sport37 Zesdaagse Amsterdam baalt van gemeente Waterschap NIGERIA 2009 'Ik weet dat er nu belangrijke jaren aankomen, dat zit in mijn achterhoofd. Maar ik weet ook dat je daar niet te veel bij stil moet staan.' Live op Eurosport Zeeuws - Vlaanderen donderdag 22 oktober 2009 FIFA U-17 WORLD CUP W Tom Boere legt zichzelf niet meer zo veel druk op een WK-medaille Oranje onder 17 begint het WK in Nigeria zondag tegen Colombia. De aftrap is om 19.00 uur en het duel wordt live uitgezonden op Eurosport. Het Nederlandse jeugdteam wordt gecoacht door Albert Stuivenberg en ontmoet in poule C ook Gam bia en Iran. Het duel met Gambia begint woensdag 28 oktober om MEEST GELEZEN 1. Vlissingen eert sporters 2. We moesten alles zelf uitvinden 3. Meerman stopt bij Oostkapelle EN VERDER Lees in het weblog 'Op weg naar de Kustmarathon' over de naweeën van 'D'n Allerzwaersten'. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto 16.00 uur. Nederland-lran is op za terdag 31 oktober, eveneens om 16.00 uur. Beide duels worden uit gezonden op Eurosport2. Aan het WK in Nigeria doen 24 lan den mee. Nederland is naast Duits land, Zwitserland, Turkije, Spanje en Italië één van de zes Europese deelnemers. Het gastland is titel verdediger. UITSLAGEN p BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Bottles/De Parel - Aartsbouw 1 4-4: Christian de Mil - Alex Voets 35-25, 31; Theo Platjouw - Steven Bue- les 35-30, 48; Cor de Jonge - Arthur van Schijndel 12-30, 21; Carlo van Dam - Ron Lui- jendijk 11-30, 46. TENNIS Moskou. Mannen. Eerste ronde: Korolev (Rus) - Koenitsin (Rus) 7-6 (6) 6-3, Martsjenko (Oek) - Istomin (Oez) 1-6 6-4 4-1 opgave. Tweede ronde: Cuevas (Uru/5) - Gabasjvili (Rus) 3-6 6-1 6-4, Joesni (Rus/3) - Starace (Ita) 6-1 6-1, Stakhovski (Oek) - Santoro (Fra/7) 7-5 6-1. Stockholm. Mannen. Eerste ronde: Lopez (Spa/8) - Gulbis (Let) 6-2 6-4, Haas (Dui/2) - Serra (Fra) 6-3 6-4, Baghdatis (Cyp) - Ferrero (Spa/3) 6-4 6-2. Tweede ronde: Garcia-Lopez (Spa) - Greul (Dui) 6-3 7-5, Bellucci (Bra) - Mayer (Arg) 7-5 3-6 6-3. Moskou. Vrouwen. Eerste ronde: Rodina (Rus) - Vesnina (Rus/6) 6-1 3-6 6-2, Kirilenko (Rus) - Agnieszka Radwanska (Pol/3) 6-3 6-3, Szavay (Hon) - Pennetta (lta/4) 4-6 3-0 opga ve. Tweede ronde: Govorzova (WRu) - Marti- nez-Sanchez (Spa) 6-1 6-4. Luxemburg. Vrouwen. Eerste ronde: Hra- De nummers één en twee van de zes poules plaatsen zich voor de achtste finales. Ook de vier beste nummers drie stromen door naar de laatste zestien. De achtste finales worden op 4 en 5 november afgewerkt. De finale van het WK wordt op zondag 15 november in de hoofdstad Abuja gespeeld. wmmmmmmmmmmmmmm decka (Tsj) - Castano (Col) 7-6 (4) 6-2, Han- tuchova (Slw/4) - Malek (Dui) 6-1 6-0. Twee de ronde: Bacsinszky (Zwi) - Vinei (Ita) 6-2 6-2, Flipkens (Bel) - Medina Garrigues (Spa/3) 7-5 6-3, Lisicki (Dui/6) - Hercog (Slv) 7-6 (1) 6-4. WIELRENNEN Amsterdam. Zesdaagse, stand na eerste dag: 1. Bartko/Kluge (Dui), 2. Risi/Marvulli (Zwi) op 1 ronde, 3. Stam/Lampater (Ned/ Dui), 5. Bos/Schep op 4 ronden, 6. Matthé Pronk/Jos Pronk, 7. Van Bon/Stroetinga op 5 ronden, 8. Ligthart/Vermeulen, 9. Vierhouten/ Mouris op 6 ronden, 10. Jonkman/Van der Zwet op 7 ronden, 12. Traksel/Veldt op 8 ron den, 13. Van Hummel/Hester (Ned/Den) op 10 ronden, 15. Kip/Pieters. