99 in Vlissingen in première gaat. Daarin wordt die achterkant van de romantiek ge toond. Het stuk is geschreven door Maria Goos en dat staat borg voor kwali teit, vindt regisseur Marieke van Dijk. Zij heeft tijdens haar oplei ding voor dramadocente in Maas tricht zelf les gehad van deze be kende scenarioschrijfster. Het stuk Nu even wel biedt vier er varen speelsters van de Zeeuwse Komedie de mogelijkheid veel spel- talent te tonen. „Ik heb gekozen voor ervaren speelsters en dat blijkt voor een goede rolinvulling ook een vereiste", zegt Van Dijk. Zij doelt op de gelaagdheid van de personages. „De rollen zijn zo prachtig geschreven, maar het bleek toch een ware zoektocht om die lagen boven water te krijgen. Van belang is bijvoorbeeld te we ten wat er in het verleden is ge beurd om te kunnen begrijpen hoe de personages nu reageren. Het verhaal gaat over drie vrou wen die elkaar ontmoeten in een restaurant. Het is de plek waar de overleden man van één van hen vaak samenkwam met zijn vrien din. Op deze speciale plaats heeft de weduwe die minnares uitgeno digd voor een diner. Om niet al leen te staan in deze confrontatie heeft ze haar zus en haar beste vriendin meegenomen. „Uiteraard lopen de zaken anders dan verwacht. Dat maakt het boeiend", zegt Van Dijk. Zij bena drukt dat het stuk vrouwen én mannen zal aanspreken, omdat het op hilarische wijze de scherpe kantjes van het huwelijk aan de or de stelt. Zat. 24 okt, Vestzak'99, Vlissingen, hier te zien tot en met zon. 29 no vember, avondvoorstellingen 20.15 uur, matinees 15.00 uur. neemt geen blad voor de mond, brengt nieuw repertoire en vertelt met een flinke dosis humor over zijn leven na de straat DINSDAG 27 OKTOBER 20.00 uur Entree: 19,50 (inclusief garderobe en consumptie) Reserveren: 0900-3300033 of www.theaterverkoopzeeland.nl De legendarische Britse band Tokyo Blade is terug en speelt zaterdag in De Piek in Vlis singen (zaal open om 21.00 uur). In het voorprogramma speelt de melodische metalband Conorach. Tokyo Blade werd in 1982 opge richt, bracht drie albums uit en is sinds 2007 weer actief Dit najaar tourt de band door Europa, met slechts twee Nederlandse shows, waaronder die in Vlissingen. De Sanseveria's hebben zo hun eigen humoristische vertolking van Nederlandstalige hits uit de 50-er tot en met de 70-er jaren, aangevuld met eigen liedjes en teksten. De spetterende show Uit de tijd biedt belegen liedjes en extra belegen gasten. Zaterdag 24 oktober, Ons Dorpshuis, Kruiningen, 20.00 uur. Broeierige muziek, bizarre hu mor en melancholie zijn belang rijke ingrediënten voor het con cert Riddles in the dark van ROOD en zijn Nighthawks at te Dinner. Zwoele nachtclub-klan ken, flarden improvisatie en de bluesy sfeer van de late uurtjes in het café vermengen zich Zaterdag 24 oktober, Lede/theater, Oostburg, 20.15 uur. Ensemble Cuerdas verenigt sna ren van de harp, een gamba en een marionet in De reis van Lipou, waarin de muziek die in de 16e en 17e eeuw aan de ho ven van Europa werd gespeeld. De marionet gaat een dialoog aan met musici en publiek. Zondag 25 oktober, Baudeloozaal, Hulst, 15.00 uur. door Mischa Beckers Muzikantencollectief Ocobar - onder ande re bekend als huis band van het pro gramma Holland Sport - is mo menteel op tournee met een tri bute aan countryzanger Hank Williams en diens nazaten. Oco bar speelt dit programma, Ca dillac Cowboy, met acteur, regis seur en nu dus ook zanger Frank Lammers. Het gezelschap staat zaterdag in het Arsenaal theater in Vlissingen. Hank Williams schreef een groot aantal nummers waarmee hij in de jaren veertig en vijftig veel suc ces had. Liedjes als Hey good loo king en Jambalaya zijn sindsdien vaak gecoverd. Williams was en is een grote invloed voor talloze ar tiesten, niet alleen op countryge- bied. Williams stierfin 1953 onder dramatische en mysterieuze om standigheden tijdens een auto-on geluk. Zoon Williams Jr. en klein zoon Williams III namen het stok je over. Net als bij hun (grootva der bevat hun leven een zwart randje waarin drank en drugs niet zelden een rol spelen. Het idee voor Cadillac Cowboy - naar het merk van de auto waar mee Williams verongelukte - komt van Ocobar, aldus bassist Bart Wijtman. „In Nederland doet men al snel lacherig over country. Zodra je het woord uitspreekt, denkt iedereen aan linedancers. Dat is jammer, want in Amerika is het onderdeel van de muzikale oorsprong. Amerikaanse iconen zo als Bruce Springsteen hebben hun roots in de Amerikaanse folk en country." Cadillac Cowboy is een theater voorstelling. Er is een verhaallijn, vormgegeven door Frank Lam mers, en een set nummers. „Het le vensverhaal van de drie zangers Williams is absurd. Ons doel is niet om precies uit te laten zien hoe die levens verliepen. We pro beren met anekdotes daaruit een Ocobar brengt - samen met Frank Lammers (inzet)- een eerbetoon aan Hank Williams en diens nazaten. sfeer neer te zetten die meer om vat dan het levensverhaal van de drie generaties Williams." Muziek voert de boventoon maar in de voorstelling zitten onder meer verhalen over de dood van Williams, de val van Williams Jr. en het drugsgebruik van Williams III. De laatste speelde onlangs nog op het Lowlands-festival. „De zwarte kanten van de drie genera ties blijken opvallend veel overeen komsten te hebben en gaan dan ook meer over een totaalgevoel en de manier waarop countrymuziek ermee verweven is. Country is soms rauw, dan weer glad, ontroe rend en hard, maar altijd recht uit het hart." De drie zangers produceerden een enorm oeuvre. Het was bijna on mogelijk een dwarsdoorsnede te selecteren. Uiteindelijk viel de keu ze op eigen favorieten, een aantal krakers en enkele onbekende stuk ken. De drie generaties Williams zijn niet te imiteren, want alle drie zijn uniek. Frank Lammers geeft er in zijn zangstijl, stem en presen tatie een eigen draai aan. „Ook qua muziek blijven we redelijk dicht bij het origineel, maar gebrui ken zeker een eigen invulling. Dat moet ook wel. We zijn met slechts drie muzikanten." De show herbergt ook een aantal, soms verrassende, niet-Williams nummers. Van André Hazes bij voorbeeld. „Hazes is een goed Ne derland voorbeeld van op volkse, soms bijna knullige, manier recht uit het hart zingen en mensen ra ken. Voor ons een kenmerk van country. Vandaar dat Frank een tekst van hem vertaalde. Wij ga ven daar een Americana-draai aan. Andere voorbeelden zijn Hurt, geïnspireerd op de Johnny Cash- uitvoering, en Help me make it through the night van Kris Kristof- ferson." Ocobar Si Frank Lammers, met Cadillac Cowboy, zaterdag 24 oktober, Arsenaaltheater, Vlissingen. Aanvang: 20.15 uur. Bezetting: Frank Lammers (zang en spel), Bart Wijtman (bas), Cok van Vuuren (gitaar) en Rob Wijtman (drums).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49