2 t selectie Katinka Polderman Spotcabaret Marike Jager podium donderdag 22 oktober 2009 Het leven, concludeert Katinka Polderman, is eigenlijk 'een doe-het-zelf-zaak vol goedkope zaterdagkrachten'. In haar pro gramma Polderman Kachelt Door filosofeert zij daarover. Zij doet dat overstoorbaar, eigenzin nig, hilarisch en liefdevol. Vrijdag 23 oktober, Onder de toren, Wissenkerke, 20.00 uur. Tim en Dries vormen samen het duo Ter Bescherming van de Jeugd (winnaar Leids Caba ret). Met Nick Dijkstra (winnaar Kunstbende 2008) en host van de avond Kevin van Gorkom staan zij borg voor een cabaret programma met onder meer een fascinatie voor lelijkheid. Vrijdag 23 oktober, Podium de Spot, Middelburg, 20.00 uur. Onder de titel Celia Trigger is de jonge singer-songwriter Marike Jager dit seizoen het theater in gegaan. Het is tevens de titel van haar nieuwste album. Haar concert biedt stevige popliedjes, die zowel rauw als teder en sexy, maar ook ontroerend zijn. Vrijdag 23 okt., Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. door Ali Pankow Het valt soms niet mee als je een jaar of tien, elf bent. Je kunt nog zoveel vrienden hebben, maar écht praten met elkaar over écht belangrijke dingen in je leven, durf je meestal niet. „Daar is speelruimte aan de bin nenkant voor nodig en theater kan daarbij helpen", zegt Rens Schot, initiator van Jeugdtheater festival Nieuwe Energie, dat van 23 tot en met 29 oktober in Po dium 't Beest en Theater de My the in Goes wordt gehouden. Hoge kwaliteit en kleinschalige op zet zijn kenmerkend voor het pro gramma dat Schot heeft samenge steld in nauw overleg met Bram Kwekkeboom. Deze van oor sprong Zeeuwse theatermaker heeft tijdens de afgelopen 23 jaar in Amsterdam veel ervaring opge daan met jeugdtheater. Kwekke boom maakt in dit verband onder scheid tussen puur entertainment en toneelaanbod waarin herkenba re onderwerpen aan de orde ko men. „Stukken die je raken, waar bij van binnen iets met je ge beurt", zegt hij. Volgens hem biedt theater de jongeren daarmee een hulpmiddel om zorgen of moeilij ke dingen in hun leven bespreek baar te maken. Waarmee de programmeurs ook weer niet willen beweren dat Nieu we Energie een loodzwaar program ma biedt. Het aanbod is divers en omvat voorstellingen voor verschil lende leeftijdsgroepen: van 5 tot 18 jaar. „Overigens doet leeftijd er vaak nauwelijks toe. Als het een sterke voorstelling betreft, beleven jongeren én volwassenen er ple zier aan", weet Schot uit ervaring. Het festival begint vrijdagmiddag om 16.00 uur met de voorstelling Haram van Ad de Bont door Thea tergroep Wederzijds. Het verhaal gaat over drie tieners: Houari, Azi- za en Saïd. Zij voelen zich thuis in Nederland, maar hun Marokkaan se ouders hebben moeite met de vrijheid die kinderen hier krijgen, maar ook met de verharding van de Nederlandse samenleving. Gedeputeerde van Cultuur Harry van Waveren verricht vrijdaga vond de officiële opening. Onder de titel Zeeuwse Energie volgt aan Scène uit het toneelstuk Haram door Theatergroep Wederzijds. tenorkest van het Zeeuws Jeugdor kest onder leiding van Carlo Nab- be en accordeonensemble Encore met een repertoire van Lennon en McCartney. Verspreid over de avond spelen leerlingen van Jeugd- sluitend een programma waarin jeugdig Zeeuws talent zich mani festeert. Zo zijn er optredens van singer-songwriter Frederique van Domburg, het Jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool, het Studen theaterschool Zeeland eigentijdse varianten van de balkonscène uit Romeo en Julia van Shakespeare. Rens Schot tekent ook zelf voor de tekst van een van de voorstellin gen. In 2 Vaders geeft hij impres- COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl DONDERDAG 22 OKTOBER Terneuzen Twaalf pubers gaan de confrontatie aan met hun eigen onzekerheden, angsten en dromen, verliefdheid en seksualiteit in de voorstelling Loverboy, door Nationaal Jeugd Musical Theater. Scheldetheater, 20.00 uur. Middelburg The Umbilical Brothers brengen het muzi kale theaterprogramma Speed Mouse. Stadsschouwburg, 20.00 uur Goes Max Douw brengt de solovoorstelling Het debuut, met muziektheater, cabaret, toneel, poëzie en mime. Theater de Mythe, 20.00 uur Vlissingen Alex Roeka brengt een herhaling van het theaterconcert Beet van liefde. Arsenaaltheater, 20.15 uur. Nieuw- en Sint Joosland Try-out van Klaas van der Eerden: muzika le hoogstandjes, typetjes en hilariteit. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Middelburg Vocaal ensemble Xing geeft miniconcert in het kader van het Lange Janproject. Middelburg, Koorkerk, 15.00-15.30 uur VRIJDAG 23 OKTOBER Goes Wederzijds Haram Voorstelling over de dilemma's van Ma rokkaanse ouders en hun kinderen. Goes, Podium 't Beest, 16.00 uur Zeeuwse Energie: de top van getalen teerd jong Zeeland laat zien wat zij op cultureel gebied te bieden heeft. Goes, Podium 't Beest, 19.30 uur Middelburg In de muziek van het Clazz Ensemble vloeien jazz en klassiek in elkaar over. Het speelt een door Dies Ie Due, Dick de Graaf, Friso van Wijck en Douwe Eisenga geschreven splinternieuwe Delta Suite. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Terneuzen De staatsopera van Tatarstan brengt de opera Madame Butterfly van Puccini. Scheldetheater, 20.00 uur Oostburg De cabaretiers Ernesto&Marcellino en Wilfried Finkers staan met Diepgang op de planken. Ledeltheater, 20.15 uur. Terneuzen Metal met My favorite Scar, Stonedust en Silver. De Pit, 21.00 uur; ZATERDAG 24 OKTOBER Vlissingen De Zeeuwse Komedie voert Nu even wel van Maria Goos op. Vlissingen, Vestzak99, 20.15 (première) Vlissingen Muziektheatergroep Ocobar brengt De Cadillac Cowboy, met Frank Lammers. Over het leven van Hank Williams. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur Scènes uit een vader-zoonrelatie. Regie en spel: Pieter Tiddens. Goes, po dium 't Beest, 15.00 uur Middelburg Theatergroep Duinart voert Rode Rozen en Jasmijn op, een toneelstuk over een jonge vrouw met het Down-syndroom. Spiegeltheater, 20.00 uur Kruiningen Het trio De Sanseveria's zingt in 'Uit De Tijd' op humoristische wijze Nederlandsta lige liedjes uit de jaren 50 tot en met 70, aangevuld met zelfgeschreven liedjes. Ons Dorpshuis, 20.00 uur Oostburg Rood Nighthawks at the diner brengen het muziekprogramma Riddles In The Dark. Ledeltheater, 20.15 uur Vlissingen Britse metalband Tokyo Blade. Voorpro gramma: Conorach. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur Terneuzen Cabaretier Dolf Jansen brengt zijn pro gramma Altijd Verder. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur Ska feest, met Jaya the Cat, Rotterdam Ska jazz Foundation en Under Autrhority.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46