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DONDERDAG BILJARTEN Druiebanden. Derde divisie, 't Tapperijke - De Stene Brug. Locatie: 't Tapperijke, Hoeven. Aanvang: 19.30 uur. Kader, 't Wapen P. Vink - Kaderteam 's Lands Welvaren. Locatie: Het Wapen van Ameide. Aanvang: 19.30 uur. door Edward Swier AMSTERDAM - Het zou heel goed kunnen dat de Zesdaagse van Am sterdam volgend jaar een andere naam draagt. De organisatie van het wielerevenement is het zat om vrijwel voor niets reclame te ma ken voor de stad, terwijl de ge meente op haar beurt weinig voor de Zesdaagse overheeft. Frank Boelé, directeur van de Zes daagse BV, is deze week bijna dag en nacht op de piste te vinden. On danks de financieel moeilijke tij den is het zijn organisatie ook nu weer gelukt een gelikt evenement neer te zetten. „Maar dat is niet dankzij de gemeente", lacht hij zuur. Boelé is ernstig teleurgesteld in Amsterdam. „We hebben in de afgelopen negen jaar toch wel be wezen geen eendagsvlieg te zijn. We zijn een betrouwbare organisa tie, die een behoorlijk evenement neerzet. Als ik de topsportkalen der van Amsterdam doorloop, durf ik ons gerust in de topvijf te scharen. Als ik dan kijk hoeveel de gemeente ons aan jaarlijkse onder steuning geeft, vind ik dat wel heel karig." De afgelopen jaren ontving de Zesdaagse van Topsport Amster dam, dat namens de gemeente de sponsorbijdragen verdeelt, zo'n drie procent van de begroting als bijdrage. Dit jaar is de subsidie te ruggeschroefd tot zo'n twee pro cent. Boelé ontvangt 15.000 euro. „Het is een druppel, niet meer. Heel marginaal." Volgens Topsport Amsterdam kan er niet meer van af „Omdat we niet tot hun twaalf zogeheten focussporten behoren." Daar snapt Boelé niks van. De stad zou zich volgens hem juist met fietsen moeten afficheren. „Olym- pia is nota bene de oudste wieler vereniging van het Europese vaste land, er ligt hier bij de wielerbaan in Sloten ook nog een uniek weg- parkoers van 2,5 kilometer, en tach tig tot negentig procent van de Amsterdammers fietst." Boelé is zo teleurgesteld omdat hij weet dat het anders kan. Bij het opstar ten van de Zesdaagse van Rotter dam kreeg 'hij tonnen van de ge meente Rotterdam'. „Anno 2009 is de bijdrage nog steeds vele ma len substantiëler dan in Amster dam." Amsterdam en Rotterdam zijn voor de Olympische Spelen van 2028, die Nederland wil bin nenslepen, in een stilzwijgende concurrentieslag. Rotterdam heeft in de recente geschiedenis al blijk gegeven veel in sport te willen in vesteren, in Amsterdam lijkt die bereidheid kleiner. Hoewel, nadat Rotterdam voor 2010 de start van de Tour de France kreeg toegewe zen, deed Amsterdam van zich spreken met het binnenhalen van de Giro d'Italia. Boelé: „Daarvoor maakte het opeens niet uit dat fiet sen geen focussport was, dat geld komt uit een ander potje ofzo." mmmmmMMmmMegêmmmmmzmmmmmMmmM AFSCHEIDSRECEPTIE W.J. DE GRAAF Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt bekend dat de heer W.J. de Graaf, dijkgraaf van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, zijn functie op 1 november 2009 zal neerleggen. Ter gelegenheid van zijn afscheid zal op vrijdag 30 oktober a.s. van 17.30 tot 19.00 uur een openbare receptie worden gehouden in de theaterzaal van De Brouwzaele, Mr. F.J. Haarmanweg 52-54 te Terneuzen. Tijdens deze receptie bestaat voor eenieder de gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van de heer De Graaf. In verband met de te houden afscheidsbijeenkomst zal het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 te Terneuzen op 30 oktober a.s. na 1 2.00 uur gesloten zijn voor het publiek. Wij verzoeken u hiermee rekening te houden. Terneuzen, 22 oktober 2009 Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, ir. L.A. Mangnus, wnd. dijkgraaf mr. J.Y. Dekker, secretaris Waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Postbus 88, 4530 AB Terneuzen. Bezoekadres: Kennedylaan 1, Terneuzen. Telefoon (0115) 641 000 - Fax (0115) 641 200 E-mail info@wszv.nl lnternetwww.wszv.nl laatste oefenduel met Zweden. „Dat ik bij de WK-selectie zit, zie ik ais een mooi compliment. foto Rob Kamminga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39